Zberateľstvo - pohľadnice

pia22
16. aug 2013

Sú tu nejaké maminy, ktoré sa zaoberajú týmto hobby? Dúfam, že tu niekoho z nás nájdem 😉

adorableduck
16. aug 2013

Ja som si od detstva zbierala pohľadnice, ale už som sa tomu dlho nevenovala. Iba ak niekto šiel niekam na dovolenku, tak som si jednu "objednala" 😉 Škoda, teraz by som už mala mega zbierku 😉

kmkke
16. aug 2013

@pia22 Moja mamka, ma ich vyse 30000 v krabičkách pod postelou 🙂

pia22
autor
18. aug 2013

@adorableduck ja práve začínam 😉
@kmkke wáááu tak to už je iná zbierka teda 😵 A čomu sa v zbierke venuje?

marian86
18. aug 2013

v mladosti zbierala som aj ja... 🙂

kmkke
18. aug 2013

@pia22 Všetkému. Ona to má tématický podelené v krabiciach - Kvety, mestá, zahraničie, Vianoce, Veľká noc. Raz za čas to "prerúbe a prepočítava" (fakt na každej krabici je číslo že koľko tam toho je a čo tam je) a to je zahataná detská izba veľkými kopami - ešte dobre že už tam so sestrou nebývame a má izbu navyše kde sa môže realizovať 😀

pia22
autor
18. aug 2013

@marian86 ja som tiež v detstve zbierala kadečo, asi ako väčšina 😉 A teraz sa k tomu vraciam, ale obrázky zo žuvačiek a servítky to asi už nebudú 😀
@kmkke uf, tak to by som ja nemala kde dať a drobec skôr ako za 15 rokov izbu nevyprázdni 😀

kmkke
18. aug 2013

@pia22 Nechcem aby to vyznelo nejako morbídne, ale za takých 15-20 rokov keď budete mať voľnú izbu sa ozvite, možno budem vypratávať detskú od krabíc 🙂))))))

pia22
autor
19. aug 2013

@kmkke tak toho sa nebojím 😀 U mňa to nie je o kvantite a keďže mám vymedzené dosť konkrétne špecifiká, tak ani nebude a nehovoriac o tom, že ani financie by na to neboli. Kvantita je rizikom, pokiaľ človek zbiera "všetko", to sa skutočne môže zbierka rozšíriť raketovou rýchlosťou.

bancanska
19. júl 2016

Dobrý je tu ešte niekto kto zbiera pohľadnice miest,obci a rád vymeni som s východného slovenska a teraz byvam v Prahe

andreaa1977
27. máj 2017

Aj ja zbieram pohľadnice v detstve kde som bola tam som si kúpila, a teraz tiež tak tomu je.Ale je ešte veľa miest a obcí čo mi chýba do zbierky. Mám aj nejaké na výmenu ak by mal niekto záujem.

jankavt1
17. júl 2017

Ja zbieram pohľadnice Vranova nad Topľou, Varanno, Varannorol 🙂 Keby niekto mal, rada sa jej ujmem.

andreaa1977
3. feb 2018

@bancanska Ahoj mas aj nejaky zoznam , alebo zbieras vsetko? Ja tiez zbieram pohladnice.

andreaa1977
3. feb 2018

@pia22 aké pohľadnice konkrétne zbierate?

bancanska
5. feb 2018

@andreaa1977 ahoj konkretne miest a obci teraz aktualnych ako novšie zatim slovenska to zbieram pre otca ktory chce vydat katalog všetkých obci a miest v SR a prejde na ČR a plus ine zo zahranicia a ma rad klasicke male pohladnice nie tie dlhe

andreaa1977
5. feb 2018

@bancanska len niektore obce maju len dlhe pohladnice a nie kazda obec ma vydanu pohladnicu,je velmi vela obci co pohladnice vobec nemaju.Niektore obce maju pohladnice len drevenych kostolov ako Tročany, Hervartov, Lukov...Mám aj nejake na vymenu.

cacianka
5. feb 2018

mohli by ste prísť do skupiny Zberateľstvo, nech to trochu ožije.
aj ja mám odloženú hromadu pohľadníc, najviac mestá a obce od nás aj zo sveta, tiež V. noc, Vianoce, kvety, psy, kone, zvieratá mix, ilustrované a mix rôznych.
sú zahrabané v pivnici a ak by som sa k nim archeologickým výskumom dohrabala, rada by som ich vymenila. zbieram svadobné oznámenia tak ak by ste mali niekto záujem, odkladajte zháňajte, neskôr vymeníme.

bancanska
5. feb 2018

@andreaa1977 to viem otec piše priamo na starostu alebo primatora ohladom pohladnic ale teraz pisal čo su obce pri Madarsku tak s 30 obci mu odpisali 3 a viem ze vsetky nemaju hlavne obce menej nez 300 obyvateľstva ale najdu sa aj vynimky podla zakona by sa mala kazda obec neako reprezentovať prave ale možem zistit u otca aka oblast mu chyba ci nemas nieco na vymenu a ty zbieras len slvovensko alebo vseobecne

andreaa1977
5. feb 2018

@cacianka nejake mam rada pomenim.

andreaa1977
5. feb 2018

@bancanska nie ten pan sa vola inac.ja zbieram slovenské.ceske aj zahraničné ale teraz som sa pustila na slovenské mesta mi chybaju asi 32 a obci no tych oveľa viac.Lozorno okres Malacky mali v roku 2003 minuli rok som tam bola a nemali .

sisi587
22. aug 2023

Ja tiež zbieram pohľadnice už od detstva, páčia sa mi rôzne, či už mestá, alebo zvieratá, rozprávkové, osobností, vianočné, veľkonočné, kvety atď...

cacianka
23. aug 2023

@sisi587 nejaké mám voľné

sisi587
23. aug 2023

@cacianka môžete mi poslať do správy, aké máte voľné 🙏

cacianka
23. aug 2023

@sisi587 všetky druhy, žánre. Z každého sa nájde viac či menej.

cacianka
23. aug 2023

@sisi587 z tohoto výberu mám z každého.
Ja zbieram svadobné oznámenia, tak by som aj rada vymenila, úplne symbolicky

hiro
23. aug 2023

(ja zbieram stare pocitace ale ak nejake pohladnice najdem tak napisem, mam taky pocit ze sme dost vyhodili 2-3r dozadu)

sisi587
23. aug 2023

@cacianka nemám žiadne svadobné oznámenia navyše

cacianka
24. aug 2023

@sisi587 stužkové, promočné, jubileá....
kľudne mi napíš do IP adresu, a čo by sa ti hodilo poslať, zabalím obálku a pošlem.
časom ked niečo natrafíš pošleš