Zmenšenie prsteňa

27. okt 2022

ahojte,viem ze zmensit prsten o 2cisla nieje problem,no davali ste si niektora napr o 3-4 velkosti zmensovat?je tam jeden velky briliant na vrchu,len cislo mi nesedi😁 tak ci si ho nechat,alebo radsej vratit..

123kika1234
27. okt 2022

Spýtať sa v zlatnictve, záleží aj ako vyzerá ci su osadené kamene aj po boku..

bluemoon24
27. okt 2022

Ja jsem si ted akorat nechavala zmensit prsten o 3 cisla - vubec zadny problem nebyl.

dominika1922
27. okt 2022

Pomohla by fotka lebo záleží aj akým štýlom je tam ten kameň osadený. Ja som potrebovala zmenšiť o 3 čísla a nešlo to. Museli by ho celý roztaviť a nanovo spraviť lebo otvor kde je zachytený kameň by sa zväčšil a vypadol. Vyriešila som to takou akoby telefónnou šnúrou ale na prstene. Sedia perfektne teraz a nemusím dávať zmenšovať. Viem že sa mi prsty zase zväčšia tak som to vyriešila dočasne takto

autor
28. okt 2022

@bluemoon24 mozem sa spytat kolko to vyslo? ja mam drahy prsten a je mi ho luto vracat cekom lebo moju velkost aj tak nemaju..skusim skocit do zlatnictva a spytat sa

bluemoon24
28. okt 2022

30€ jsem platila - mam z bileho zlata + briliant. Oni musi vyjmout ten briliant (osazuje se rhodiem) zmensit prsten a znova briliant vsadit. Je to muj zasnubni prsten, takze u me vraceni nehrozilo. Nechala jsem si to udelat v jinem zlatnictvi, nez jsem mi byl koupeny a tam ho presne zvazili, odzkouseli puvod briliantu a vsechno zapsali a dali mi kopii a vsechno budou znova kontrolovat predemnou v obchode, abych se nebala, ze mi treba zameni briliant za nejaky kamen