Zubná protéza v mladosti

maella
30. júl 2016

Ahoj kocky. Prosim vas, je tu niekto kto ma zubnu protezu? Kto si ju dal v mladom veku? Prosim vas o skusenosti. Ja mam 27r. nebudem tu rozpisovat co mam v ustach a ako sa citim... napisem len: UZ NEVLAAAAAAADZEM! Som unavena, bolava, skareda a plna strachu.

svetluska82
30. júl 2016

@maella daju sa urobit aj implantaty aspon ciastocne. Ja mam dole vpredy len sest zubov, vdaka tehotenstvu, tiez mi nukali protezu, no zatial neriesim kedze to nie je vobec vidno

sunnyday1111
31. júl 2016

kukni dental2001 v piestanoch, mama ma od nich implantaty 🙂 a neplatila AZ TAKU ASTRONOMICKU SUMU ...ma ich len par a na tom mostik, vyzera to uzasne

drobcek26l
31. júl 2016

Ako ja mám zubnú náhradu na vrchných zuboch a ešte ma čaká výmena aj spodných. Dávala som si to robiť v 29 rokoch. Mám 6 zubov pripevnených napevno na mostík a mám svätý pokoj. Ako keby som mala vlastne. Ak máš problémy určite chod do toho

marcelatje
31. júl 2016

@maella v prvom rade by som sa snazila zachranit co sa da. Ak zuby vytrhnu niet cesty spat. Mam mostik, tiez som uz toho mala dost,ale keby som sa mala rozhodnut este raz hladam iny sposob aj napriek tomu ze som spokojna vlastne zuby su najlepsie a trhat sa da vzdy.

majkalabka
31. júl 2016

Ahoj, ja teraz tiež riešim mostík, mám 32 rokov. moj zubar hovoril, že sa s tým nedá nič robiť a prešla som k inej ozaj odborníčke, ktorá mi pomohla a tiež zachránila jeden zub, čo mi nechal moj užasný dr otvorený 2 roky....a tiež mi vytrhol predtým 3 zuby, čo si s nimi nevedel rady....zmen lekára, ak sa ti niečo nezdá. ak máš zdravé korene alebo sa dajú ošetriť, mostík sa urobiť dá v pohode. ja som mala ten problém, že pri hryzení sa mi dolné zuby odierali o horné (však prečo by mi moj užasný dr mal dať strojček v detsve, že?) tak sa mi tie dolné uplne odierali a skracovali. tiež to vyzeralo otrasne...akurát čakám, kým sa mi urobí mostík...chod do toho, aj ked lacné to určite nebude, ale je to určite super investícia....držím palce

kikina84
25. sep 2018

@maella ahoj mozem sa spytat ako si poriesila tu protezu? Moj manzel si bude musiet dat hornu celu..ale na implantaty nemame financie,budeme to musiet riesit protezou ako nosia dochodci..ma z toho trochu obavy..

kikina84
5. mar 2019

@drobcek26l ahoj mozem sa spytat ohladne zubnej protezy ako si ju znasala na zaciatku? Manzel dostal dnes protezu ma hornu nema tam ziadne svoje zuby..vyzera super ale manzela napina a hovori ze si asi nezvykne..ked do niecoho zakuske proteza mu zostane v jedle..ale ked prave nic neje tak mu drzi dobre..ako dlho trva ten proces? Dakujem pekne za info 🙂

drobcek26l
5. mar 2019

@kikina84 ahoj no u mňa je trocha rozdiel že mám vrchné zuby prichytene na mostík teda ešte tam mám zopár svojich zubov, asi 4. Teda takto to asi lepšie drží. Teda ja mám pocit ako keby som ani nemala cudzie zuby. Hneď od prvej chvíle úplne bez problémov. No bohuzial spodné má ešte len čakajú takže mám tiež otázku, mohla by si mi prosím napísať (aj IP) koľko to tvojho manžela stalo? Ďakujem krásne

simonkolucinka
19. dec 2019

@kikina84 Ahoj,mozem sa spytat?Manzel si uz zvykol na tu protezu?Moja mamina tiez dnes dostala a stale ju napina,nemoze ju nosit.Je nestastna.

kikina84
19. dec 2019

@simonkolucinka ano zvykol..manzela napinalo asi tri tyzdne..potom si zvykol uplne

21janula21
9. sep 2020

@kikina84 môžem sa opýtať ako dlho čakal na výrobu protézy? A orientačné sumu?

kikina84
10. sep 2020

@21janula21 manzel cakal asi tyzden a cela horna proteza ho vysla na 320eur

21janula21
10. sep 2020

@kikina84 môžem sa opýtať v akom meste si dával robiť? A je spokojný ako si na ňu zvykol?

kikina84
10. sep 2020

@21janula21 my sme si davali v Ba petrzalka sukromne dentalne centrum..takze mozno inde zaplatite aj menej..zvykol si do mesiaca a je s nou spokojny..konecne sa usmieva 🙂

pupiacik
14. jan 2021

@kikina84 ahoj a po akom čase začal všetko jest ja mam hornú aj dolnu

kikina84
14. jan 2021

@pupiacik on stale jedol vsetko od prveho dna ako ju mal..len si musel poskusat tie fixacne gely,ktore mu najlepsie drzia

pupiacik
14. jan 2021

@kikina84 a aký mu drží najlepšie ja mam aj coregu aj protefix