Bazilika sv. Petra a koloseum - sprievodca

dominik2795
3. mar 2024

Zdravím, idem na dva dni do Ríma a chcel by som minimalne tieto dve veci pozriet, na baziliku chcem íst hore kvoli výhladu a koloseum aj zvnútra. Idem 20. marca. Neviem ci sa oplatí sprievodca lebo som čítal že aj tak čaká človek v rade. Boli ste už niekto a viete poradit akú zvolit stratégiu? dakujem

janinah
3. mar 2024

@dominik2795 sprievodcu chceš na to,aby ste obehli čakajúcich? Tam ani tak nestojis v rade ako vlečieš sa s davom..

dominik2795
autor
3. mar 2024

@janinah takze na baziliku kupit oficialne listky a ist skoro rano? no čakal som že sprievodca bude mat nejaky pass ale asi nie no

an1ta
3. mar 2024

@dominik2795 Do baziliky ako takej ti netreba listok, listok ti treba na kupolu + chvilu si pockas na listok a potom aj ak ides vytahom tak aj tam, nic hrozne. Ak ides celu cestu po schodoch odpadne ti cakacka na vytah. Pockas si na vstup do baziliky, lebo je tam bezpecnostna kontrola cez ktoru musia aj organizovane skupiny, ale ide to celkom rychlo, treba ist rano okolo 9tej. Koloseum listok si na mieste nekupis, pozri tu https://www.coopculture.it/en/index.html a kup dopredu, aky ti vyhovuje a aj den/cas si vies zvolit. So zakupenym listkom by si nemal extra cakat na vstup.

dominik2795
autor
3. mar 2024

@an1ta dakujem za info, prípadne neviete o nejakom českom/slovenskom sprievodcovi ktorý by nás koloseom previedol?

fido69
11. mar 2024

@an1ta "Koloseum listok si na mieste nekupis"
Nerozumiem. Sú tam normálne pokladne a lístok kupiš aj na mieste.

fido69
11. mar 2024

@dominik2795 So sprievodcom sa vyhneš rade do vatikánskeho múzea. Viem, že rôzne miestne "cestovky" vykupovali vstupenky a potom ich ponúkali v rade čakajúcim turistom za vyššie ceny. Myslím, že dnes sú už vstupenky na meno.