Krstiny v bazilike

4. mar 2024

Dobrý deň. Chcem sa informovať ako to je ohľadom krstu v bazilike? Pokrstia mi babo termín aký chcem? Či si to mám nejak zarezervovať do predu ako sobáš?😃 chcela by som radsej až keď sa malé narodí pretože skôr mi to príde nesprávne. Predstavu o dátume už mám ale aj tak. Ďakujem za info😇

tote
4. mar 2024

Predtým sa určite nedá,pokiaľ viem,nakoľko musíš doniesť rodný list, a asi nevieš dopredu kedy sa narodí... moze skôr ,neskôr....a co sa týka termínu,ak má farár volne,tak sa ti prispôsobí nakoľko je to mimo omse,pripadne po omši,. Samozrejme záleží od farára,ale myslím,stačí týždeň dva predtým. Môj názor aj vlastné skúsenosti. Mňa ss vyslovene pýtal, či vyhovuje viac ten alebo onen termín.

julia_romeo
4. mar 2024

"chcela by som radsej až keď sa malé narodí pretože skôr mi to príde nesprávne" to naozaj niekto zije v tom, ze decko sa da krstit aj pred narodenim?!

ukulela
4. mar 2024

@julia_romeo chcela rezervovať termín krstu. Rodí 1.4. a chce si rezervovať čo ja viem, 1. 6. ...

autor
4. mar 2024

@julia_romeo pani Julinka poprosím vás čítať s porozumením a ak vás to nenaučili tak ma to reálne mrzí 🙂 doučím vás

autor
4. mar 2024

@tote ďakujem práve to som chcela vedieť.. čo som sa rozprávala so známymi tak niektorý si museli predčasne rezervovat a potom len potvrdiť či to platí a zbytok tých papierovačiek riešili samozrejme keď bolo bábo už na svete. Iný zas presne ako vy píšete že týždeň dva pred tým…

autor
4. mar 2024

@ukulela haha presne ste sa trafili do dátumov 😃 čo vám poviem niekto sa musí so svojimi múdrymi rečami ozvať aby ukázal že mudry nieje 🙂

julia_romeo
5. mar 2024

ty sa nauc pisat zmysluplne hlavne, potom chci niekoho ucit... 🙂

autor
5. mar 2024

@julia_romeo sme si potykali? Ale to je jedno🤣🤣🤣🤣 neviem ako sa da zmysluplnejšie opýtať či si musím rezervovat termín do predu ako sobáš alebo stači až keď sa malé narodí pretože by som to skôr riešiť ani nechcela 😃 choďte si riešiť svoje komplexy niekde inde po 1. Píšete úplne od veci 2. Dajte ľudom svätý pokoj ak nemáte nič k téme

julia_romeo
6. mar 2024

a ty si kde videla na MK vykanie? Vela to o tebe hovori..... ja komplexy nemam, len tebe zjavne mlieko udiera ma mozog... precitaj si po sebe ten prvy nezmysel...