Zvolenčanky, ste tu?

zunka
5. dec 2008

Ahojte baby.
Takže Vás vítam v našej "staronovej téme". A dúfam, že naše počty sa budú rozrastať aspoň o 2 detičky ročne 😀 .

jajus
8. feb 2009

peti to aj ja som bola takto sebecka no a tak som aj dopadla 😀 ale nie maly chce byť pri našich bo sme teraz ako sme sa prestahovali každy deň aspoň hodinku u nich. No svokrovcov vidi malo tak bez šance. Ked sme boli na omši a bol u nich tak nechceli nam volať ale preplakal cely čas čo sme boli preč. Chudatko moje. Fakt je dobre ked sa maly nauči na viac ludi.
My prespinkame celu noc sem tam sa zobudi aj v noci a ked už mrnči dosť dlho tak mu dam mliečko, ked len tak trošku tak si ho pritulkam a spime dalej a papame až ráno. Napr. dnes sme papali až rano o pol 7 ale potom už nezaspal. TAk teraz spinka ako dudok

zunka
autor
8. feb 2009

Baby neprovokujte ma s tými vašimi spavými deťmi 😠 ... 😉
Aj suseda má 3 mesačné a povedala mi včera, že malý prespí aj 8-9 hodín,.......no normálne ma nasrala. A my to máme také nejaké špeciálne vydanie. No ale musím ho pochváliť - dnes spal 3 hodiny vonku v kočíku (ja som ale unavená ako kôň z chodenia) a teraz už zase niečo vyše 20 min spí.
A ja by som ho aj navykala na druhých ľudí, ale nemám na koho. Jedine svokra. Moja mama príde 1x za týždeň. Nech už skončí toto chrípkové obdobie, lebo všetci naokolo sú chorí. Tak ani domov na Mýtnu som radšej ešte nešla.

zunka
autor
8. feb 2009

Ak keď cez deň spia, tak v postielke v spálni/detskej alebo kde? Šimonko cez deň podriemkáva so mnou v obývačke na gauči. V spálni nechce byť cez deň ani za ten svet.

aly
8. feb 2009

Ahote babule, nestíham čítať dozadu, takže reagujem na Zunku.
Zuni, ani ja tu nemám nikoho kto by mohol byť s malým moji rodičia 100km od ZV a manželovi v praci, a cez víkend majú kopec roboty, kedze majú rodinny dom. Takže som tiež na krpčeka sama. A Alexiík cez den spí výlučne so mnou v obývačke alebo vonku, tak Ta chápem. Postielku odmieta, proste robí tam bengál a spať ani za svet 😀

jajus
8. feb 2009

tak my sme spinkali ked sme boli malinky v postielke a v kočíku no ked podrastol tak asi v lete (to sme mali 9) mesiacov nas začali trapiť zubky tak som si ho nehala u seba v posteli pretože sme mali teplotu alebo sme plakali lebo nás to bolelo. No chyba (neviem či chyba mne to aj takto vyhovuje) maly sa naučil spať v našej posteli a potom ani za ten svet nechcel spať v postielke. Spal tak hodinku potom sa v nej postavil a čakal kedy ho odtial vezmem. takže spavame aj cez deň v posteli obložím ho no už aj vie zisť ale pekne ked sa zobudi tak niečo zakvaka aby som si všimla že je hore a on bud sedka a čaka alebo sa kotloši ešte po ležiačky 😉

Ozaj inak ked bol maly miminko tak do nejakych 2- 3 mesiacov som ho mala v obývačke na gauči pri sebe no už ked začal trošku viac vnímať tak som si ho učila na postielku

petullia
8. feb 2009

A Dudo ten ma svoj svet v postielke, bud keca s macikmi na kolotoci alebo bucha do mriezky a recni si pri tom, alebo len tak znudene kuka, alebo musim byt pri nom a kvakotat 🙂 ... ale on je spokojny asi vsade... ale len cez den. ako pride vecer ta nie je dobre nikde, len na rukach a uz je tazky a bude to len horsie a horsie. viem, ze nie je dobre ucit na ruky deti... ale ked on inak vrieska ako najaty a uspat ho musime na rukach, ale potom uz krasne haja aj celu noc. aj teraz s nim mangel kuka telku a hojda ho a potom ho supne do postielky a ideme hajat. som zvedava aka bude tato noc, bo sme boli u nasich a samozrejme cely den prespal 😠 . to sa mu doma stat nemoze. tak som zvedava co v noci. budem na neho sama, bo Juli sa musi vyspat, zajtra cely den soferuje.

aly
8. feb 2009

Petulia, je ťažký, to nám už Alex váži 9,5 kg a aj on sa chce nosiť. Ked nie tak krokodílie slzy 😨
Kolko vám maličký váži, chystaj sa na riadnu posilovnu na ruky, ja už začínam byť celkom vo forme 😀

petullia
8. feb 2009

No uz ma dakych 6kg a to je ani nie tromesacny stopel 😅 ... ja som mala tenka stupla slaba babenka, ta mam dost len ked ma grgnut 😀 preto ma uspavanie na starosti tatulkooo 😎

jajus
8. feb 2009

no tobinko ma 12kg už je velky chlap tiež sa rád nosi na rukách ale to len na minutku a potom šup a beha ako vietor. Tobinko mal pri narodeni 4060 takže poriadny chlap a každy mesiac pribral kilo no ked začal behať už tak nepriberal takže musite ratať ked začne babo chodiť po 4roch a neskôr behať už nebude tak priberať

iwuskaaa
8. feb 2009

Zunka, my sa väčšinou zdržiavame v detskej izbe, alebo keď potrebujem variť, tak malý je pri mne v sedačke. Obložím ho hračkami a pomaly ich rozhadzuje po celej kuchyni 😀 .
No keď bol maličký, väčšinu dňa sme strávili v spálni, raz bol v postielke, raz v hrazdičke 🙂 . On keď je mrzutý, vtedy nieje dobre ani na rukách, musíme ho nejako ináč zabaviť.
My sme mali pred 2,5 týždňami 6640g, čo sa mi zdá tak primerane. No na začiatku priberal 600g za 2 týždne, čo nás doktorka brzdila 😀

zunka
autor
9. feb 2009

ahojte, bože ja mám zase otázky na vás.
ten náš revúnik urevaný plače až tak veeeľmi že ofialovie, ústa modré a prestane dýchať ☹ proste sa zachádza od plaču. Väčšinou mu pobúcham po chrbte a on sa konečne nadýchne - je to des. Ale včera nepomáhalo ani to búchanie - to bolo nekonečné kým sa nadýchol 😢 , som sa taká vyrevala potom. No a keď sme boli vlani v DT na pizzu, tak Gabika hovorila, že jej syn to tiež robil a že ho ona dala dole nohami a tak mu buchla po chrbte,... či ako. Nepamätáte sa ako presne to povedala?

petullia
9. feb 2009

Zuni 😨 chudatenko moje malinke... mohlo by pomoct aj polozit si ho na ruky, drzat hlavicku a prudky pohyb oboma rukami nadol... ako keby padal, ale ty ho drzis... aj to pomaha vraj. toto mi mangel nadiktoval, ze ak by nahodou maly prestal dychat, ze toto je prva pomoc, jeho kolegove babo ma problemy s dychanim hoci kedy prestava tak ho takto startuju, ta skus. 😔

petullia
9. feb 2009

nas Dudulik bol malinky stoplik ked sa narodil mal len pouhych 2820g, nepisala som to tu uz... nech nie som ako pokazene radio 😕 😅 , ta sa buchtosi riadne.. ale som happy ze mu chuti. dnes v noci mi pridu svokrovci na dovcu na SR 😵 sa tesakujem uz na nich... ja mam strasne zlatusivych svokrusovcov 😎 .. svokra zlata, ze ratala kolke breakov jej chba este kym uvidi malinkeho 😀 ... ja ked som bola mala ta som ratal kolko krat sa este vyspim a budu Vianoce 😀 , kazdy si pocita to svoje...xixi

iwuskaaa
9. feb 2009

Zunka, vraj pomáha aj fúknutie do ústočiek alebo slabé obliatie studenou vodou, tak skús aj toto. Moja, nezávidím Ti, snáď sa to polepší 😉 .
Mňa ešte napadlo, či by si mu neskúsila dať nejaké homeopatiká na ukľudnenie, už aj nad tým som uvažovala. Zajtra idem na kontrolu k homeopatičke, ak chceš, opýtam sa jej 😉

Peti 😀 😀 😀

zunka
autor
9. feb 2009

Iwka, Peťka ďakujem za rady.
Iwka, tak ak tam pôjdeš prosím Ťa opýtaj sa. On aj keď spí - jeho ruky sú v pohybe - stále stále stále. Ešte ani raz za 5 týždňov nespal, tak, že by sa nehýbal 😒 . Taký je doškriabaný od nechtíkov, čo mu stále tie ruky behajú. A keď mu ich uviažem do perinky, tak to je len revu vtedy.

Peti a tvoj mangel nie je slovák? Keď svokrovci prídu na SR?

iwuskaaa
9. feb 2009

No Peťa už neodpovedá, chystajú sa veeeeeľké prípravy u nich doma 😀

Zunka, zajtra sa určite spýtam 😉 . Verím, že mi niečo skvelé ona poradí, mne pomohla s migrénou, tak určite nájde nejaký spôsob ako prekuknúť aj Šimonka.... 😵

petullia
10. feb 2009

Su slovaci, ale ziju a pracuju v UK. 🙂 Sme kvakali celu noc, bude to zaujimavy dnik dnes 😅

lucka23
10. feb 2009

cafte zenusky. ani sa nejdem snazit vas docitat.
zuzka moj ked sa tiez tak zachadzal od placu tak pomahalo fuknutie do ustociek a hned sa nadýchol. presne viem co to je ked sa ti to zda ako vecnost a on nie a nie sa nadýchnut. ☹ ale pevne verim ze vam to prejde tak rýchlo ze sa ani nenazdas. a z simonka bude krásne kludne spiace babo. velmi mi totiz pripominas so simonkom Lucia zosiakovu a jej Leu. ked pises o vas akoby som pocula ju. aj po vysetreniach uz behali lebo to uz bolo na nevydrzanie a nakoniec jej zistili feflux. ale po 3 mesiacoch jej akoby niekto vymenil dieta. nehovorim aj etraz ma este sem tam zlý den ale aspon im uz prespi celu noc. a to zo zaciatku im mala bola viac hore ako spala aj v noci. a neverila som jej ked mi vravela ze take mesacne dieta dokaze vkuse revat 5 hodim rovnakou intenzitou az kým som to na vlastne oci nevidela. ale vravim presli 3 mesiace a z leusky je usmievava slecna. tak snad budete ten istý pripad.

zunka
autor
10. feb 2009

Lucka a čo im dali na ten reflux? -myslím, že aj Šimonko ho má, lebo grcká dosť. A stále sa mu vracia trochu mliečka do úst.
Janka, odpovedám na tvoju IP. Ak sa to dovtedy nezmení, tak potom Ťa trochu budem otravovať a pôjdeme tam aj my.

lucka23
10. feb 2009

zuzi dava do mliecka nutriton. aby bolo hustejsie a nevracalo sa jej. a fakt to momohlo. zaujimave je ze im to zistili az ked boli so zapalom priedusiek v nemocke. malej sa tazko dýchalo tak zistovali preco a zistili ten reflux.ze jej to mliecko co sa jej vracalo tlacilo na plucka. ona ked aj spinkala tak tak krochkala stale. a to chuda nemohla dýchat.

jajus
10. feb 2009

ahojte zuzka jasne, to nieje otravovanie 😉
zajtra ideme na krv to bude ale plaču juuuuuj ☹ potom ideme do Zvolena pozrieť bratrancov 🙂

lucka23
10. feb 2009

janka tak to vam budeme drzat palce aby ste to pekne zvladli. ja si to ani predstavit neviem ako by som tak lukaska udrzala. my ideme vo stvrtok na ockovanie a uz teraz mam z toho paniku. posledne to bolo hroznéé. ale vraj vsetky ddeti do roka a pol su v pohode a potom na 18 mes prehliadke koniec sveta. 😀

zunka
autor
10. feb 2009

Aj Šimonides tak krochká a akoby ťažšie dýchal. No ako mu zahustím materské mlieko. Ideme ale k našej Dr, tak sa jej na to opýtam.
My v piatok ideme s nožičkami. Dúfam, že to bude OK, lebo cez noc som mu tie ortop.gate nedávala 😔 .

iwuskaaa
10. feb 2009

Pekný večer Vám prajem 😉 ,
tak my sme sa iba pred hodinou vrátili z Lučenca. To bola ale cesta, už som ani neverila, že budeme mať to šťastie a vrátime sa domov v poriadku ☹ . Na Podkrivánskom kopci bolo asi 20 skrížených kamiónov, v kolóne (ktorá sa ani nehla) sme stáli asi hodinu 😖 . A viete si to predstaviť s malým dieťatkom, vonku husto sneží, neviete čo sa vlastne deje 😒 . Na šťastie išiel okolo policajt, na pešo, tak sme mu povedali, že máme malé dieťa, či sa nedá niečo robiť. Tak nám povedal, aby sme išii za nimi 🙂 , zapli výstražné a bolo 😵 . Dávidko sa napapal a hneď aj zaspinkal.

Zunka, ja som sa pýtala aj na Vás lekárky. Povedala, že sa môžete prísť ukázať a uvidí sa 😉 . Tak je na Tebe ako sa rozhodneš. Mne na migrénu pomohla jedine ona a to som si fakt pobehala všetkých možných doktorov, ktorí mi nevedeli pomôcť 😔 . Takže za pokus to určite stojí.

No ale som sa rozkecala 😀 . Pekný večer! 😉

lucka23
10. feb 2009

joj ivka tak to muselo byt strasne. este ze ste narazili na dobreho polisa. ja sa desim ako pojdem zajtra do prace. svokor este teraz beha s lopatou po dvore a odhrna ako besný. ale po chvili je to opät zapadnute.

zuzka materske sa zahustuje tak ze mu das najprv ten nutritom a potom nakojis

iwuskaaa
10. feb 2009

Lucka, ja som už bola zúfalá 😒 , nervy pracovali 😠 . Ja sama som ani poriadne nevedela, kde sa nachádzame, keďže bola už tma a husto snežilo 😖 . Ešte aj auto nám slabo kúrilo...no koniec sveta som si myslela 😀 . Teraz sa mi už smeje!
Zunka, ak by mal nedajbože reflux, ten Ti dá aj detská lekárka na predpis, tzv. R-vý nutrilon.
Dobrú noc, idem si ľahnúť po náročnom dni 😔 😔 .
Lucka, ako po cvičení? Svalovku nemáš? 🙂

lucka23
11. feb 2009

ivka urcite jej neda nutrilon ak koji. ten sa dava ak nekoji a dava UM. a aj do toho nutrilonu sa pridava nutriton koli zahusteniu mlieka. a ked koji tak pred tým ako da svoje mlieko da bud striekackou alebo lyzickou ten nutriton ktorý rozrobi v svojom mliecku. a to sa krpcovi potom v brusku zmiesa a nebude sa tak tlacit spät.
svalovka zatial nie az mam pocit ze som slabo cvicila. 😀

iwuskaaa
11. feb 2009

Lucka, ale jazykmi sme cvičili dosť 😀 , nie? 😀
...aaa ďakujem za vysvetlenie 😉 .
A kde ste všetky? Užívate si sneh? 😵

kodada
11. feb 2009

pracujeme ivka 😉
mam novinky, vcera som bola neplanovane u dokyho, zacala som mat hnedy vytok
tehu potvrdene, nejaky 4-5 tt, este mi to nevedel povedat presne bolo to malicke, len 5,3 mm ale mam pri tom krvnu zrazeninu ... nasadil mi duphaston, o 2 tyzdne mam kontrolu

lucka23
11. feb 2009

jasne ivka ale ten mam vytrenovaný na t uz svalovku mat nebudem. 😀 😀 😀

dadi paradaaaaaaa, strasne sa s tebou tesim 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵