Zvláštne meno kupujúceho, GLS a peniaze od kuriéra. Je to podvod?

ollynka
16. apr 2022

Predávam tovar a pán s nejakým zvláštnym menom chce takýto predaj, ktorý som ešte nerobila.
Vždy som gls volala ja, tovar som predala, peniaze od kupujúceho na účte. Z toho, čo bolo na účtr som zaplatila poštu. Nie sú to špekulanti?

Vysvetľujem vám, že agent GLS príde k vám domov, aby vám dal obálku obsahujúcu vaše peniaze, a akonáhle skontrolujete svoje peniaze, dáte mu položku, aby ju mohol poslať do môjho domu.

lenzas
16. apr 2022

@ollynka ale je toho plny internet, je to podvod. Asi posle ti nejaky link, kde máš zadat udaje svojej karty.

ollynka
autor
16. apr 2022

@lenzas ale on chce peniaze poslať v hotovosti, len aby tam boli aj peniaze za gls, alebo aby neboli falošné

wade
16. apr 2022

Je to neštandardná a nezmyselná požiadavka. To znamená na 99% odrb.

pupava_lucna
16. apr 2022

@ollynka Nepošle žiadne peniaze v hotovosti. Mne už takto písalo aspoň 5 rôznych ľudí. Vždy som ich poslala do kelu tak ani nestihli poslať link, kde vraj zvyknú pýtať číslo karty. Snáď na toto v dnešnej dobe už nikto nenaleti, že by niekde zadával všetky údaje zo svojej kreditky 🤦‍♀️

beata_k
16. apr 2022

@ollynka Zavolaj do GLS, ci takuto sluzbu robia. Ze chodia s obalkami...

kat_
16. apr 2022

je to podvod ako ti pisu, ved ked neveris ok, tak s nim pokracuj v konverzacii, ale raz na to cislo karty pride...

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petamich
16. apr 2022

kazdy den na to upozornuje policia, stranka na FB Hoaxy a podovody ale nech sa paci vzdy sa najde niekto, kto naleti a neda si povedat, ze je to podvod 😬 je to proste podvod, objednanu akoze kuriera, zacnu sa ti vyhrazat, ze mas zaplatit za kuriera, pod tlakom im das udaje z karty a vybavene

gabika128
16. apr 2022

@ollynka ono to potom je tak, že ti začne vypisovať že treba napríklad zaplatiť poistenie, to musíš zaplatiť ty a je to aj 100€ 😂 ja som si s jedným takým písala, zo srandy. Potom sa mi už aj začal vyhrážať.

ollynka
autor
16. apr 2022

@petamich no bol tu už jeden, čo mi chcel dať ešte aj za kuriéra peniaze do obálky,...tovar stál 25 eur a + 50 eur za poistenie chcel dať do obálky. ....komunikácia skončila hneď,...

ollynka
autor
16. apr 2022

@gabika128 to sa nedá na facebooku nahlásiť? Na čo sú tam tí čo to facebook kontrolujú.

petamich
16. apr 2022

@ollynka vytvaraju si stale nove a nove profily :( da sa nahlasit profil ale vytvoria si "50" dalsich zial

gabika128
16. apr 2022

@ollynka jasne, že sa to dá nahlásiť, aj som to potom nahlásila, myslím že si celú tú konverzáciu fb mohol pozrieť. Neprišlo mi žiadne vyjadrenie ďalšie k tomu. Takých profilov 10 vymažu a ďalších 50 sa vytvorí nových.

lenzas
16. apr 2022

@ollynka Tak pokracuj komunikovat a uvidis. Asi bude treba nejako potvrdit tvoju poziadavku aj cez internet. Za kazdym vymyslia nieco nove, ale za kazdym chcu udaje z karty.

tajik
16. apr 2022

@ollynka podvod
Aj mne tak ponúkali
Blokla som

biancarv
14. jún 2022

Ahojte. Dohodla som sa s týmto pánom, že kúpim od neho mobil na dobierku cez Slovensku poštu a on mi dnes napísal toto. Sama posielam balíky cez poštu často. Ale s takýmto postupom som sa ešte nestretla. Ani to číslo jeho objednávky mi na stránke pošty nenájde. Nie je to nejaký podvod?

wade
14. jún 2022

Zalezi cez koho o posielal. Nemusela to byt Posta. Aj ine prepravne spolocnosti ponukaju dobierku.

biancarv
14. jún 2022

@wade práve preto som sa ho pýtala či je to poštový kuriér a odpovedal áno. 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️

daja07
14. jún 2022

@biancarv On napisal, ze uhradil kuriera, nie ze kuriera Slovenskej posty. Nie kazdy to chape rovnako. Je to kurier co nosi postu. Spytaj sa ho radsej, cez aku spolocnost kuriera objednaval.

wade
14. jún 2022

@biancarv ale nechce od teba nic nestandardne, klikat na nejaky link, posielat naklady za kuriera. Vyzera to ok, nic si neplatila dopredu. Pockaj na zasielku. So stastim nebudes mat v krabici dva kamene 🙂

biancarv
14. jún 2022

@wade haha 😁 no jasné, uvidím čo príde. Ďakujem 😊

sorayaardente
12. máj 2023

Ja sa čudujem,že niekto sa vôbec pýta,už len tie mená,čo si vymýšľajú sú jasný dôkaz,že podvod ..