Život s malým dieťaťom v cudzom štáte

kikina84
30. jan 2013

maminy ..mam 2,3 rocnu dceru a manzel dostal ponuku na pracu v škotsku..Obaja nevieme ani ceknut po anglicky,,on k praci rec potrebovat nebude nakolko mu pracu zabezpecuje jeho sestra,ktora tam zije a v partii budu chlapi hovoriaci jeho recou..S tym vsak problem nemam,,skor ma zaujima ako zakomponovat dieta v tomto veku do prostredia v uplne cudzom prostredi,navyse v uplne inom jazyku,,mate s tym niektora skusenosti? ma vyznam ist do uplne cudzieho statu ked nevieme po anglicky? co ak sa nieco stane a budem potrebovat surne pomoc,ako sa jej dovolam? prosim poradte,pripadne dajte vlastne skusenosti,ci ste boli v podobnej situacii..
dakujem za rady ..Kika

bubelko
30. apr 2013

@stardust no zatial sa mu nastastie nepodarilo ziadne zlakat. vsetky doteraz reagovali spravne - neodpovedali, isli prec, oznamili rodicom a policii.

monika15
30. apr 2013

@@sisaka
a taktiez by som chcel vediet ked su take vzdelane !!! ze preco nevedia presne vypocitat terminy...
a taktiez prenasat 17 dni !!!!!! je vraj okey a potom pride matke zle rychlo Emergency a potom sa dieta zachranuje naposeldnu chvilu...... no ale hej, ked matka taka vymleta ze odmietne lekara tak tak jej treba, ma co chcela.

sisaka
30. apr 2013

@monika15 opakujem, lebo chapem,ze po slovensky si to mozno nepochopila, tak inak. Mozno nemaju degree, ak studovali davno, ale museli si dorobit vzdelanie, aby mohli byt registered (musia byt registrovane, inak by nemohli vykonavat svoje povolanie) to znamena, ze potrebne vzdelanie urcite maju a nemienim patrat ci ho ziskali na univerzite v Kanade, USA, Anglicku alebo si robili rozdielove skusky ak studovali este pred reformou,kedy platili ine pravidla. Uz si rozumieme?
Presny termin ti nevypocita nik, ani lekar na Slovensku, ak ta zaujima ako sa tu riesi prenasanie skus popozerat internet informacii pre tehotne zeny je viac ako dost, alebo sa spytaj svojho rodinneho lekara (moja je otvorena akymkolvek otazkam tykajucich sa fyzickeho, ci psychickeho zdravia, vychovy deti, ci vyzivy), len tak nacrtnem, ze sa tu nenechava prenasat do nekonecna .... O slovenskych lekaroch a ich pochybeniach si treba precitat napriklad aj tu na MK, lekari su len ludia, ci uz tu alebo na Slovensku a zanedbanie starostlivosti sa moze stat v oboch krajinach, taktiez ludia su rychli hned hodit vsetko na lekara i ked to moze byt uplne inak (tiez plati pre obidve krajiny)

sisaka
30. apr 2013

@irriss s tymi holubami to mate vymakane, taliansko je moja srdcovka, mozno sa tam v starobe prestahujeme, tie pecene holuby priamo do huby je nadherna predstava pre cloveka na dochodku. Len som pocula, ze vam tie holuby tam nejak dochadzaju ☹

monika15
1. máj 2013

@sisaka no sorry ale ja chapem... a ty si ta co si to nechce pripustit ze stava sa aj inak ako ty si to predstavujes....
nemienim tu uz preberat, je ti tu dobre dari sa ti tak dakuj bohu a nebud navela.
pa

lucina26
1. máj 2013

@bubelko uha no je toho dost 🙂 tak to sa asi skor dohovori moj priatel kedze som on bezne hovori nemecky 🙂 ja som skor na anglinu ale ked sa neda tak sa neda 🙂 vidim ze zaciatky budu premna dost tazke 🤐

lucina26
1. máj 2013

@emia vsetko zalezi od okolnosti a prace...no skor sa tam adaptuje priatel lebo on ma nemcinu na dennom poriadku...ja som na anglictinu tak to bude hrosie.. 😒 no uvidime ako bude..v kazdom pripade dakujem

bubelko
1. máj 2013

@lucina26 ved uvidis. ono mala som tu kamaratku, ktora tiez rozpravala len po anglicky a islo to. niekedy viac, inokedy menej. zial na urade menej 😉 ale napr. v banke ci najst lekara, hovoriaceho aj anglicky, to sa da.

lucina26
1. máj 2013

poradime si 🙂 🙂 vsetko sa da len treba chciet 😉

emimka
1. máj 2013

@elen3 Ale ano,stale častejšie o tom hovorime,lebo to bola iba konštatovanie , že teraz sa podarilo horko ,tažko s anglickou školou ,ale ked by šli do druhej školy, lebo v ich su len prve 4 triedy,už by sa to asi nedalo ututlat a museli by prejst na francuštinu.

stardust
2. máj 2013

@bubelko dnes je to uplne katastrofalne so mnou. V novinach uz pisali o troch obetiach, ta prva bola zavrazdena pred 12 rokmi. Prilozena bola mapa s vyznacenymi miestami, kde nasli obete. Vo vrcholoch takmer rovnostranneho trojuholnika! Kazda inak zavrazdena...kto vie, aky vyznam ma tazisko toho trojuholnika a ci planuje nejaky iny geometricky obrazec.Nech mi nikto nehovori, ze tu nevycina seriovy vrah. Ja sa bojim!!! Na Slovensku takych psychosov nemame, alebo hej?

bubelko
2. máj 2013

@stardust to ma mrzi, ze to mate takto. a verim, ze mas strach. budem drzat palce, aby ho rychlo nasli.
a ci mame takych na svk, netusim, ale myslim, ze tam mame tiez dobre kusky 😉

andreamamka
16. máj 2014

@nercia mozem sa opytat o aku pracu sa jedna ? .. my odchadzame s malou dcerou ma 4mesiace... nechce sa nam tam vobec navyse sa bojim s nou co len nakuknut k nim k doktorovi aby mi ju nevzali :(((...... nikdy nevies... najradsej by som ostala s nou na Slovensku ale On tam a My tu to tiez nieje nic moc... ma tam dobre platenu pracu a na Slovensku je to bieda... :(

nercia
16. máj 2014

@andreamamka nechápem...na akú prácu sa pýtaš? na manželovu tu na SK či v Gb či moju či?

andreamamka
16. máj 2014

@nercia tak si pisala ze "manzel si nasiel v Po dobre platenu pracu" tak by som chcela vediet aku a kde ? 🙂

nercia
16. máj 2014

no kedže sa hľadá parťák pre neho tak miesto je volne: pracuje ako obchodno.- technický zástupca nemeckej strojarskej firmy Shunk pre východné Slovensko + má aj Žilinský kraj. Super práca, super odmeny, 13.14 platslužobne auto + internet zdarma... hľadaju pre východné Slovensko ešte niekoho na úpínanie. Treba VS technicku (môj mm má odbor robotika), plynulá angličtina, najazdených mnoho km (mm pred nastupom mal 400000 km odjazdenych, kedže bol profi vodič v UK)... treba poslať žiadosť do firmy.

celaja
19. máj 2014

Dobry den,
ponukam ABA terapiu v Rožňave a okolí. Chodím sa vzdelávať do Terpautického Centra Abiatko v Košiciach, je možné zariadiť ich superviziu, alebo supervíziu Mgr. Maštenovej. Ak by mal niekto zaujem, prosim kontaktujte ma na adrese: mhaberka78@gmail.com

nika27
16. nov 2020

@sisaka Dobry den, zijete este v Kanade?

sisaka
16. nov 2020

@nika27 áno

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz