Zvolenčanky, ste tu?

zunka
5. dec 2008

Ahojte baby.
Takže Vás vítam v našej "staronovej téme". A dúfam, že naše počty sa budú rozrastať aspoň o 2 detičky ročne 😀 .

lucyliu
5. apr 2011

ahojte, tak aj vám sa musím pochváliť, včera sme mali krásne predstavenie a už vieme 😉 ivke vyšiel tip č. 2 😉 😀

jajus
5. apr 2011

@lucyliu tak chlapček ? neviem presne teraz čo ivka tipovala
blahoželame 😵 a maš aj nejake foto, ak maš pošli 😉 musel to byť kraaaasny pocit vidiet drobčeka 😵 😵 aj ja som sa hrooozne tešila na každe sono 😀
Lucka Lukaško je poriadny šikulo, takto bicyklovať fiha 😎 tobiho bicyklovanie dlho nebaví 😒 ( ja stale tvrdim, že z neho športovec nebude ) 😅

lucyliu
5. apr 2011

@jajus áno Janka, bude to chlapček, už som si to aj do pasu dala, dr. povedal, že je to na 99,9 % a aj sme teda videli dôkaz 😀 ďakujem 😵
veru, je to úžasný pocit, keď ho môžem vidieť, dr. je zlatý, robí mi sono každý mesiac, aj keď aj tu sú tak ako na SK len 3 utz povinné a preplácané poisťovňou, ale nejako to nerieši. fotku mám, aj ju sem teda dám, ale je dosť o ničom, keby nám to dr. pekne neukázal, tak ani neviem, čo je čo 😉
takže bábo má vpravo hlavičku, takú zvesenú a cmúľa si ruku...no a tam dole to vytrčil 😀 😀 😀 a nad tým ešte trošku trčí šnúra. a také to guľaté vpravo dolu je nožička. tak hádam sa to s popisom dá 😀

lucka23
5. apr 2011

@lucyliu jej tak gratulujem k chlopovi. 😵 😵 😵 mena uz mate nejake vybrate? a veru bez popisu by som to na foto nevedela identifikovat 😀

janka no veru sikulo je to moj maly. 😵 pod stromec dostal take to odrazadlo ako bicykel len bez pedalov a mesiac na nom trenoval a v nedelu sme dali dole pomocne kolieska z bicykla a cuduj sa svete on nasadol a jazdil. skoro som odpadla 😀 😵 a bavi ho to lebo prejazdil dokolecka cely futbal. uz mne sa z neho hlava krutila. 😀

lucyliu
6. apr 2011

@lucka23 no zatiaľ máme v užšom výbere matej, adam a príp. po manželovi ivan, ale to asi nie. ale teraz kalendár ešte raz prejdeme, keď už vieme, že sa máme zamerať na chlapa 😉 a ďakujem 😵
strašne sa teším, že sa mi želanie splnilo 😵 😵 😵

jajus
6. apr 2011

Ahojte babule, práve mi písala Ivka tak vas všetky pozdravuje. Maju sa dobre super sa o nich starajú a čo je hlavne Tomaško je spokojný. A Davidko je už domkaaaaaaaaaa jupiiiiiiiiiiiii 😵 😵 😵

lucka23
6. apr 2011

@lucyliu matej a adam je super, ja osobne by som po rodicoch meno nedavala ale je to kazdeho osobna vec. 🙂

@jajus dakujeme za supe spravicky. juj tesim sa ze je davidko konecne doma. 😵 😵 😵 aspon si moze ivka konecne oddychnut a vypnut. 😵

lucyliu
6. apr 2011

@jajus tak to sú super správy, teším sa, že je dávidko už zdravý, teraz si to hádam aj ivka lepšie užije, aj keď určite by ho najradšej mala pri sebe 😉

@lucka23 ani ja veru nie som toho zástancom, manžel vždy hovoril, že to nechce, potom zase rozmýšľal, že možno aj, ale teraz zase vraví, že určite nie. ale máme to ako takú možnosť, viac-menej do počtu 😀 asi to vyhrá ten matej, ak nenájdeme niečo lepšie v kalendári, úprimne povedané sa mi páči viac adam, ale nechcem ho pripraviť o meniny 😀 a hlavné slovo má manžel, ja si potom babu pomenujem, tak sme sa dohodli 😀 😀 😀

lucka23
8. apr 2011

ahojte baby. ako sa mate? my si s lukaskom uzivame toto super pocasie /az na ten vietor vcera a dnes/. po skolke hned ostavame von a domov chodime okolo 7. ale tak hlavn eze je luky spokojny a pekne sa zahra s kamosmi. su taka partia malych krpcov a je sranda ich pozorovat ako sa hraju a vymyslaju si vselijake hry. 😀 je to uz take super obdobie ked clovek nemusi dietatu chodit za zadkom aby si neublizilo a v kuse ho napominat. 🙂

jajus
8. apr 2011

@lucka23 no my sme pre zmenu dnuka ked je takto veterno nechcem chodiť s jakubkom von. Nejak ma kašlik a sopliky, lekarka tvrdi,vraj nema nič, len sa musel nadychať studeneho vzduchu. A yrejme mu pôjdu zubky, tam možno aj preto.
Michal si bol včera sadnuť so Stančim a ich partiou chalanov, ked mi hovoril čo preživali hlavne v BB na infekčnom tak mi bolo normalne do plaču. Obdivujem Stančiho, že to tak zvladol a aj Ivku.

lucka23
8. apr 2011

@jajus no aj ja by som v tom vetre bola najradsej dnuka ale lukas ma iny nazor. 😅 dnes je ale fakt strasny vietor tak dufam ze lukasa presvedcim aby sme sli aspon na dvor a nie k bytovkam. o pol hodku idem po neho este maju anglinu tak uvidim ci uspejem s mojim navrhom. 😀
joj viem ani si neviem predstavit co tam prezivali chudaci. 😔 j mam z nemocnic paniku. ja by som to isto nezvladla takze ivku a stanciho neskutocne obdivujem.

lucka23
8. apr 2011

a jakubkovi nech sopliky a kasel rychlo prejde. snad je to fakt zo zubkov.

strapanik
9. apr 2011

tiez si neviem predstavit, co museli v nemocnici zazivat. 😝 Dufam, ze s Natalkou nebudeme nikdy hospitalizovane.
My sme boli vcera aj predvcerom vonku, ale len na chvilu a kazdu chvilku som otacala kocik, aby bol proti vetru. Dnes ale asi nikde nepojdeme. Najnovsie uz chodime vonku obzerat a spavame doma. Ak sa to teda da nazvat spankom - polhodinu prespi, potom zacne plakat, ja k nej drem, vytasim prsnik a ona si este polhodinku driemka pricucnuta. 😎 Ale vonku mi uz odmietala spavat, jedine ak po veeeelkom placi. Ale pri obzerani tiez dlho nevydrzime, nejako ju to nebavi. Na jej pomery je kocikovanie prilis nudna aktivita. 😠
Konecene sme sa trosku zlepsili v papani, uz mi pekne par lyziciek zeleninky spapa. 😎
Jakubkovi nech rychlo prejdu sopliky a nech tie zubky konecne vykuknu.

jajus
9. apr 2011

babule dakujeme, tie zubky sa beleju a nie a nie vykuknúť 😠 presne toto sme mali pri Tobiaskovi proste zastali a vykukli v 10 mes.

@strapanik tak to gratulujeme, že ste pokročili s papanim. My zase s kakanim, no nieje to až taka veľka slava ale vykaka sa už sam, neviem čo zabera, či duphalac alebo kamilkový čaj .
Jakubko už vie, že su aj ine dobroty na papanie tak cez deň nejak extra nechce papať mliečko, cez deň papa tak nanajvýš 3krat ( aj to mam pocit, že niekedy si len cucne) v noci papame aj 4-5 krat. 😔 to je, že Jakubko sa napapa koľko potrebuje( aj ked niekedy to je naozaj len take cucnutie) a potom sa otoči a už aj ked chcem aby si ešte niečo vytiahol ani za pana si prsnik nevezme to pusinky. Prosto prsnik ma len na papanie, najde si cumlik a šupne si ho sam do pusinky 😀

strapanik
10. apr 2011

Janka, nasa Natalka ma prsnik na hlavne papanie (prikrmy su fakt len prikrmy = par lyziciek), ma ho aj ako cumlik, aj ako sposob na zaspavanie. Proste prsnik je pre nu vsetkym. Cumlik ma len ako hracku - napasuje si ho do pusy, pohryzie, vyberie, poobzera zo vsetkych stran a opat napasuje do pusky. 😀 Ja ju cez den kojim casto, lebo zacina byt teplo a nic ine nechce pit, takze si casto cucka len tak od smadu. V noci ju kojim 2-3 razy.
Natali uz zubky zacina aj pouzivat, minule mi ostali na malicku stopy. 😀 A rozhryzla silikonovu lyzicku. 😲

strapanik
10. apr 2011

A este ku kakaniu - vzdy kakala min. 1-2x za den, ale teraz uz 3 dni nic!!!! Brusko ma makke, aj dost poprdkava, nestazuje sa, ale nejako sa mi to nepozdava. 😖

jajus
11. apr 2011

Mirka to važne rozhryzla lyžičku 😀 a teba ked kojiš nehryzie.
Ako už sa vykakala? Dnes bol neviem čo za deň ani Tobik a ani Jakubko sa nemohli vykakať, nakoniec sa obaja pred večerom vykvandili ale teda poriadne 😀 😅
Mirka už je mala v športovom kočiku, ked obzerate okolie 🙂

strapanik
12. apr 2011

Ano, rozhryzla lyzicku, taku makku silikonovu. Teraz uz pouzivam len klasicke tvrde plastove. Mna nastastie nehryzie, lebo ked papa, tak ma vlastne spodne zuby prekryte jazyckom. Ale urcite casom pride na to, ze sa zubky daju testovat aj na mojich prsiach a ja budem vyskakovat od bolesti na plafon. 😀
Vcera sa uz konecne vykakala - na piaty den!!!!! Kakala 4x, prva kopka bola uz poriadne smradlava 😝 a ta posledna zase straaasne obrovska - cely chrbat mala doslova zasraty. Este sa mi vcera 2x precikala, tak som ju cely den len prezliekala a umyvala.
A uz chodime v sportovom kociku, lebo lezat uz nebude ani nahodou. Ak aj nahodou zaspinka, tak jedine posediacky a potom ju sklopim. Vcera sme mali rekord v trvani obzeracej prechadzky - vydrzala tam sedkat hodinu a pol bez placu. Vy este nie ste v sportovom?

jajus
12. apr 2011

Mirka tak paradne sa pokakala 😀 ja sa taaaaaaaaak vytešujem ked sa maly pokaka 😀 keže až teraz začal sam kakať, tiež ked sa pokaka tak ma až chrbatik 😵 😵
My sme ešte v hlbokom ale tiež už prejdeme na športovy, lebo keď sa zobudi tak sa normalne sam posadi a ležať nebude ani za pana.
Mirka chcem sa opytať trošku taku osobnu otazku, ty si už dostala menštruaciu, mna všetci posielaju k doktorovi, ešte som nedostala. ( ale podla mna kym žena koji nemusi vôbec dostať) ja som Tobika kojila len 3 mesiace, takže to neviem porovnať. 😒

strapanik
12. apr 2011

nie, este som nedostala - a tesi ma to. Je pravda, ze pocas kojenia nemusi zena dostat menzes, ale plati to len pri castom kojeni. Ty uz sice cez den kojis menej, ale v noci dost casto, tak to bude podla mna v tom.

jajus
13. apr 2011

Mirka aj ja si myslim, že tym,že v noci kojim často, tuto noc to bolo každe 2 hodinky a mam pocit, že tato noc to nebude inač 🙄 . Dnes sme tromfli všeeeeetky rekordy kojenia, kojili sme sa 45min. 😅 to sa ešte nestalo povačšine je najedený po 10-15min. Ale mliečka mam dosť, lebo mi tečie a včera som mu dala po nakojeni odsate a už nechcel.
Ale idu mu zubky, už mu jeden aj počuť klepkať, keď skušam lyžičkou 😀

jajus
19. apr 2011

Tak my mame za sebou poradnu Jakubko važi 9100g a mame už 2 zubok 😀 fu ale tie noci otras nespala som poriadne 2 tyždne, dufam, že už bude dobre. 🙄
Zajtra by mala prisť už aj Ivka nie?Vraj sa maju super ale chybaju jej chlapi, no to je jasne ani sa jej nečudujem.
Zvalka prosim, nemaš link na MMB kde si kupovala sudokrem, raz si sem davala link, bol za super cenu.

strapanik
20. apr 2011

Janka, my sme tiez boli vcera v poradni - mame 8160g, co je na nasu nepapajku slusny vykon. 😀 Tiez nam doktorka zapisala 2 zubky, tie uz mame poriadne vyrastene. Uz sa tlacia aj horne, ale nie 1-ky, ale 2-ky, cize Natalka bude ako maly Drakula. 😵 Natalka pri zubkoch hnackuje (2 noci dozadu sme ju sprchovali o pol tretej v noci!!!), opat prestala jest prikrmy a je nervozna. Tiez dufam, ze sa zubky rychlo vykluju a bude chvilku klud.
Inac tuto noc spala paradne - zaspala o stvrt na sedem (pretoze cez den spala len tristvrte hodinu doobeda a pol hodinu naobed a potom od pol jednej nic) a definitivne sa zobudila o siestej. V noci som ju pritom kojila len 2x. Ale strasne sa v posteli vrti, kruti, stale som ju musela napravat, cize aj tak nie som nejako extra vyspata.
Verim, ze Ivke chybaju jej chlapi - mne ide muz len na 2 dni na sluzobku a uz mi chyba. A Natali mi chyba, uz ked som bez nej hodinu.

jajus
20. apr 2011

@strapanik presne aj Jakubko je nervózni a hrozne sa vrti, sem tam od bolesti vykrikne, ja už mam take oči opuchnute a bolia ma že až 🙄
Tak to bude kočica s tymi zubkami 😀 Tobik mal dlho cumel, tak sa mu predne zubky zakrpateli, tiež bol ako dracula hlavne ked sa zasmial, bolo mu vidieť len očne 😀 teraz ako nema cumel, krasne zišli dole aj tie predne, tak už je feši
😀

jajus
20. apr 2011

nemam sa komu vyrozprávať Ivkaaaaaaaaaaaaa kde siiiiiiiiiiiiiiiiiiii ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ asi ma dnes švihne

lucyliu
20. apr 2011

ahojte, dlho som nebola, tak vás idem zase pozdraviť 😉
vaše detičky sú už poriadne veliké, vládzete ich ešte nosiť na rukách 😲 😀 asi začnem posilovať, ale vlastne, keď budem bábo nosiť, tak to budem mať posilovanie, postupne sa bude zvyšovať záťaž 😀
a zúbky - to musí byť au pri kojení, ani si radšej nejdem predstavovať.
ja už trošičku cítim bábo, zatiaľ len tak jemnulinko a ani nie každý deň, ale je to neopísateľné, tak sa vytešujem 😵
Janka, čože sa ti stalo, vyžaluj sa, uľaví sa ti 😉

jajus
20. apr 2011

@lucyliu jeeej tak to je super, že už citiš drobčeka, kraaasny pocit však 😵 😵 počkaj v nejakom 30tt ked sa bude snažiť odraziť ti obličku 😀 to už nebude smiešne 😀
No postupom času si ruky zvyknu na taku záťaž 😀 zatiať mi Jakuvko chytil bradavku medzi ten jeden zubok a horne dasienko ale bolelo to pooooriadne 😀 😀 uvidime ked bude mať viac zubkov.

lucyliu
21. apr 2011

@jajus veru je to úžasné. a dneska som vyfasovala aj jeden silnejší kopanec 😀 no ale stále je to len také slabunké a krásne 😵
ja mám strašne slabé ruky, ale tak hádam budú časom aj nejaké bicepsy 😀 uf ani mi nevrav, trošku sa bojím, ako budem zvládať kojenie aj bez zubov 😀 😀 😀

strapanik
21. apr 2011

@lucyliu Aj ja gratulujem k prvym pohybom. 🙂 Ja som prve pohyby citila vlani 1.aprila. A ku koncu ma uz neskutocne kopala - vytrvalo na jedno miesto, az ma bolel cely bok a castokrat do jednej v noci. 😵

Kolko je mliecnych zubov? Mari sa mi, ze 24. Ja to asi nevydrzim, kym vsetky vylezu. Na ceste je 3. a 4. a som uuuuplne vystavena. Keby aspon muz chodil domov v normalnom case.....

jajus
21. apr 2011

@strapanik aj nam ide 3 zubok ( dolen bočne rezaky , trošku sme preskočili poriadie rastu zubkov 😅 dole bude skôr zubaty)a tiež mam toho vyše hlavy, aspoň Tobik ma kludne obdobie a hroooozne mi pomaha. Mirka mliečnych je 20, takže ešte 17 nejako zvládnuť, ale ked budu vačši už to budu znašať lepšie.
Mirka mala kraaaaasne pribera nato, že toho moc nespapa 😵 a už štvorkuje a sedka. Jakubko sam krasne sedi, štvorkovať neštvorkuje ale nohy už vie načo ma, krasne zaklada nôžku za nôžkou ( no ešte nechcem zaťažovať chrbatik chodzou, ale občas ho dam do bežky, ked si už neviem rady 😅 ) Mne s malym Jakubkom muž tiež vela nepomôže, skôr sa venuje Tobiaskovi, ked pride z prace.