Zážitok v čakárni u lekára

3katka151
28. feb 2022

Ahojte, dnes som musela ísť k lekárovi. Som po operácií, síce už je to 2 týždne, ale stále nie som fit a nevydržím dlho stáť lebo sa mi točí v hlave. V čakárni bolo dosť ľudí a je tam povolený len určitý počet. Sedeli tam prevažne chlapi. Čakala som na chodbe no nebolo mi celkom dobre a videla som, že na stoličke nikto nesedí a opýtala som sa, či nebude vadiť ak si sadnem, podotkla som, že sa mi točí v hlave. V tom jeden chlap, ktorý stál vedľa nej (asi 50 rokov mohol mať) si na tú voľnú stoličku rýchlo sadol. Musela som sa oprieť o stenu. Nikto ani nemrkol. Dosť ma to sklamalo. Mala som prosiť, aby mi niekto uvoľnil stoličku? ☹

evita11223
1. mar 2022

ano a co, ked ti nebolo dobre, mala si niekoho ineho poprosit, ono ludia su zvlastni mnohokrat aj ja zostanem akoze v nemom uzase, ale to je preto, ze mame od ludi nejake tie ocakavania a sme sklamani ak ich nedodrzia

mamutka
1. mar 2022

Otrasne zážitky. Ja co si pamätám, tak mladý otecko s bábätkom na rukách nastúpil do MHD. Bus totálne plny. Ostal pri zadných dverách, kde to v tom klbovom buse najviac s ľuďmi hádže, ďalej nemohol, musel sa držať. Jednou rukou držal tyč, druhou asi 8 mesačne dieťa. Nikto tam vzadu sa nezdvihol, aj keď sme hundrali a jedna pani aj nahlas nadávala, že čo sú to za ľudia. Vzadu hlavne mládež. Ja predpokladám, že teraz sú tie baby už matkami a je vysoko pravdepodobné, že sa im to už stihlo vrátiť.....
Osobne som si tiež užila MHD ako tehotná, ľudia sa ma brucho pozerajú ako na ufo. Chvíľu atrakcia, potom ignoracia.

karmen118
1. mar 2022

Aj ja som to často zažila a niekedy človek ani nestihne zareagovať, príp. je mu tak zle, že nemá chuť sa hádať s takými ľuďmi a niekedy aj poprosí človek, ale všetci sa tvária ako hluchí.
Ešte ako stredoškoláčka na prázdninách v BA, mi prišlo hrozne zle v mhd, až na odpadnutie, voľné bolo iba jedno miesto, tak pomaly som sa k nemu sunula, v tom autobus zastal na zastávke a odrazu ma niekto strčil oboma rukami do chrbta tak silno, že som padla na podlahu a ltt som si netresla hlavu o podlahu, omráčená som sa dvíhala a za mnou stál dedo a vyhrážal sa mi s palicou, že či som p.ča a neviem čítať a čo si to dovoľujem, pri sedadle bola tabuľka, že je to miesto pre napr. tehotné a pod., čo som si nevšimla. Potom si tam demonštratívne sadol a zazeral na mňa zvyšok cesty, nezastal sa ma nik. Ja som nepovedala ani ň lebo som sa mi dalo vracať. To isté cesta do BA, v autobuse, bolo mi špatne autobus narvaný po dvere, poprosila som jednu pani, či má nechá sadnúť, ona že ak počkám tak zanedlho vystupuje, tak som ešte chvíľku vydržala ako vystupovala tak som si šla sadnúť iná ma odrazu odstrčila a sadla si, stála pri nás, počula rozhovor, že mi je zle aj tak to urobila. Potom som o chvíľku odpadla a museli ma kriesiť.
Keď som bola 1x tehotná už 8-9 mesiaci nikto ma nepustil sadnúť, príp. že by ma skorej vybavili, napr. na úrade, ani u žiadneho lekára ma nebrali prednostne ani keď som poprosila sestričku, bývalo mi špatne ak som dlhšie stála. Raz ma na internom nechali čakať skoro celý deň, to už som bola v 9 mesiaci, keby som nepotrebovala papier pre gynekológa, namerali mi vyšší tlak, tak z tade odídem, to mi už bolo do plaču, a bábo v bruchu mi už ku koncu inak kopcovalo, nedokázala som poriadne sedieť ani stáť, sestričke aj doktorke to bolo jedno, a to som ich prosila aj zo 3x či ma nezoberú skorej, lebo mi už tvrdlo aj brucho, mi už prišlo že naschvál ma nechali čakať pomaly do záverečnej, zobrali ma ako poslednú. Som si myslela, že tam porodím.

darkswan
1. mar 2022

ja som mala taky zazitok v kochu, 8mesiac tocila sa mi hlava a pred ultrazvukom sprevadzajuci oteckovia na stolickach, nich sa nepostavil, musela som si doniest stolicku, nechapala som, ze im aspon nieco ich zeny nepovedali

mamutka
2. mar 2022

Ach, tak kategória oteckovia v v gynekolog.čakárni, to je aj podľa mojich skúseností úplná žumpa. Vážne, sedia ako dementni, kašlú, nerozumiem tomu. Takže všeobecne je to s ľuďmi zle. To su predsa muži tých istých žien, čo sa sťažujú, že ich v tehu okolie ignoruje. Česť výnimkám samozrejme

jasminet
7. mar 2022

Ja napr. V autobuse aj čakárni kabelky a tašky na stoličkách neznášam. Všetci stoja a madam má kabelku vedľa seba na sedačke posadenu. Tak idem, poviem, že dáte si prosím tu tašku preč? A sadám si bez mihnutia oka.

akvi
7. mar 2022

Mne sa stal aj opak tých nepríjemných situácií, bola som uz v 8 mesiaci a sla som busom a sadnúť som si nechcela, lebo sa mi zle vstavalo, tak reku tých pár zastávok postojim a asi tak v polke cesty sa zdvihol jeden mladý muž a začal sa mi ospravedlňovať, že si skôr nevšimol, ze som tehotná a hneď mi nukal sedadlo a ja reku, ze postojim, že sa mi tazko vstáva, a on že mi pomôže, ze nech si pekne sadnem, no zlatý bol.

tenerifka
7. mar 2022

Tu v Spain su ludia velmi vsimavi a ohladuplni, nikdy sa mi podobna situacia nestala, vzdy automaticky mladsi pustaju sadnut starsich, rovnako ako tehotnu zenu ci mamicku s detmi. Aj mladi chalani, isla som uz s vacsou dcerou busom na letisko (na inom ostrove), a boli volne miesta len vedla chalana a za nim tiez jedno, a hned sam vstal, aby sme si sadli na tu jeho dvojku, aby sme boli spolu, a on siel dozadu.

zuzuliatko18
7. mar 2022

Na uvolnenie miesta obsadeneho taskou mala jedna znama super grif - opytala a sa, ci aj ten batoh ma kupeny listok😁. K ostatnemu- ludia su rozni, niektori vsimavi, ini maju v pazi. Je to len o stasti

markus1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz