Zvolenčanky, ste tu?

zunka
5. dec 2008

Ahojte baby.
Takže Vás vítam v našej "staronovej téme". A dúfam, že naše počty sa budú rozrastať aspoň o 2 detičky ročne 😀 .

arimzv
26. feb 2009

ahojte.
Tu je link na zvolenske materske centrum
http://www.mcrodinkazv.szm.sk/program.html
len oni to tam maju take blbe casy otvorene.
my sa tiez kupeme, teda presnejsie sprchujeme lebo nemame vanu, len sprchovy kut, natka sa pohra s rybkou a kacickou, sprchujeme sa kazdy den, potom sa odnesieme do izby, osusime, vyfenujeme vlasky, oblecieme pyzamko, otvorime okno nech sa troska vyvetra pred spanim, natka zhasne svetlo, v obyvke v pritmi vypijeme nutrac, poviem lubim Ta, dobru noc, polozim do postele, zavriem okno, prikryjem perinou a odchadzam z izby.

lucka23
26. feb 2009

u nas ked bol malý malý tak zaspaval sam v postielke ale aj pol hod mu tam vyhraval kolotoc a pri nom zaspaval. takze sme mali obrovsku spotrebu bateriek ale zaspaval sam. potom zrazu sa maminke zacnelo a zacala som ho uspavat. asi mi preskocilo lebo potom uz si na to zvykol a tak sme sa uspavali asi do roka. potom si zrazu sam povedal ze ma tam uz nechce. ako nie ze si to doslova povedal ale odstrkoval mi ruku tak som odisla a on zaspal. a dalsiu noc zase. od vtedy dam do postielky pobozkam a spime. niekedy zaspava dlhsie niekedy hned, niekedy pokrici /nie poplace len na nas vykrikuje ci sa este nezlutujeme a nevytiahneme ho/. ale celkovo je to super ze takto zaspinkava. ked mame navstevu maleho dam spinkat ja odidem zavriem dvere a mozem sa venovat navsteve. pred tým som aj pol hodku musela byt pri malom a drzat ho za ruku.

janka mne sa tvoj napad mooooc pozdava. 😵 takze ja som za. teda za tu variantu s vasou detskou. 😀

jajus
26. feb 2009

no tak super ešte nech povedie nazor ostatne babenky a potom už len termín 😵 a to by nemalo byť ťažke dohodnúť. 😵
No ja som to naše zaspávnie pose... pretože ked mu išli zubky tak mal teplotu a bol mrzutý tak som ho aj cez obed šupla do postele aj večer aby som ho mala pod kontrolou no a drobec si tak nato zvykol že teraz ked ho dam do postielky tak v nej spinka hodinku alebo ked si my lahneme okolo 22 vstane alebo si sadne a čaka kedy ho vezmem ku nam do postele keby si potom sam lahol ale nie on začne kričať a rozprávať no a ked sa preberie koniec potom nie zaspať. Tak ho davam spať ku nam do postele aj ho musi niekto uspať netrva to dlho asi 5 min. ale musime prinom ležať. Takže my sme zlý priklad takto to nerob 😉 😅
Ale kym nešli zubky spaval v postielke tak ako piše Ivka sam par krat som došla dala cumlik a bolo no pri druhom budem vedieť.

arimzv
26. feb 2009

Jani a nebude Ta to zatazovat mat tam nasackovanych tolko mamiciek a deticiek?

kodada
26. feb 2009

hmmm a na mna ste zabudli 😢 ci je dieta vstupenka?

kodada
26. feb 2009

donesiem si babiku 😀 😀 😀

jajus
26. feb 2009

dadiiiiiii jasne že nezabudli len som mala maleho na kolenach tak som rychlo pisala a nejak si mi vypadla z textu ale budeš výtana a babiku si nemusiš nosiť tu maš v brušku a ak nejakeho maca mame 😀
Mirka nie nebude ma to obtažovať ak chlapi dozru na malých tak by to bolo super, môj vraj suhlasi ak im tam dame zo 2-3 litre vína 😀 no to neviem ako by dopadlo asi by ich strážili maly nie oni ich.

arimzv
26. feb 2009

a bol by problem keby som ja dosla len s natkou? bez muza?, ja by som si ju ustrazila sama 🙂

jajus
26. feb 2009

mirka vobec nevadi kludne dojdite len vy dve 😉

arimzv
26. feb 2009

jejda, Zuzka ma v albume Simonka s tou adidas supravou, co sme tu pred casom riesili, aky je v nej zlaty, riadny imidzak 🙂

arimzv
26. feb 2009

tak fajn 🙂
tak by bolo asi najlepsie aby si Ty stanovila termin 🙂 teda ak zostavame pri tejto variante
my sa s natuskou prisposobime situejsn
a musim sa troska pochvalit - vcera mi prvy krat povedala celou vetou - maminka lubim Ta, predtym vravela len bud samosatne maminka , alebo len lubim Ta aj to vacsinou len odpovedala, teraz pekne sama od seba 🙂 aj mi slzy vyhrkli

jajus
26. feb 2009

jej to je krásne aj ja chcem to tobinko len prve pismenka slov povie, ale mama, baba, kaka povie ale lubim ta tak nato si počkám.
Nad termínom pouvažujem ale asi najlepšia bude niektora sobota čo vy nato hlavne mamičky s Ivka a Zuzka a Peta ak dojde

arimzv
26. feb 2009

mozno Ti to povie skorej ako cakas 😉

lucka23
27. feb 2009

ahojte. aj my sa prisposobime s terminom a vecra sme boli hrat s ivkou bowling tak sa dohodli aj chlapi ze dojdu ako babysiterky. 😀 😀 😀 tesim tesim. 😵

lucka23
27. feb 2009

mirka parada natuska je velmi sikovna. 😵 moj si neda taku namahu aby mi povedal mama nie to este lubim ta. 😅 on mi povie ajiiiiiii /to je jeho oslovenie pre kazdeho/ a max ma tak postiska. a ked si pýtam pusu tak rýchlo zdrha prec. 😀

lucka23
27. feb 2009

a este som zabudlaaaa. nadherný je zunkosko v tej supravke. 😵 😵 😵 😵 velmi mu pristane 😵

petullia
27. feb 2009

Cawteee... Ta nas kisstok ako kedy zaspava. kupeme sa okolo 18:00, pred tym ho minimalne na polhodku povyzliekam a santi na posteli, potom sa vyclapka, poobliekame sa, riadne sa nazerie.. a to doslova... a potom zaspava... niekedy ho len polozim do postielky a zaspi sam... niekedy ho musime vlacit na rukach lebo pisti ako pavian... niekedy mu podam prst a staci na zaspatie... niekedy s nim musime sediet pred telkou a monotonny zvuk sprav ho uspi... ale musim skusat varianty, na co ma milost pan prave vtedy naladu 😀 ... ale dolezite je poriadne ho vymordovat pred kupanim, to vela cvicime a sanime, aby sa unavil a vtedy rychlo zaspi 🙂 ta poskusaj, mozno nieco zaberie 🙂
Janka to je super napad, taka baby party 😀 .. ale neviem neviem ci ukecam Juliho aby siel so mnou... zase budem pocuvat, ze on nikoho nepozna a bla bla bla... akokeby ja hej 😀 a sama neviem ci by som sa vybrala do sveta so skorcom 😀 ale isto sa o to pokusim 😅
baby a nemate niekto kontakt na to plavanie na sliaci???

lucka23
27. feb 2009

peti 0903 155 672. to by malo byt cislo na jednu z lektoriek. 🙂 dojdite aj vyyyyyyy. vsak sme tvojho prcka este nevideli. teda ja nie. 😅 😀

petullia
27. feb 2009

Dakujem ti Lucka si bohovska!!! 😵 Vravela som Julimu pred chvilou o stretku a vravel, ze... no tak teda dobre... 😀 ta hadam by sa uz konecne aj nam podarilo dokvitnut 🙂.

iwuskaaa
27. feb 2009

Jéééj, ešte včera som neverila, že sa nám podarí nejaké také MEGA stretko zorganizovať 😵 😵 😵 ...môj súhlasil bez problémov, keď tam budú ostatní chlapi 😀 .
No Janka, neviem neviem, s tým vínom...namiešajme im sirupovú vodu, my zídeme dole a potom budú na nás kričať, čo sme im to namiešali 😀 ...keby mali víno, asi by sa viac venovali tomu 😀 ...
A dnes ma napadla aj taká vec, že keď už bude tak teplejšie, mamičky by sme si mohli zahrať bowling v Stožku a chlapi s detičkami by boli na detskom ihrisku 🙂 ...
Lucka, ja nemám svalovku, asi som už riadne vymakaná 😀

kodada
27. feb 2009

no dobre, tak ja si teda babiku nosit nebudem, musi vam stacit ta v brusku, a manzelovi som to zatial nehovorila ... tesim sa na vas vsetky 😀

iwuskaaa
27. feb 2009

Dadi dones si bábiku Chou-chou, asi nebudeš len tak sedieť 😀 ...takú cikajúcu 😀 ...
...babyyyy, my dnes oslavujeme 😵 ...kuk do môjho pasu 😵 😵 😵

lucka23
27. feb 2009

jeeeeeeeeeeeeeej davidkovi vsetko naj naj naj k pol rocku. 😵 nech je taky zlatucký anjelik co najdlhsie. 😵

baby tesim tesim na vas. snad janka prezije tolko ludi v dome. 😅 😀 nabuduce mozeme klune u nas posediet tiez mam miesta habadej. 😀 😀 😀

a s tým bowlingom som za. len musi byt teplejsie aby mohli byt chlopi vonka. tam sa budu moct krpci vysantit. mame nove ihrisko + vedka neho futbalove ihrisko takze vybeh ako sa patri. 😀

dufam ze sa prida aspon na chvilku aj zunka 🙂

kodada
27. feb 2009

ivi nemam, mam len moju zo svadobneho auta 😀 😀 😀 ved mi niektora poziciate dieta, ked sa ho budete chciet na chvilku zbavit 😀 😀 😀
Ivi vsetko najlepsie k pol rociku prajeme aj mi z fazulkou, krasny anjelik
bowling som este v zivote nehrala

iwuskaaa
27. feb 2009

Ďakujeme 😵

prežiť snáď prežije, len pevne dúfam, že bez ujmy na majetku 😀 ...
mne sa to detské ihrisko veľmi páčilo, tak preto som nad tým začala rozmýšľať 😵 ...to bude aktuálne asi tak v máji 🙂 ...
no my sa ideme napapať, obliecť, hodím ho práčky a ideme sa vyvetrať, vonku je krásne, dúfam, že slniečko nezmizne!

iwuskaaa
27. feb 2009

Dadi, keby si videla mňa včera hrať, tak si povieš, že táto to hrá prvý krát 😀 ...už som chcela odtiaľ ujsť 😝 😅

zunka
autor
27. feb 2009

AHojte.
No k tomu stretku. Myslím, že by sme mohli dôjsť. Ľubo by nás doviezol, ale určite by nezostal a potom by pre nás prišiel. A dátum je asi jedno kedy. My sme stále doma.
U nás to vyzerá asi takto:
Šimonko spí v kočíku asi 1,5 hodky približne od 14:00 do 15:30 - potom sa doma napapá. A zabávkame sa asi tak do 18:00 - potom sa mu začne konečne driemať. Ale zaspí nakoniec až o19:00 na cca 30-60 min. Potom sa kúpeme okolo tej 20-21hod. Napapá sa a asi tak 30 min je na rukách skoro na stojáka kým sa mu grgne. To ho väčšinou drží svokra a ja sa rýchlo idem sprchovať. Potom ak už vezerá, že už zaspal, tak ho dáme do postielky a ja líham spať hneď k nemu.

zunka
autor
27. feb 2009

(musela som natiahnuť kolotoč)
No to je tak 5-10 min a rev ako slon. Zase na ruky a zase potom do postielky - a zase rev ako dva slony. Takto asi do 23:00 hod. Potom už nakoniec zaspí riadne. Ale to tak 2 hodky do tej 1:00 a kojíme, prebaľujeme - to je tak hodinka. Celkom rýchlo aj zaspí potom do nejakej 3-4 ešte , ale ja už nie, lebo sa mechrí akoby mal mrle. To nie je len také mľaskanie, pri tom viem spať, ale toto by zobudilo aj neviem koho. Zase sa zobudí hladný ako vlk, tak prebalíme, papáme a je 5 hodín a to už ani náhodou spať. To už nastupuje manžel a ide sa s ním do obývky hrať. Ja ešte nejakú hodinku skúšam spať. A ešte som zabudla, že v noci pomedzi to papanie a prebaľovanie aj prezliekame, lebo sa vždy ogrcká.
Večer by som ho aj skôr po napapaní dala do postieľky, ale jemu sa vracia mliečko do úst, tak sa mu nedá spať. Aj matrac je podložený, aby nebol vodorovne, ale on musí byť skoro postojačky.
No a teraz baby radte, čo robím zle. Poradte čo zmeniť.

lucka23
27. feb 2009

zuzi v prvam rade bola si s tým u lekarky ze vracka? lebo ti mala predpisat nutriton /nie nutrilon/ a tym by sa ti urcite vela veci upravilo. ver mi to ze v noci zle spava je koli niecomu. a podal mna ide hlavne o to grckanie. uz som ti pisala ze lucia Z mala presne tieto problemy ako vy. a od kedy beru ten nutriton tak ma pokoj mala prespi celu noc. chuda male co sa vytrapila kým jej na to prisli. sice si najprv musela zvyknut na ten nutriton lebo z neho mala najprv bolesti bruska ale po 3 dnoch uz to bolo v pohode.

jajus
27. feb 2009

ahojte super to stretko som rada že sa všetky takto zídeme a nebojte deti v detskej môžu šantiť tam sa nema čo stať ani im ani nýbytku 😉
Tak v sobotu ku koncu mesiaca,mohlo by byť toho 29.3.2009
Ivka gratulujemeeeeee nech rastiete ako z vody 😉 😵