Zvolenčanky, ste tu?

zunka
5. dec 2008

Ahojte baby.
Takže Vás vítam v našej "staronovej téme". A dúfam, že naše počty sa budú rozrastať aspoň o 2 detičky ročne 😀 .

iwuskaaa
24. máj 2011

@arimzv ďakujem Mirka, už som si to pozrela, ten deň detí na Zvolenskom zámku sa mi celkom pozdáva, vláčik by sa Dávidkovi určite páčil 🙂 .
Tak výsledky z krvi sú v poriadku, železo je už tak ako má byť, tak sa teším 😵 . Nečakala som, že sa to takto rýchlo upraví, poväčšine to trvá dlhšie. Ale tak radosť je na mieste 🙂 .
No a dnes sme boli na kontrole v rizikovej poradni a poviem vám, že som tam išla s riadne malou dušičkou, veľmi som sa obávala, čo nám povie, keďže Tomáško ešte sám ani nesedí 😖 . Ale doktorka bola z neho nadšená, že je krásne rozcvičený, že to napätie už nieje také viditeľné a je pekne uvoľnený 🙂 . Že je to na dobrej ceste, aj keď to ešte bude beh na dlhé trate, kým bude chodiť. Pre mňa táto veta znie síce ťažko, ale verím, že aj keď pomalým tempom, ale za to poctivou prácou prídeme úspešne do cieľa a Tomáško sa nebude líšiť od rovesníkov.

@strapanik Mirka, ja ti v tomto fakte neviem poradiť, u nás je papanie v poriadku, dokonca mám pocit, že Tomáško zje všetko, čo nezje jeho 😀 . Dnes sa tiež nešiel dokotiť 😀 . Na raňajky pečivo, na desiatu celú výživu, na obed za misku špenátu so žĺtkom, na olovrant pribináčika, na večeru ešte zobal pečivo s nami a zapil to ešte mliečkom. Pomedzi to si ešte hodil možno 3 dávky mlieka 🙂 😝 😀
Ale kým pekne priberá a má plné líčka, tak sa netráp 😉

zvalka
24. máj 2011

@strapanik a o kolkej asi? mozno doobeda pojdem do Detvy aj ja. ak ano, tak sa ozvem. @jajus a pojdem mozno s cyklovozikom, budes doma? 🙂

@iwuskaaa no to su super spravy o Tomaskovi 😵 😵 urcite Tomasko vsetko dobehne 😉 sikovny chlapcek 🙂

strapanik
24. máj 2011

@zvalka Mirka, my by sme dakedy poobede mohli dobehnut. Ak pojdes doobeda, tak mi daj vediet. 🙂

@iwuskaaa Ivka, skoro mne aj muzovi oci vypadli, co moze taketo stare dietatko spapat za jeden den. Natalka tolko dohromady nezjedla za posledny mesiac, a to neprehanam!!!

iwuskaaa
24. máj 2011

@zvalka ďakujem Mirka 🙂

@strapanik mne Mirka vypadnú oči o pár rôčkov, keď mňa moji chlapi zjedia 😀 . Radšej ich budem asi šatiť ako chovať 😀 .

lucka23
25. máj 2011

ahojte zienky. nam 5 dni nesiel net tak to zacinalo byt uz vazne so mnou. 😀
ivka mam sa asi tak ze mi byva stale nevolno. hlavne sa to stupnuje od obeda. najhorsie je to vecer ked si lahnem. dufam ze to coskoro prejde. asi si to uzivam aj za to prve tehu. nic mi nechuti jest, musim sa nutit aj to nie vzdy sa mi podari. ale jedina utecha ze negrckam. 😀
gratulujem k dobrym vysledkom v poradni a tiez ze sa vam to zelezo upravilo. mne dnes volala moja dr ze mam zly krvny obraz a mam si prist po lieky. takze sa tesim ako s nou idem dnes vyjednavat zelezo v kvapkach. 😀

jajus
25. máj 2011

Ivka tak to su super spravy, že Vas pochvalila, neboj Tomaško to dobehne, ked sa takto krááásne oňho starate. 😎
Ivka presne aj Jakubko takto papa, len on takto papa aj v noci 😅 kojime sa aj 4-5krat. ranajkuje chlebik a to spapa štvrťku chleba s masielkom(piškotky)potom o dve hodinky sa kojime, obed za misku maskovo-zeleninovej polievočky, o 3 hodinky sa kojime potom o dve hodinky kaša(vyživka ovocna) a večerne kojenie. A to ešte zobe aj s nami.

@lucka23 no tak vybojuj tie kvapky 😀 ty si ako ja ja tabletku tiež neprehltnem 😅 ale ked je zle a musim tak sa nejako zdujem a prehltnem, čo už.

lucka23
25. máj 2011

@jajus tak kvapky som nevybojovala lebo ze moze predpisat len sirup kvapky jej to neponuklo. tak uvidim co to bude, hlavne ze je to tekute. bola zlata povedala ze sa nemam stresovat ak by mi krkom nesiel ani ten sirup, ze nevie ci to nie je hnusnejsie ako tablety. ze mam potom jest veci co obsahuju vela zeleza. a bol so mnou aj lukasko tak urobil dojem, sestricka dokonca za nami bezala na chodbu ked sme odisli aby mu dala taky dezert milka srdiecko a povedala ze to z lasky. tak lukas mi celou cestou hovoril ako aj on sestricku lubi. 😀 co uz uplatny je az des. 😀 😀 😀 potom sme sli na zmrzku. jooooj tak dobre mi padla ako uz dlho nic nie. skoda ze ta neobsahuje zelezo. 😀 😀

annie13
25. máj 2011

@iwuskaaa
http://www.facebook.com/pages/Kam-s-deťmi-v-Ban...
skus este tu pozriet
je tam toho viac
v sobotu je v Ciernom Balogu tam je tiez vlacik a je tam nadherne

a 4 juna MDD na Králikoch - tam sa nam strasne pacilo

iwuskaaa
25. máj 2011

Ďakujeme krásne 🙂 .
Tomáško sa na šťastie v noci na hlad nebudí, tak maminku nechá pekne vybuvkať 😀 . Veď si zaslúžim, či nie? 😀
Annie, vďaka, idem to pokukať 🙂 .
Lucka, tak sa drž, nejako to do seba nasúkaj 🙂 . Na šťastie ja s tabletkami problém nemám.
Lukáško musí byť rozkošný 😵

zvalka
26. máj 2011

@strapanik - mirka, cakala som vas vcera. ja som nesla doobeda, nejako to nestiham. rano nestihnem a neskor mi uz vo voziku zaspava, a to nie som rada, kedze ma spinkat doma cez obed pekne 🙂

strapanik
26. máj 2011

@zvalka Prepac Mirka, vcera sa mi nedalo, mala som nejaku zaludocnu virozu, bolo mi strasne zle. Vystupila mi teplota, krce v zaludku (nastastie som nezvracala), priserne ma boleli krize a klby. Nebola som schopna fungovat, ani som nezapla pocitac. Dnes mi je uz lepsie, ale stale to nie je ono, zaludok mam ako na vode. Takze tento tyzden to radsej nechame tak.

@lucka23 Drzte sa aj s bublinkou a nech sa ti upravi to zelezo - jedz spenat a brokolicu. Moja sestra ma termin 16. decembra a na zmrzku chodi skoro kazdy den, ze jej robi dobre. Lukasko teda musel byt podareny.

@iwuskaaa Ivka, ja budem mat o par rokov prsia vytahane po kolena a na chrbate hrb od nekonecneho kojenia. 😠 😝

zvalka
26. máj 2011

@strapanik tak sa tvoja sestra mozno s luckou aj stretne v porodnici, ak tiez bude vo zvolene rodit 🙂 ok, nechajme to tak. 😉 pripadne ti ju dam o tyzden. bud. vikend by sme mali ist na stretko z konika na vikend, tak ti ju potom poziciam aj na cely tyzden 😉

jajus
27. máj 2011

@strapanik tak skore uzdravenie. No tie prsia po kolena budeme mat asi viacere 😀 , Jakubko tuto noc papal každu hodinu a pol a to len cucol a spal dalej nie a nie mu ten cecok dať do ust aby sa najedol poriadne 😠

@lucka23 aj červena repa je dobra na krvny obraz, mne ju tiež lekar odporučal jesť mnaaaaaaam 😝

lucka23
27. máj 2011

@strapanik dakujem. nasla som si na nete tabulku s potravinami co obsahaju vela zeleza a spenat a brokolica su uplne na konci. 😕 repa ho ma vela, no ta repa mi pride este ako najschodnejsie riesenie. hadam mi bije na lepsie casi kedze dnes rano som dokazala zjest jogurt. moj prvy od kedy som tehu. 🤐

lucka23
27. máj 2011

@jajus ja som taka zvedava ake bude toto druhe. lukasko bol dobry spac, od 8 mesiacov prespal celu noc bez papania. dovtedy sa budil tak o pol 6 ma mlieko. tak si myslim ze mi to toto druhe vynahradi. 😀

jajus
27. máj 2011

@lucka23 no mne Jakubko vynahradza všeeeeeeetko 😀 Tobik bol aj je spachtoš, Jakubko je rano už hore o pol6-6tej, Tobik papal od 6mes raz za noc ale Jakubko ma cuca stááááále.
Jakubko je aj živši nikde neobsedi dlhšie ako 2 min, ani ked papa, ked sa zasiti koniec už musi byť na mojich kolenach a magať si ruky v jedle 😀 A koči tak tam nevydrži ☹ a Tobik zbožnoval kočikovanie.
No ako sa hovori každe dieta je ine môžeš ich mať 10 a každe bude ine, ale hlaaaaaaaaavne že sme zdraví 😵 😵

jajus
27. máj 2011

jeeeeeeej tu hrubku si nevšimajte fuj 😅

lucka23
27. máj 2011

@jajus no janka prestne na taketo nieco sa pripravujem aj ja. 😀 😀 😀 luky bol do 10 mesiaca kym nezacal chodit uplne uzasne babo. a to som vtedy somrala aky je "narocny" 😀 ako aj potom nie ze by bol problem ale bol strasne zivy, vlastne doetraz je. vska vies o com vravim. 😀

iwuskaaa
27. máj 2011

Lucka, veľa železa obsahujú aj banány, ak ti chutia 😉 .
No a mala by som ísť rovno spať v tejto pokročilej hodine 😀 . Tak pekný víkend prajem 🙂

lucka23
28. máj 2011

fakt aj babany? tak to je super tie mi jedine idu. takze sa idem nimi zasobit. 😀 my mame dnes gulasmajstra, uz sa neviem dockat gulasu. 😀 velmi potichucku priznavam ze sa to snad lepsi, uz dokazem zjest napr na obed 2 knedle s omackou a na veceru jeden. 😀 super pocit. 😀 😀 😀 tak pekny vikend babulky.

iwuskaaa
28. máj 2011

@lucka23 určite áno Lucka 🙂 . Hľadala som aj ten mail, v ktorom mi to posielala mamina, lebo aj Tomáško bol anemický a ten banány tiež ľúbi 🙂 . Tak denne si daj aspoň jeden a bude to určite dobre 😉 .
Teším sa s tebou, že ti je lepšie 😵 . Tak a teraz si to pekne užívaj a vychutnávaj 🙂 .
My tiež možno pôjdeme pozrieť na guľáše do Stožku, ak nebude pršať 🙂 .

iwuskaaa
28. máj 2011

@lucka23 nemáte náhodou na predaj pomocné kolieska na malý bicyklík?

jajus
28. máj 2011

@iwuskaaa kolieska predava pod pílou ako ideš do starej DT ten cykloobchod.

@lucka23 super, že ti je už lepšie, tie nevolnosti vedia potrapiť. Tak a už si to len užívaj 😉

lucka23
28. máj 2011

@iwuskaaa tak to si ma potesila. dnes mi este poradila znama kvapky z cervenej repy. tie as nebudu tae hnusne ako to zelezo. tak vykusam aj tie.
kolieska mame z nasho bicykla odmontovane tak ak chces poziciam ti ich. lukas ich nepotrebuje.

kodada
28. máj 2011

Lucka co to tu vidim??? zo srdiecka gratulujem 🙂 budete mat krasny darcek na vianoce

lucka23
29. máj 2011

dadi dakujem. ja dufam ze ten darcek budeme mat skor po vianociach. 😀 😀 😀

lucyliu
29. máj 2011

ahojte, som tu dlho nebola, najskôr bol kolotoč balenia, potom dva týždne kolotoč na slovensku, potom kolotoč vybaľovania...tak som celá vykolotočovaná 😀
ale čo to čítam - @lucka23 GRATULUJEM, no to sú super správy a minule si hovorila, že sa nedočkáš 😉 teším sa s tebou a držím palce, nech je všetko úplne super až do konca 😵
vo zvolene sme neboli na tom 3D nakoniec, povedali sme si, že je to skoro v 22.tt a kým som sa hviezda objednala tu, tak mám termín až v 29.tt. tak som zvedavá, ako bude bábo otočené a či sa bude chcieť fotiť. ale sestrička mi tvrdí, že najlepšie fotky sú až od 28.tt, tak som zvedavá, lebo všade píšu niečo iné. každopádne ani sa nenazdáme a bude tu september a to už bude 3D naživo 😀
čítala som o vašich svadbách (a o iwkinom počítači na dátumy v hlave 😀), my sme tiež rozmýšľali nad svadbou na poľane, len sa mi to už zdalo ďaleko zo ZV, tak sme skončili na kráľovej a tiež bolo super. takáto svadba "v prírode" je úplne iná ako v meste 😉

iwuskaaa
29. máj 2011

@lucyliu ahoj 🙂 . Už minule som na Teba myslela, že si sa dlho neozvala a Ty si bola na Slovensku 🙂 . Ako bolo?
Pozerám, že už si v 25 tt., to tak rýchlo letí, že sa nestíham čudovať ani ja sama.
Pomaly ale isto sa to kráti 🙂 . Čo už máte pre chlapčeka pripravené?

@lucka23 ako bolo na guľáši? My sme sa nestihli dostaviť 😀 .

Dnes sme boli u Janky na návšteve, bolo super. Chlapci boli dobručkí, pekne sa pohrali a poslúchali 🙂 .
Zajtra ak stihnem, pridám pár fotiek 🙂 .
Janka, ďakujeme 😉

jajus
30. máj 2011

@lucyliu ahoooj tak ty si bola na Slovensku 😉 ako sa inač cítiš?

@iwuskaaa aj my ďakujeme, chalani sú úžasní Tomáško urobil teda poriadny pokrok od zimy šikulkooooooo. A Davidko bol s Tobiaskom perfektní ako spolu papali chrumky 😀

iwuskaaa
30. máj 2011

Janka, ďakujeme krásne 🙂 . Tešia nás takéto chvály, tak dobre to človeku padne 😵 . Zajtra ideme na kontrolu na neurológiu, tak uvidím, či nás pochváli aj pani doktorka 😕 😝 🙂 .
Večer pridám aj fotky 🙂 .