Zvolenčanky, ste tu?

zunka
5. dec 2008

Ahojte baby.
Takže Vás vítam v našej "staronovej téme". A dúfam, že naše počty sa budú rozrastať aspoň o 2 detičky ročne 😀 .

lindulak
23. feb 2011

@lucyliu ja som bola tiez v 23 tt a bolo to super, doktor sa nam povenoval, tiez som tam bola skoro hodinu. boli sme v Novych Zamkoch a stalo to myslim ze 1000 Sk este vtedy. mame aj fotky aj videa.

lucyliu
23. feb 2011

@lindulak vďaka, čo som čítala, tak v 23. tt nebude poriadne vidno tváričku, teda nie až tak ako v tých neskorších týždňoch, ale zase bude vidno viac bábätka 😵

lindulak
23. feb 2011

@lucyliu hej to je pravda, ale to velmi zavisi aj od inych veci - napr. mnozstvo plodovej vody, poloha a tak. napr. nasa mala cely cas zuzlala pupocnik a preto jej tvar nebolo dobre vidno. ale ja som hlavne chcela mat istotu ze je ok, tak preto som sla. ale napr. som videla, ze ma dost velky nos a naozaj ho mala taky, ked sa narodila 😀

lucyliu
23. feb 2011

@lindulak 😀 no ja dúfam, že mrňúsik bude spolupracovať a bude mať náladu sa predviesť 😀

lucka23
23. feb 2011

ja som zase na 3D sla hlavne koli zisteniu co sa v brusku skryva. kedze na normalnom utz by dr nemal tolko casu ani trpezlivosti aby to zistil lebo lukasko sa dobre maskoval. 😀 a tiez mal hlavu za placentou takze fotky nie su az tak jasne ale podla mna to stalo za to a ak budem este niekedy tehu pojdem urcite znova. 🙂

lucyliu
23. feb 2011

Lucka, to si ma potešila. kamošky ma práve dosť odhovárajú, že škoda peňazí a že čo ak sa neukáže a že zbytočné sono...no ale ja sa nedám pravdaže 😉
ja chcem tiež vidieť, čo sa dnuka skrýva a hlavne vidieť, že je všetko ok, že má všetky nožičky a ručičky a pršteky a že je všetko ako má byť. tu v nemecku sa nerobia triple testy, len teraz v 12.tt idem na meranie NT a nosovej kostičky + nejaké krvné testy. aj to sú len dobrovoľné vyšetrenia. neviem, či mi potom ponúknu nejaké morfologické sono, ak hej, tak pôjdem na 3D len pre radosť. a ak nie, tak to bude aj pre pokoj duše 🙂

iwuskaaa
23. feb 2011

@lucyliu na fotke som s Dávidkom, musím zmeniť fotku, ale nejako nestíham 😀 . Neviem ani ja, kde sa Tomáško ponáhľal, veď ja mu to vždy pripomínam 🙂 . Menšie komplikácie nastali po pôrode, boli sme tri týždne v nemocnici, ale teraz na to obdobie nechcem už myslieť. Chodíme na kontroly, je sledovaný, ale ináč je v poriadku a to je hlavné 🙂 .
Mne 3D robil Dr. Šimo. Tiež som ostala nervózna, keď som ho tam videla, ale bol celkom v pohode.
Ak nebude Tvojho drobčeka veľmi vidieť, bude zle otočený, nebude pekne viditeľná tvárička, alebo bude spinkať, tak Ťa pošle poprechádzať sa, prípadne napiť Coca coly 😀 🙂 .
Peťka, Zuzka, my sme s odplienkovaním postupovali tak ako Lucka s Lukáškom...zo dňa na deň. Dávidko mal 2 roky a 4 mesiace, takže nebojte sa, chce to len čas 😉 . Len netlačte na nich veľmi, aby nemali problémy s kakaním, ako opisuje Lucka prípad s kamoškou. Poznám totiž viac takých detí, čo odmietali kakať a udržiavali 😖 . Myslela som si, že budeme taký istý prípad aj my. Dávidko čakal na plienku, kedy mu ju dám (večer) a vykakal sa iba do nej. Teraz sa to stane už len občas 🙂 .
Janka, tak snáď už bude vonku teplejšie a Tobinko bude môcť nastúpiť do škôlky 🙂 . Ja som zvedavá ako sa ideme vyhýbať chorobám po nástupe do škôlky. Dúfam, že vyhýbať 😝 🙂

lucka23
23. feb 2011

no ivka budem vam drzat palce aby sa vam v septembri choroby vyhybali ale moc by som sa na to asi nespoliehala. ☹ bohuzial situacia v nasich skolkach je taka aka je a aj ked si ty dieta doma 2 tyzdne liecis a potom ho das zdraveho do skolky kde nemas problem vidiet soplave a kaslajuce deti tak ten kolotoc ide odznova. 😔 my sme s tym bojovali cely min rok. tento je to uz ovela lepsie a verim ze buduci to bude zase o nieco lepsie a lukaskova imunita sa aj tymto zlepsuje. teraz uzivame uz 2. mesiac kolostrum a musim povedat ze to fakt pomohlo. aj ked prekonal lukas teraz anginu ale uplne bez teplot, kasla ci soplov a po 3 dnoch bolo po vsetkom. kdezto ja sa nejdem bolesti hrdla zbavit uz asi tyzden. 😔

lucyliu
24. feb 2011

@iwuskaaa ani si tú fotku nemeň, veď je krásna 😵 taká pohoda z nej sála. úplná reklama na materstvo 😀
ale všetky tu máte super foto 😉
to ma mrzí, že ste mali také ťažké začiatky, nič moc 😖 ale hlavne, že ste to všetci zvládli a už bude len dobre 😵 netreba na to veru ani spomínať.
ja by som moc chcela, aby nám ten termín vyšiel, lebo to budeme mať akurát štvrté výročie svadby. tak si hovoríme, že nám ježiško dal pod stromček darček a na výročie svadby si ho rozbalíme 😀 bolo by super vydržať a nezisťovať si ani pohlavie, ale to sa nedááá 😉

iwuskaaa
25. feb 2011

@lucyliu ďakujem 😉 .
My budeme mať tiež v septembri štvrté výročie svadby, ale 1. 🙂 . Tiež som si myslela, že aspoň jeden syn sa mi narodí na výročie, ale nevyšlo to. Nevadí aj tak je to dar 😵 . Takže my budeme oslavovať už štvrté výročie, ale spolu sme zatiaľ oslavovali len raz, lebo tie dva razy som bola v pôrodnici 😀 .
Takže chcete prekvapko? No som zvedavá, či odoláte 😉 .

lucyliu
25. feb 2011

@iwuskaaa nie, určite nevydržíme, ja by som neviem čo za to dalo, keby mi to už niekto teraz povedal 😀 ale v podstate mi je to jedno, možno trolinka viac ma láka chlapček, ale to len preto, že všetky kamošky a aj švagrinka majú, tak som nejako viac "zvyknutá" na bábätká chlapčekov 🙂 nech je čo chce, hlavne nech je zdravučké 😉
vy ste mali tiež svadbu na sviatok, aspoň môžete každý rok oslavovať celý deň - keď zrovna nebudeš v pôrodnici 😀
ale ste šikovní, za tri roky ste stihli peknú rodinku, my sa len teraz rozbiehame 🙂

iwuskaaa
26. feb 2011

@lucyliu no áno, my sme to zobrali takto z rýchlika, my si potom už chceme s manželom užívať 😀 😀 😀 . A výročie budeme oslavovať už asi len spolu, do pôrodnice sa viac nechystám 😝 😀 .
Ja som tiež spokojná s chlapcami, nemenila by som 🙂 . Aj keď je pravda, že v kútiku duše som túžila aj po dievčatku, ale teraz si to nejdem vynachváliť 😵 .
A rodiť budeš kde? 🙂

lucyliu
26. feb 2011

@iwuskaaa perfektne ste si to zariadili 😎 moja vysnívaná predstava je chlapček a potom dievčatko, ja som vždy túžila po staršom bráchovi, aj keď aj so svojím mladším som samozrejme spokojná tiež 😀
ale teraz zase v posledných dňoch mám pocit, že to bude baba, ja už neviem 😝 😀
rodiť budem tu v nemecku, no bude to zážitok, ale hádam to dáko zvládneme 🙂

iwuskaaa
27. feb 2011

@lucyliu jasné, že to zvládnete 😉 . Ináč, tiež si myslím, že budeš mať dievčatko. Už som predtým som Ti to chcela napísať 🙂

lucka23
28. feb 2011

ahojte babule. veru ivka si to super zariadila. aj ja som chcela deti tak skoro po sebe ale bohuzial to nevyslo. co uz.

lucyliu kde v nemecku zijes? ja mam v nemecku bratrancov, mamina sestra sa tam vydala.

lucyliu
28. feb 2011

@iwuskaaa no čo iné nám zostáva 😀 ale nejako si poradíme, zatiaľ som s lekármi spokojná, tak hádam aj v pôrodnici to bude ok, však aj tak nemám s čím porovnať 😉
ty si takáto veštica? no som zvedavá, či máš pravdu. teraz mám aj ja taký pocit, ale zase pred týždňom som bola presvedčená, že je to chalan 🙂 však najneskôr v septembri sa dozvieme 😀
ty si mala tušáky? a splnili sa?

@lucka23 žijeme v darmstadte (poetický názov, darm je črevo 😝 ), je to v hessen, cca 20 km od frankfurtu. a kde žije tvoja rodina? takže pri stretnutiach šprechujete alebo vedia pekne po slovensky?

lucka23
28. feb 2011

@lucyliu oni ziju v dedinke pottum. to je cca 100 km od frankfurtu. nie nie moc nesprechujeme 😀 chalani vedia aj po slovensky celkom fajn a reiner - tetin muz sa tiez dohovori po slovensky. ale cez prazdniny este ked som chodila do skoly som tam chodila na jazykovy pobyt 😀 😀 😀

lucyliu
28. feb 2011

@lucka23 akurát som si to vygooglila. musí tam byť krásne, pri jazere. ale tiež taká rovina ako my tu máme. chýba mi naša zvolenská kotlina 😉
je super, že vedia po slovensky, dokonca aj tetin muž. tu som sa veľakrát stretla s tým, že rodičia, dokonca obaja, sa prisťahovali do nemecka a deti nenaučili rodnú reč. aj moja učiteľka z jazykovky bola ten prípad, rodičov mala grékov a nevedela po grécky nič. ani so starými rodičmi sa dohovoriť. pre mňa nepochopiteľné 🤐 ani si neviem predstaviť, že by sme sa s mužom zrazu začali doma baviť nemecky 😝 😀
takže máš nemecko zbehané, čo? je to super, takáto príležitosť. ja mám sesternicu z druhého kolena vo francúzsku, ale ani sme sa nestretli 😅

lucka23
28. feb 2011

veru je tam krasne. 😵 je tam nejaky luxusny hotel pri tom jazere s golfovym ihriskom. takze okrem nemciny som sa tam ucila aj golf kedze ma teta prihlasila na kurz golfu 😀 😀 😀 super zazitok. 😀 a nemecko prave moc zbehane nemam, jedine mesta v okoli pottumu, cize koblenz a frankfurt. a veru tiez si neviem predstavit ze by bratranci nevedeli po slovensky. teta sa s nimi vzy ln po slovensky bavila, otec po nemecky. jedine ak boli v spolocnosti vraveli po nemecky. takze od narodenia im bola slovencna blizka, no napr. ten mladsi dlho odmietal po slovenskyx rozpravat. rozumel vsetkemu ale odpovedal len po nemecky. teraz uz v pohode. a vy tam obaja s muzom pracujete? planujete tam ostat natrvalo?

lucyliu
28. feb 2011

wau, tak to je super a ako ti to išlo? 😀 mne sa golf páči, taký elegantný šport, človek sa ani nespotí 😀 ale ja som strašné jelito na športy, ja by som im ten trávnik rýchlo dala "na porádek".
je to paráda, keď sú deti takého dvojjazyčné. mali sme tu kamaráta, jeho otec je francúz, mama slovenka a okrem týchto rečí vedel úžasne po nemecky a anglicky. teraz robí v bruseli pre EU, fakt sa na to hodí s jeho jazykovou výbavou, univerzálny európan 🙂
pracuje tu len manžel, ja som príživník 😀 on je fyzik, robil si tu phd. a ponúkli mu ešte ostať na dva roky. na slovensku nemá moc možností pracovať takto vo výskume, takže sa nedalo povedať nie 🙂 ale potom sa plánujeme vrátiť, určite tu neostaneme navždy. no a ja som chodila dlho do jazykovej školy, lebo keď sme prišli, tak sme nevedeli nemecky ani slovo, vlastne ešte stále chodím na konverzáciu. no a práca len kedy tedy čosi. tak si idem vyplniť čas inak - krajšie 😵
a vy sa snažíte o mimi? 3 roky + čosi rozdiel by nebol až taký veľký 😉 prepáč, ak sa blbo pýtam 😉

lucka23
28. feb 2011

nooo islo aj neslo. ako sa to vezme 😀 golfistka zo mna urcite nie je ale tiez sa mi ten sport celkom paci. 🙂 veru je to parada ked vie clovek viacej jazykov. ja doteraz lutujem ze som sa im nevenovala intenzivnejsie. no pri synovi sa budem snazit aby bol na tom urcite co sa tyka jazykov ovela lepsie. uz teraz chodi na anglictinu a musim povedat ze je celkom dobry. tak snad mu to vydrzi co najdlhsie. 🙂 so surodencom pre lukaska je to trochu zlozitejsie. 😔 pred 2 rokmi sme sa rozhodli ze sa dame na stavbu pizzerie takze vzdy bolo nieco "dolezitejsie" ako babo. aspon pre manzela teda. takze ja to uz radsej neriesim a uvidim co bude.

lucyliu
28. feb 2011

to je úžasné, keď sa už také maličké deti teraz učia jazyky 🙂 my sme boli ešte taká trošku nešťastná generácia, naši učitelia boli vždy tak o jednu lekciu pred nami 😀 teda predpokladám, že sme na tom tak +/- podobne s vekom 😉
inak ja som si tiež vždy predstavovala, že budeme mať najskôr bývanie poriešené, peniažky našetrené a potom prídu detičky, ale to by som ich mala asi tak v 40-tke takýmto štýlom. tak sme si povedali, že nejako bude 😀 bude to potom vzrušujúce, keď sa budeme sťahovať späť na SK, ale zase aspoň budeme mať na čo spomínať na dôchodku 😀
inak ja som od brata staršia o 6 rokov a tiež to nebolo zlé. bol mi ako živá bábika 😉 a tiež som aj mamine pomohla s takými mini úlohami a potom dávala na neho pozor a neskôr pri ňom aj mladla 😀 len je fakt, že boli roky, keď sme sa spolu práve nezahrali, že ten rozdiel bolo občas vidno, ale inak to vždy bolo a je super, nemenila by som 🙂 takže sa netráp, každý "model" má svoje výhody aj nevýhody 😉
vy máte pizzerku? mňaaaaaaam 😝 😀

lucka23
28. feb 2011

vekovo sme uplne rovnako ja som mala teraz v januari 29. 🙂 a s tou generacou nasou mas uplnu pravdu. aspon moje ucitelky jazykov vzdy stali za to. 😀
ja som zase pravy opak. nikdy som nechcela mat najprv poriesene byvanie, peniaze ja väcsinou do vsetkeho idem hrrr. 😀 ale vravim si ze clovek nikdy nie je spokojny tak yb som dieta nemala asi nikdy. no muz ma na vec iny nazor takze hold smola. 😒 a mam segru o 5 rokov mladsiu a prave tente vekovy rozdiel je nic moc lebo ako dieta si pamätam ze mi bola dost na obtiaz. som to mala ako trest ze som ju musela chodit kocikovat. 😀 ale tak veru vsetko ma svoje vyhody aj nevyhody.
a pizzerka este nie je sprevadzkovana. budova stoji ale este chyba co to aby sa to sprevedzkovalo. pevne verim ze tento rok sa nam to uz podari. 🙂

lucyliu
28. feb 2011

@lucka23 tak ja som trošku staršia, v apríli budem mať 30 😉
ja som totiž chcela mať toto všetko poriešené a "odrodené" do tejto magickej hranice, ale tak som rada, že aspoň otehotnieť sa mi podarilo - na začiatok 😉
takže ty ten vekový rozdiel dobre poznáš, ja som ti to chcela tak pozitívne vykresliť. jasnačka, aj som mala stavy zúrivosti, keď som chcela v nedeľu ráno pozerať kuka a museli sme ísť kočíkovať - keď bol ocino v robote a mamina ma nechcela nechať samu doma 😀
a kde bude pizzerka? držím palce, nech to tento rok výjde. a potom aj všetko ostatné 😉
inak, ako sme túto tému načali, tak snívam o takej voňavučkej, chutnučkej.. 😝

lucka23
28. feb 2011

@lucyliu ani nevrav teraz by som za pizzu aj vrazdila. len byvame v takej skvelej dedine zvanej stozok kam ti pizzu dovezu len za pekny priplatok a to nei som ochotna dat. 😀 takze si musim nechat zajst chut.
ja tiez tvrdim ze po 30-tke uz nerodim 😀 😀 😀

iwuskaaa
28. feb 2011

No baby, Vy ste sa teda riadne rozkecali 😀 . Konečne to tu neviazne 🙂 .
Ako vidím, v krátkom čase sa v tejto téme idú oslavovať "30" 😵 . Mňa to čaká tiež, v decembri!
@lucyliu aj môj manžel ide oslavovať v apríli 😉 .
Uvidím, či sa moja veštba naplní. Zvykne mi to totiž vychádzať, ale to je len náhoda 😀 .
Pri Dávidkovi som vedela od začiatku, že to bude chlapček. Ani neviem prečo, jednoducho som sa tak cítila. Keď sme išli na sono v 20tt., tak moje tušenie sa naplnilo 🙂 .
A pri Tomáškovi som zase čakala dievčatko, lebo som mala aj iné chute a asi dva týždne mi bývalo zle. Aj veštica mi predpovedala párik, takisto aj mojej mamine, aj svokre vyveštila, že budem mať chlapčeka a dievčatko 🙂 . No a z dievčatka je Tomáško 😀 .

lucyliu
1. mar 2011

@lucka23 ale tak vyriešili ste to super, nebudete platiť za dovoz, ale otvoríte si vlastnú. aspoň nebude konkurencia 😉 my bývame tiež v takej dedine, je to vlastne mestská časť darmstadtu, ale v podstate dedinka, ale tu máme až 4 pizzerky. čo už, nemci sú žraví 😝 😀
no ja sa tomu rodeniu po 30-tke nevyhnem a verím, že pre veľký úspech si dám neskôr aj repete 😉 ale ty stíhaš stále 😉

@iwuskaaa no nejako nechtiac som sa vám sem votrela, pôvodne som sa len na to sono spýtať chcela 😅 😀 😀 😀
ty si to ale stihla presne podľa mojich predstáv, 30-tku už osláviš s čistým svedomím 😎 😀
inak ja som mala vždy takú predstavu, že žena intuitívne vycíti, že je tehotná. ako sme sa začali snažiť, tak tri mesiace som to intuitívne "cítila" každý mesiac 😀 a potom, keď som ozaj bola tehotná, tak mi to nedošlo, kým som si test neurobila - aj to som nemohla uveriť vlastným očiam 😀 a tiež stále skúšam vycítiť, čo čakám a najskôr som bola presvedčená, že to bude chlapček, ale na 100 %. teraz sa mi zase zdá, že dievčatko - ty ma v tom tiež utvrdzuješ 😉 ale je to taká krásna zvedavosť 😉 a fakt je to jedno, nech je to proste zdravé bábo 😵
a čo sa týka veštice, to by ste mali reklamovať 😀

lucka23
1. mar 2011

@lucyliu hej hej povodny plan bol super ale trva to uz dlho a nie a nie sa z toho nejak vymotat. stale do toho nieco nepredvidatelne skoci a zase nas zabrzdi. ako aj teraz ked som si uz myslela ze mame uver na dosah tak sa ejdna skvela pani zobudila ze nam treba este znalecky ktory doteraz zahadne treba nebolo. takze dalsie prachy a dalsie zdrzanie. a tak to vlastne ide stale dookola. vediet toto na zaciatku tak sa na to vsetko s prepacenim vy.... 😀 ale tak dali sme sa na boj tak uz musime vydrzat. a tiez sa zrejme rodeniu po 30 nevyhnem ak budem chciet druhe. vsak uvidime co prinesie cas. 🙂

ivuska si to zariadila uplne ukazkovo, na oslavu 30-tky bude mat odrodene aj odkojene, moze oslavovat. 😀 😀 😀

ja som pri prvom necitila co to bude ale chcela som babu a kedze mam vzdy opak toho co chcem bola som presvdcena ze to bude chlop. a aj bol na moje velke prekvapenie. 😀 😀 😀

iwuskaaa
1. mar 2011

@lucyliu ale to je super, že sem zavítal niekto nový, takže nemaj výčitky, že si sa sem vtrela 😀 😉 .
@lucka23 no moja, odrodené áno, ale či aj odkojené, to neviem 😀 . Lebo niekedy mám taký pocit, že Tomáško bude na mne zakvačený celý život 😀 . Keby mohol, cucal by ma aj 24 hodín denne 😝 😀 .
Ja som vždy chcela do 30 stihnúť dve deti a aj sa mi to vyplnilo, takže ja som spokojná a šťastná 😵 .
No nebojte sa, o nič neprichádzate ani Vy dve, všetko si Vás pekne počká 😉 .
@lucyliu presne ako píšeš, hlavne, nech je bábo zdravé 🙂 . Je to úplne jedno, či to bude dievčatko, či chlapček. Je to len akási fráza, "hlavne, nech je zdravé", ale ja som si ju dostatočne uvedomila až po druhom pôrode, keď som nemala Tomáška pri sebe ☹ .

lucka23
1. mar 2011

ivka vsak jasne. uz si to radsej vravim ze asi to tak ma byt. dost som sa tym natrapila teraz sa budem radsej orientovat na ine veci. napr. na segrine male ktore sa narodi oktobri. juuuuj uz sa ho neviem dockat. 😵 😵 😵