Život v detskom domove

zaneta34
13. jún 2023

Dobry den je tu niekto z detskeho domova kto by mi vedel opisat ako sa tam zije ? Hrozi nam zo surodencami ze nas zoberu do detskeho a neviem si predtsavit ako to tam funguje. Mam sedemnast ,chcela by som sa stretavat s mojim priatelom a kamaratkami ale nieviem ci je to v takom ziariadeni mozne. Skusala som o tom aj viac citat ale vela som sa nedozvedela.
Dakujem za odpovede

juliet86
13. jún 2023

@zaneta34 ahoj skus kontaktovat program tvoj buddy mrzi ma ze nieco take prezivate. odkial ste?

zaneta34
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
juliet86
13. jún 2023

@zaneta34 a co sa stalo vo vasej povodnej rodine ak sa.smiem spytat? nevie vas niekto z rodiny zobrat k sebe? kolko vas je v akom veku? a kam chodite do skoly? drzim vam palce

zaneta34
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kacena4
13. jún 2023

pisem ip

pribinak
13. jún 2023

@zaneta34 nie je nikto v rodine kto by si vás zobral do starostlivosti?

To že budeš v detskom domove neznamená že nebudeš môcť mat starých kamosov

simsalabim
13. jún 2023

@zaneta34 ja len, ze urcite sa vrat ku studiu. Aspon zmaturuj! Pomoze ti to v dalsom zivote... chapem, ze to nemas lahke a toto sa ti zda najschodnejsie, ale nie je to dobre rozhodnutie.

dilino
13. jún 2023

Už na 17 rokov do DD neberu ked už si pred dospelosťou ale brata tvojho nevlastného by vziať mohli.Teba už nie.Nikto sa nenajde kto by si brata vzal.A vrať sa ku študiu aspoň učňovku aby si mala ked už nič viac.Dnes už zo ZS to budeš mať veľmi ťažke.Ked budeš dospela môžes si ho vziať do starostlivosti TY.Budeš dostavať RP,A výživne od matky pre brata.Skoda by bola keby ho vzali do DD.Urob tak aby ho nemuseli vziať.Ked budeš mať 18 rokov môžeš podať návrh na súd na zverenie dieťaťa aj ked brata do opateri.Ale tam sú podmienky že musiš mať bývanie a prácu.Preukazať že sa vieš o brata postarať.

domkakvet
13. jún 2023

@zaneta34 ano mozu ti povolit stretavanie s priatelom, zalezi od okolnosti.

zaneta34
autor
13. jún 2023

@kacena4 ???

zaneta34
autor
13. jún 2023

@simsalabim ja mam v plane ho dokoncit ,zatial mi to nevychadza ale urcite si ho chcem dokoncit

simsalabim
13. jún 2023

@zaneta34 cim dlhsie budes von zo skoly, tym to bude tazsie. Skolu si urob teraz.

zaneta34
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
laurita285
13. jún 2023

Už to vidím ako školu dokončíš 😂 akurát tak budeš do roka tehotná s nejakým hlupákom a rodinná historia sa zopakuje 😀

zaneta34
autor
13. jún 2023

@laurita285 ja neviem co vas zaujima ci ja budem tehotna A este aj skym

deti95060810
13. jún 2023

@zaneta34 sa mi nezdá že ta máš 17 r.....😉