Zle urobená pedikúra

lilyianka
11. júl 2021

Ahoj žienky idem sa spýtať vás,čo ste niektoré chodili/chodíte na pedikúru. Nuž takto, keďže som ešte len teraz šla 1x v živote,pozrela som si recenzie a podľa nich sa objednala k pedikérke. Všetko som nechala na ňu,predsa sama najlepšie vie,čo treba robiť. Takže začalo sa mokrou pedikúrou a pokračovalo sa ďalej. Ale k veci. Minulý týždeň som bola druhýkrát u nej a odvtedy ma hrozne pália, štipu päty, bolia ma a tým pádom sa mi horšie chodí. Dnes som päty preskúmala a mam tam asi pol cm zárezy. Myslíte, že pedikúra bola urobená správne? Ešte ďalšia vec, pani samozrejme kožu ošetrila, strihala nechty a tu mam ďalšiu otázku. Možno si to len ja myslím,ale nezarovnavaju sa nechty na nohách pekne tak ako keď sa robí manikúra? Mne tie moje nechty prídu také halabala.
Ďakujem za odpovede

lvula
11. júl 2021

@lilyianka no asi by bolo najlepšie pridať fotku lebo teda ja neviem, co znamena halabala 😃 ale nechty na nohach by sa vo všeobecnosti mali strihať zarovno, aby nedoslo k ich zarastaniu. A určite bez zarezov na pätách 😃

simulienka2207
11. júl 2021

@lilyianka tie zarezy, hm.. Nemôže to byť popraskana koza?
A nechty na nohách rovno sa stíhajú, aby sa predišlo zarastaniu.

lilyianka
autor
11. júl 2021

@simulienka2207 práveže ja skoro žiadnu popraskanú kozu ani nemám, preto som myslela, že mokrá pedikúra ani nebude treba, ale nechala som to na odborníka. A pravdupovediac po 2 týždňoch od prvej pedikúry som päty mala horšie ako za celý život 😏

andreatytler
12. júl 2021

@lilyianka S pedikurou skusenosti nemam.. nechodim, ale ja si nemozem skrabat alebo brusit suchu kozu na patach alebo palcoch, lebo potom mi rastie este hrubsia a suchsia. Je mozne ze ja tvoja koza reagovala na zbrusenie suchej koze podobne. Natri si nohy hrubou vrstvou dobreho kremu a daj si ponozky (aby si nerozmazavala ten krem vsade naokolo), bud na noc alebo pri telke. Na ti praskliny sa mne najlepsie osvedcil loj na pery (alebo ako sa to odborne vola). Tym si pretriem prasklnu par krat do dna a za par dni je to zahojene.
K tym nechtom,,, daj sem fotku... ale nechty na nohach sa nestrihaju tak ako ked sa robi pedikura.

lasona
12. júl 2021

Pokiaľ máš také pocity, znamená že ti vzala( orezala) viacej starej kože ako mala. Masti, kremuj, malo by to ustúpiť. Ja mám také nohy že keď sa pozrieš, tiež vyzerá že nemáš čo rezať, ale keď začne tak ide dole. Niekto to má citlivejšie, nabudúce jej povedz že nech vezme menej...neznamená to hneď že urobí zle pedikuru

lasona
12. júl 2021

A k tým zarezom, musela by som ich vidieť a nechty sa strihaju do rovna, pekne sa vyčistia nechtové Valy...ako manikúra, ak to tak neurobila pravdepodobne ta odflakla

danielita1979
29. aug 2021

@lilyianka no a kde si bola? Mne napríklad na Dolných Honoch zoškrabala 3 cm zo šľapy. Použila sivú kovovú škrabku ako na zemiaky

danielita1979
29. aug 2021

@lilyianka nechty sa strihajú za rovno nechtového obluka