Zrkadlovka pre začiatočníka

1. júl 2021

Ahojte, študujem vs kde budem pravdepodobne potrebovat na predmet reklamná fotografia fotak. Nikdy som so zrkadlovkou nefotila, vedeli by ste mi poradiť nejaký typ na takú zrkadlovku ktorá bude kvalitná a zároveň ju zvladne aj úplný začiatočník? Pripadne typy ako sa “dostať” do fotenia?

michaella24
1. júl 2021

Ja mám starší model Nikon D3300, ale podľa mňa tento je úplne postačujúci z aktuálnej ponuky: https://www.datart.sk/digitalny-fotoaparat-niko...

Nikon je veľmi dobrý a kvalitný. Dobre sa s ním pracuje aj pri horších svetelných podmienkach. Ja som sa učila čítaním článkov, to bolo už pred dobrými 15timi rokmi, dnes je aj kopec videí na YouTube.

autor
1. júl 2021

Ešte doplnim, aby bola dostacujuca keď potom budem “zabehnutý”

michaella24
1. júl 2021

Tento si myslím, že úplne postačuje. Veľakrát nejde tak o fotoaparát, ako o fotografa. Ak niekto nemá talent, tak ani najdrahší fotoaparát sveta mu nepomôže. Ale samozrejme, Nikony sú dobré, so Sony (nižšia trieda, môj prvý) som spokojná nebola, pri slabšom svetle už zrnil. Čoskoro budem pravdepodobne prechádzať na Nikon D5300, ak to pomôže.

Neviem čo presne zahŕňa reklamná fotografia, ale určite sa hodí aj statív.

syslik81
1. júl 2021

nikon d5300 je ok ak pre pokrocilych .. dolezite je aj tak tvoje oko a objektivy ...

kristina1001
7. júl 2021

Ja by som odporučila Nikon D3200 ja ho mám a niesom fotografka ani nič podobné ľahko sa ovláda a robí krásne fotky