Zlý sen

crviacik
22. aug 2017

Prosím, vie mi niekto vysvetliť tento sen?
Otec mi zomrel v r. 2005, zo začiatku sa mi s ním snívalo často, no za 10-12rokov sa mi s ním sníva len keď ma na niečo upozorňuje. Vždy som vedela, že sa bude niečo diať keď sa mi s ním snívalo a občas som už vedela aj čo to môže znamenať, no teraz si neviem pomôcť.
Sen bol:
Najprv sa mi v sne prisnilo auto ktoré máme požičané, pred parkovacím miestom máme menší park a v sne na tom mieste bola voda a to auto bolo pravdepodobne v tej vode utopené s ďalšími autami čo tam mali byť. Bola noc, nevidela som iné nič a potom prišiel k nám, zahlopal na dvere môj ujo- ešte zije, len jeho manželka minulý mesiac zomrela a bol s mojím otcom. Ja som bola oproti otcovi a vedľa mňa po pravej strane bol môj manžel so synom na rukách. Môj otec mal oblečenú košeľu pásikavú, nie slávnostnú, obyčajnú bielu so žltými pásmi, na ľavej strane pri sdrci mal vrecko a v ňom cumlík. Ujo povedal poď Renata s Vojtom už idú, to je moja sesternica s manželom, zaujímavé je, že ujo ich dvoch v skutočnosti nepozná. Ja som nabrala odvahu a spýtala som sa otca a vtedy som v podvedomí už vnímala, že je to sen, oci čo sa ide diať a on mi odpovedal on sa ide zabiť a kukol smerom k manželovi so synom na rukách, čiže neviem na koho z nich pozrel a keď to dopovedal, ja som ten cumlím vybrala z jeho vrecka a dala som ho otcovi do úst. No a v tom som sa zobudila a už som nešla zaspať. Bolo niečo pred 3.30 v noci. Bojím sa, včera manželovi povedala doktorka, že pôjde tak o cca 3-4 mesiace na operáciu štítnej žlazy.

daniel477
22. aug 2017

@crviacik ahoj, vobec sa neboj, tento sen sa da vysvetlit ovela kladnejsie, ako si teraz myslils, mne sa snivalo kazdy tyzden, ze som na pohrebe niekto z rodiny, kto uz sice pred viac rokmi zomrel, potom som sa docitala, ze to znamena prirastok do rodiny, ako velmi ti bol blizky ten clovek, tak blizko teba bude dalsie babo :D vobec nestresuj, a az mas dietatko velmi male este, tak len sen prisiel opozdene. operacia stitnej zlazy je "lahka operacia ", mozno by si mala odniest kyticku na hrob a neboj vsetko bude dobre :D

crviacik
autor
22. aug 2017

@daniel477 ďakujem za odpoveď.
Obávam sa práve preto, že otec sa mi vždy prisnije ako živý a upozorňuje ma na niečo, no nikdy takto na rovinu nepovedal. Syn čo bol v sne ma 4,5 roka

pininka
22. aug 2017

Tiez mavam upozornujuce sny, ale horsie su predvidavosti za bieleho dna. Tie sa vzdy naplnia, uz mi okolie vravi,ze som bosorka. Mne sa pri snoch overilo, ze hner rano to treba niekomu povedat a nesplni sa to. Inak voda znamena vacsinou chorobu,cize to moze znamenat to,ze manzel sa chysta na operaciu. Dieta su neprijemnosti, cize sa to toci vsetko okolo tvojho podvedomia,ze sa bojis tej manzelovej operacie. Drzim palce.

crviacik
autor
22. aug 2017

@pininka ďakujem veľmi pekne za odpoveď

crviacik
autor
22. aug 2017

Ešte ma napadlo, povedala som to manželovi a on keď tam bol ten cumlik, či niesom tehotna, ppjdem kúpiť test

pininka
22. aug 2017

@crviacik no vidis,to by bolo super znamenie, drzim palce

crviacik
autor
22. aug 2017

@daniel477 bola som na cintorine dva týždne dozadu, nedostanem sa tam často zväčša raz za rok, lebo to mám cez 300 km ďaleko. Sviečku však doma zapálim častejšie.

libawet
22. aug 2017

@crviacik nič to neznamená. Sny sú len " upratovanie mozgu a ukladanie informácií nazberaných počas dňa do správnych šuplíkov ", laicky napísané. Výklad snov , snáre a podobné veci sú len pre zábavu, podobne ako horoskopy alebo význam znamení.

zanta3
22. aug 2017

@libawet nikdy sa nemoze stat, ze sen sa stane aj skutocnostou? Vyzeras byt takou odbornickou na sny, tak toto ma velmi zaujima

libawet
22. aug 2017

@zanta3 nie som odborníčka na sny. Stačí si " pogoogliť ", čítať, zaujímať sa. Hej, sen sa môže stať skutočnosťou - napr. snívam celý život mať malý domček alebo mať prácu, do ktorej nebudem musieť dochádzať XY kilometrov....

crviacik
autor
22. aug 2017

Ja sa hlavne bojím, lebo otec sa mi prisnil keď sa niečo malo udiať. Upozorňovala napr. keď sme sas ex mali rozísť, 10 nocí pred tým ako sa to stalo, sa mi snivalo, že som prišla k našim na návštevu a otvoril mi otec- už bol rok po smrti, že mi otvoril dvere a ja som môjmu ex povedala ty choď a ja ostanem a skončilo to tak, že on odišiel a ja som ostala kde sme bývalí, alebo potom ďalší sen, rozišli sme sa kebo si našiel inú a ona sa bala že ho strati, tak si ho chcela pripútať dieťaťom a ja som mala sen, ze wx s tou priateľkou šli za ruku a ja vedľa nich som tlačila kočík, dieťa som nevidela a šli sme za mojím otcom. Ona bola naozaj tehotná, len časom sa ukázalo že dieťa nebolo jeho, ale jej bývalého. Vždy tam bol otec, snívalo sa mi tak už viac snov, len si ich už nepamätám, no ani raz mi otec neodpovedal, teraz prvý krát, je ale pravda, že nikdy som sa na nič nepýtala. Stále mám z toho moc zlý pocit a bojím sa. Eštei mama teraz do telefónu povedala, že jej sa z piatka na sobotu prisnila kolegyňa čo zomrela teraz v júli, mala 45 rokov keď zomrela a mamajuvidela v svadobných šatách. Mam zimomriavky 😢

libawet
22. aug 2017

@crviacik stále na otca myslíš, zažívaš rôzne situácie a Tvoje podvedomie ich spája s otcom. Toľko na otca nemysli a sny s ním prestanú.

crviacik
autor
22. aug 2017

@libawet už sai s ním dlho nič nesnívalo, možno aj vyše roka aj biac, ten čas letí a možno sú to aj dva roky

libawet
22. aug 2017

@crviacik no ale myslíš na neho, nie ? Aj keď len v podvedomí. Ja takto myslievam na moju babku, občas sa mi s ňou sníva, občas nie, no myslím na ňu veľmi často. Sny sú len naše myšlienky, situácie behom dňa, rozhovory, nič neznamenajú. Veľa vecí si vsugerovávame, chceme, aby to tak bolo, či nebolo, myslíme na to, aby sa to stalo, či nestalo....mozog to v spánku vyhodnocuje a triedi. Mozog si pamätá len tie sny, ktoré sa snívajú vo fáze REM, teda v najhlbšej fáze spánku, kedy práve ten mozog " upratuje " a vlastne sám seba " lieči ", keď sa v tejto fáze práve zobudíme, ten sen si pamätáme, inak nie. Sú ľudia, čo hovoria, že žiadne sny nemajú. Nie je to pravda. Všetci máme sny, aj títo ľudia, len si ich nepamätajú, lebo sa vo fáze REM práve nezobudili.

crviacik
autor
22. aug 2017

@libawet už zas nemyslimba neho tak často, mám jeho fotku na poličke, občas zapálim sviečku, ale kedysi som na nehoyslela viac, no teraz nemám na to ani často myslieť, už prešlo 17 rokov, no samozrejme si občas spomeniem

prvosienka7
22. aug 2017

Také sny občas prídu, no ja napríklad nie som človek, ktorý by im kládol nejaký význam. Neuprieram sa na to, čo sa v snoch stalo, lebo to by ma asi niekedy šiblo. čo príde príde

crviacik
autor
23. aug 2017

@prvosienka7
@libawet
@pininka
@daniel477
Ahojte dievčatá, ďakujem vám krásne za včerajšiu podporu. Je to jasné, dnes som si spravila test a je pozitívny. Aj by som sa chcela tešiť, len mám od ortopeda lieky už dva týždne užívam a tie sa v tehotenstve nesmú brať, tak mám obavu, či to bábätku neublížilo. Neviem presne v ktorom týždni som, no druhá palička ešte nieje dosť výrazná. Keď som si pri synovi robila test, tak v treťom týždni som ju mala peknú ako tú prvú.

pininka
23. aug 2017

@crviacik neboj, bude to ok, aj horsie lieky baby pobrali nevediac ze u tehotne. Gratulujem

crviacik
autor
23. aug 2017

@pininka ďakujem veľmi pekne

daniel477
23. aug 2017

@crviacik Gratulujeeeeeeeem, super, tak vidiš :D nie vsetko co vyzera ako katastrofa aj je :D drzim palce, neboj sa co sa tyka liekov, ja som tiez brala velmi silne lieky na dychanie pocas prvych 3 tyzdnov a doktorka povedala, ze tak skoro to este nevadilo

crviacik
autor
23. aug 2017

@daniel477 ďakujem veľmi pekne, prajem aj ja všetko dobré

libawet
23. aug 2017

@crviacik nemaj obavy, všetko bude dobré, ten sen nič neznamenal, ako som písala, mysli viac pozitívne, drž sa...a blahoželám k pozit. testu.

crviacik
autor
23. aug 2017

@libawet ďakujem moc, moc a prajem všetko dobré

slavkadud
23. aug 2017

vsetko bude dobre, zbytocne sa nestresuj, ono mnohe sny, ktore aj vyzeraju zle, tak v skutocnosti znamenaju nieco ine, neskusala si nejake klucove myslienky alebo nieco podobne hladat v snari?

elenita
23. aug 2017

@crviacik Ahoj, ešte mi napadlo, čo keby si skúsila napísať sem, do niektorej z týchto skupiniek?

https://www.modrykonik.sk/group/8102/detail/

https://www.modrykonik.sk/group/8294/

Musím sa priznať, že keď som čítala Tvoj prvý príspevok, až som mala zimomriavky, a rovnako aj pri čítaní toho, keď si zistila, že čakáte bábätko 🙂
Ale neviem, mne sa to zdá také "nedoriešené"
Mám taký dojem, že to malo znamenať ešte viac...
Ale možno aj nie, strašiť Ťa určite nechcem.
Ale málokedy mávam také silné pocity pri čítaní.... hm...
Každopádne, držím palčeky, nech je bábo zdravé, aj nech manželovi dobre dopadne operácia... ja mám dve členky rodiny po takejto operácii, tak sa neboj 😉

zanta3
13. sep 2017

@libawet ano to mas pravdu, ze staci hladat a citat len ja na to bohuzial moc casu nemam:-/ Taky ano, ale stava sa skutocnostou aj taky, ktory sa sniva ludom v noci?

libawet
20. sep 2017

@zanta3 všetko je o chcení / nemať čas = nechcem /.
Sen, ktorý sa nám sníva - je len upratovanie mozgu, sú to len určité fragmenty, situácie, s ktorými sme sa počas dňa, týždňa.... stretli a mozog ich všelijako spája, upratuje....