Ktorá čítačka e-kníh?

16. dec 2021

Poraďte, prosím, s výberom čítačky e-kníh.

Viac sa mi páči farebná, ale je to dôležité?

Ktorá značka? Pokukujem po PocketBook, máte s ňou dobré skúsenosti?

A veľkosť?

Vo všetkých sa dajú bez problémov otvoriť PDF, epub, mobi súbory, ... ? Alebo si na to treba dať pozor?

Narazila som na tému reklamy v čítačkách, týka sa to len Amazon alebo všetky čítačky majú reklamy? To by mi dosť vadilo.

Ďakujem za váš čas!

simsalabim
16. dec 2021

Ja mam Pocketbook uz snad 8 rokov, cize je uz starodavna a som s nou velmi spokojna. Ocenujem, ze si poradi s roznymi formatmi. -epub, pdf, mobi... Moja je ciernobiela a farba mi nechyba, pismenka mi stacia cierne na bielom. Na reklamu som na mojej citacke este nenarazila. A velkost neviem...ked som ja kupovala, bola iba jedna velkost. Neviem, ci to je dolezite, lebo ved pismenka si zvacsim, ked potrebujem.

dencii
16. dec 2021

Ja som tiež riešila kúpu čítačky pre seba "od Ježiška" a vybrala som si onyx boox poke 3, zo všetkých v tejto cenovej kategórii bola najlepšia, co sa týka pomeru výkon, cena, kvalita, prišla mi taka polotabletova. Dostanem ju ale az pod stromček tak recenziu zatiaľ neviem dat

panda21
16. dec 2021

Otcovi kupujem už druhu pocketbook a je veelmi spokojný.

lubinkag.
16. dec 2021

Mam uz druhy pocketbook a aj ked uz je tiez stary, stale je fajn. Pre mna dolezite: wifi a podsvietenie.

simsalabim
16. dec 2021

@lubinkag. ano, podsvietenie je super. Ja som si ani neuvedomila, ze to nemaju vsetky. A wifi bez debaty 👍

missviolet
16. dec 2021

ja mam podsvieteny Pocketbook a isto mu davam prave pre reklamy prednost. nemam co pocketbooku vytknut popravde

diefca
16. dec 2021

Ja mam Kindle paperwhite 2 uz skoro 10 rokov a stale fici. Reklamy mi vobec nevadia, pri odomykani sa mi akurat zjavi obalka jednej knihy, nic viac. Este v menu obcas vidim nejaky pasik s navrhmi, ale vobec ho nevnimam. Pri citani sa reklama nezobrazuje. Knizky si posielam mailom, co je pre mna najpohodlnejsie. Pocketbook ma na moj vkus prilis komplikovane menu.

liz_lemon
16. dec 2021

mam Kindle som spokojna, a co sa tyka formatov, tak je to uplne jedno, ved vsetko si vies prekonvertovat na taky, ktory potrebujes

autor
17. dec 2021

Ďakujem vám veľmi pekne. Veľmi ste mi pomohli. 👍🙂

bimbambom
17. dec 2021

Ja mám Kindle , z doby keď to bolo moderné, som s ňou veľmi spokojná. Reklamy nemá ( nevšimla som si) , podsvietenie tiež nie , aby som nečítala večer. Ale kľudne by som si kúpila pocketbook , nemyslím , že je medzi nimi rozdiel 🙂

veronice
17. dec 2021

Ja mam pocket book touch lux 3 tusim a spokojnost, fici uz roky. Svokre sme kupovali tiez pocketbook a spokojna je. Lahke ovladanie, precita vsetky formaty a nic nemusis konvertovat, knihy si posielam mailom priamo do citacky, zmesti sa tam toho veeeeeela a tato touch lux je aj s podsvietenim ale takym prijemnym ze ti to nevypali zrak ako tablet v noci a teda pokojne mozes citat aj vecer. Ked som ju pouzivala kazdy den tak mi stacilo nabit ju raz za dva tri mesiace takze aj toto za mna velka vyhoda. A neviem ako myslis tu farebnost ale ak myskis farebny obal, vies si kupit akykolvek. Ale ak na nej planujes naozaj len citat knihy (na co je prioritne urcena) tak staci ciernobiela verzia displeja. Ono je to aj setrnejsie k ociam. No a velkost je taka akurat donruky aj do mensej kabelky 🙂

autor
17. dec 2021

Vybrala som PocketBook InkPad Color 741.
@veronice Ďakujem za rady. Myslím farebný displej. Chcela by som v nej mať aj napr. kuchárske knihy alebo náučné knihy, tam by sa mi farba hodila (i keď ževraj nie sú úplne reálne, ale to vôbec nevadí).

bimbambom
17. dec 2021

Som si ju pozrela , och ! Vyzerá dokonalo ❤️
Určite s ňou budeš spokojná

alezia
6. jan 2022

@veronice ahoj, kúpila som PocketBook Touch HD 3, je to moja prva čítačka tak neviem ako sa ma spravat, je to normalne, ze displej akoby preblikava? Hocikedy, ked prepinam medzi knihami, ked som v nastaveniach aj ked listujem v knihe.

veronice
6. jan 2022

@alezia hm, moja to nerobi...

simsalabim
6. jan 2022

@alezia ani moja neblika.

mtlc
6. jan 2022

@alezia to robiť nesmie. Reklamuj.

autor
11. jan 2022

@alezia Mám síce inú, ale tiež PocketBook. Preblikne iba raz (cez čiernu), keď sa načíta strana. Pri každej zmene zobrazenia na obrazovke. Napr. ako v tomto videu:

https://www.youtube.com/watch?v=3ysErmJhagI
alezia
13. jan 2022

Ďakujem baby, ja som ju vratila. Ona aj reagovala spomalene, vobec nie tak ako napr. na tom videu. Objednavam Kinde Paperwhite 4. Aj ked pravdepodobne sa jednalo len o vadny kus, ale nejak som k PocketBooku stratila doveru. Aj ked ma oproti Kindle velku výhodu v tom, ze vie precitat rozne formaty.

mismor
11. aug 2022

Ja sa chcem opýtať, či je tu niekto taký, čo mal väčšiu cca 7-8" aj menšiu veľkosť 6" obrazovku čítačky. Ktorá veľkosť vyhovovala viac? Ja veľa kníh čítam cez čítačku v mobile, no a chcem čítačku, len teda rozmýšľam nad veľkosťou: či niečo vo veľkosti mobilu alebo skôr tabletu. Ďakujem 🙂