Značka Naketano - veľkosť

kristella
16. nov 2021

Ahojte dámy, čo poznáte túto značku, myslíte, že mikina vo veľkosti xs by mohla sedieť štíhlej slečne, čo nosí teraz veľkosť 152?

mable123
16. nov 2021

fúúú xs 🙂 to som mala ked som mala 9 rokov haha a ja mam otázku kde tieto vecičky ešte predávajú? 🙂 alebo ako sa volá tá ich nová značka?

kristella
autor
16. nov 2021

@mable123 No veď práve, oblečenie vo veľkosti xs si už ani neviem predstaviť, nie to ešte obliecť 😀. Mám od nich väčšinou Mko a prídu mi tie mikiny také viac “na telo”, preto som si vravela, že by som neterke mohla možno XS už skúsiť. Vieš čo, konkrétny zdroj nemám, len napíšem do googlu a sem tam ešte niekde nejaké zabudnuté kúsky majú, nie tak dávno bolo čosi ešte aj na about you. Neviem, či majú nejakú pokračujúcu značku ale dosť podobný štýl je Ragwear.

denden77
16. nov 2021

@kristella ja som ich tiez kupovala 😭 ten ragwear sa mi vobec nepaci 🤦‍♀️

kristella
autor
16. nov 2021

@denden77 Noooo, nie je to ono veru. Mňa to tak štve, že skončili. Tak ešte deriem tie svoje stariny od nich, čo mám doma aspoň.

kiwi3
16. nov 2021

@kristella ja mam 162 cm a nosim xs, obavam sa, ze to bude velke

kristella
autor
16. nov 2021

@kiwi3 Ďakujem Ti za info.

kiwi3
16. nov 2021

@kristella inak som vobec nevedela, ze skoncili. to preco? to boli najkrajsie a najkvalitnejsie mikiny. esteze mam stale zasoby nejake, aj s visackami

audrey007
16. nov 2021

@kristella ahoj, značku Naketano som dlho obdivovala ale nemohla som si ju dovoliť, chodila som do BA skúšať si mikiny😁minulý rok som za polovičnú cenu kúpila parádnu bundu Naketano a mikiny už neboli, značka skončila ale Ragwear je nástupca ak nie ten istý výrobca, teraz žijem v Rakúsku a tu majú značku Ragwear normálne v obchode, ceny sú drahšie ale je to kvalita, minulý týždeň som kúpila krásnu mikinku, ktorú budem zas nosiť asi stále. Co sa týka veľkosti, ja som chudá stihla a pritom mam skoro 40 rokov a veľkosť XS je pre mňa akurát už veľa rokov 😉 pre dievča s velk. 152 je XS dobrá veľkosť, možno bude aj veľká 🙃(aj mne sa to stáva, že niekedy aj XS je velke🤣🤣)

kristella
autor
16. nov 2021

@audrey007 Ahoj, vďaka aj Tebe za info 🙂 . Tak teraz mám trocha dilemu. Ide mi hlavne o to, aby jej nebola mikina až príliš veľká (jasné, dorastie ale aby na ňu nemusela rok v skrini pozerať, kým jej bude dobrá). Ale asi to risknem a v najhoršom odložím na budúci rok 😀 .

kristella
autor
16. nov 2021

@kiwi3 Úplne podrobne som po tom nepátrala. Ale v zásade finančný spor medzi majiteľmi a niekdajším partnerom a spoluzakladateľom. Škoda.

kiwi3
16. nov 2021

@kristella budu jej dlhe rukavy. ale s tym mam problem pri vacsine nemeckych znaciek. kvoli tomu nemozem mat ani sko z naketana, aj ked na tele by mi to ani nevadilo volnejsie.

kristella
autor
16. nov 2021

@kiwi3 Aha, a to by nakoniec možno ani nevadilo, kočka je taká riadne “rukatá a nohatá”, tak možno keď zahne náplet, bude jej to ok, obvykle má na všetkom krátke rukávy.

gazah
16. nov 2021

Naketano má všetko o číslo menšie. Čiže ,L"-ko je ,,M" ko, atď. Značka skončila lebo sa rozhádali majitelia a sú v súdnom spore. V Rakúsku ešte niektoré firmy predávajú zo starých zásob. Na fb existuje skupina bazár Ragwear a Naketano: https://www.facebook.com/groups/364517307389764. A štíhlej slečne by mohlo mikina XS byť dobrá, podľa toho aké má rada veci - či voľné, alebo vypasované. Väčšina mikín je pomerne úzka. Skôr tam potom pôjde o dĺžku rukávov - či je slečna vysoká, alebo nizká.

alenah31
16. nov 2021

@kristella kupujem 12 ročnej dcére - má 167 cm a cca 42 kg, kvôli tomu, aby nemala krátke rukávy už nosí S, ale inak by jej stačila XS. Sebe kupujem M a mám 174 cm, bundu mám tiež M akurát niektoré mikiny cez hlavu čo sa obliekajú mi treba L pretože sú mi vo v. M krátke.

kristella
autor
16. nov 2021

Ďakujem, žienky, veľmi ste mi pomohli.

petamich
16. nov 2021

nastupca je aj Alife a Kickinn 🙂 okrem Ragwear

veltraud
17. nov 2021

@gazah prosim ta, ako sa vola stranka? Link mi nenasiel. Dik

gazah
17. nov 2021

@veltraud fb stránka: Ragwear + naketano bazar