Top biografie, ktoré ste čítali

hruska91
4. nov 2022

Chcem si dať predsavzatie že nabuduci rok prečítam 10 biografii - napíšte mi vaše tipy.
(tento rok som mala 10 kníh ktoré získali nobelovku )
Top biografie ktoré ste čítali (domáce aj zahraničné) :

Dakujem

zojazoja
4. nov 2022

@hruska91 Edith Piaf, Život Mony Lisy

salome123
4. nov 2022

@hruska91 Vinný od narodenia 🙂 ozaj, ktora kniha, co ziskala nobelovku sa ti najviac pacila?

marika39
4. nov 2022

Madame Curie od jej dcéry Evy Curie, veľmi pekná knižka

laurita285
4. nov 2022

Obidvaja manželia Obamovci. Skvelé knihy.

yoxinka
4. nov 2022

Smäd po živote od Irvinga Stona. Je to životopis Vincenta Van Gogha. Z takých súčasnejších Môj príbeh od Michelle Obamovej.

christie11
4. nov 2022

Moj zivot - Charlie Chaplin

viestta
4. nov 2022

Denník blázna Michelangela, Nahý som prišiel na svet (sochár Rodín)

lamonita
4. nov 2022

Maliar z Moulin Rouge(pierre la mure)

tyrkysova_kobyla
4. nov 2022

@hruska91 Daniel Tammet - Narodený v modrú stredu
https://www.martinus.sk/?uItem=707869&gclid=EAI...

suge
4. nov 2022

Nový Zákon.

stevvvka
4. nov 2022

Čaro jednoducheho života.

zuzinabila
4. nov 2022

@marika39 presne tak.nadherna kniha,prave som ju docitala.teraz citam biografiu Jane Austen,tiez velmi dobre

zuzinabila
4. nov 2022

@stevvvka toto vyzera super.idem hned obednat🙂

stevvvka
4. nov 2022

@zuzinabila poslem ti za postovne, posli mi adresu ak chces

zuzinabila
4. nov 2022

@stevvvka 😍😀to naozaj?wau,nemam slov.vdaka.napisem do IP a prosim,posli mi do spravy aj c.uctu

ivangeline
4. nov 2022

Einstein - Jeho život a vesmír od Walter Isaacson

deti95060810
4. nov 2022

Dcéry Márie Terézie... kniha požičaná z knižnice. Napísal známy nemecký historik. Nádherná. V knihe ja opísaný život dcér Márie T.
Každá dcéra je písaná ako samostatná kapitola. Od narodenia až po smrť.
Máloktorú knihu čítam 2krát, ale táto si to zaslúži. TOP
https://www.martinus.sk/?uItem=20946

mery333
4. nov 2022

Pre mňa absolútny top PHILIPPA GREGORY, doslova "žeriem" jej spôsob písania. Začala som knihou Pani riek a Jacqutteu Luxemburskou, rok 1439. A pokračujem Henrichom VIII.Akurát je Anna Boleynová v 8.mesiaci tehotenstva. ;) Neskutočne pohodovo napísané, sama si dohľadávam životopisy a historické udalosti tej doby. To čítanie je ako za odmenu po celom dni pracovných povinností. Som aj na fcb v skupine, ktorá sa venuje hlavne teda Tudorovcom veľa zaujímavostí som sa už dozvedela. Sú aj seriály podľa jej kníh napr. Biela kráľovna či Katarína Aragónska. V týchto dňoch vychádza ďalšia kniha v slovenčine Kráľovnin šašo, už viem, čo mi donesie ježiško. 🙂

petronellla87
4. nov 2022

@hruska91 Z ako Zelda 🙂

midka
4. nov 2022

@deti95060810 tuto mam doma,,, je fajn 🙂

mondolina
4. nov 2022

Edit Piaf,

jaskolka
4. nov 2022

@mery333 wow, moja srdcovka Tudorovci. Aj Alison Weirova píše super, jej knihy o 6 ženách Henricha VIII sú úžasné.

liz_lemon
4. nov 2022

Sklený zámok
Bláznivý život Charlese Bukowského
My děti zo stanice ZOO
Kecy mýho fotra
Inventúra

zuzitko74
4. nov 2022

Lanoux Armand - Dobrý deň, pán Zola
František Kožík - Najväčší z pierotov

michaelkanr
4. nov 2022

Mne sa velmi pacil zivotopis Karla Gotta od Klusaka, pretoze neriesil jeho sukromne afery ale hudobnu stranku a celospolocenske udalosti. Vyborna kriticka praca.
Vyborny zivotopis si napisal aj Andre Agassi, ale to je len pre milovnikov sportu/tenisu.
A velmi chvalia aj zivotopisy Obamu a Michelle, ale k tym som sa este nedostala, takze neviem potvrdit.

hruska91
autor
5. nov 2022

@salome123 ani neviem či páčila ale taká že som až plakala tak Cernobylska modlitba, alebo Vojna nemá ženskú tvar. Snažila som sa vybrať si čím záživnejšíe knihy čítala som aj tske filozofické napríklad Väzenia v ktorých sme sa rozhodli žiť od Doris Lessing a podobne - okolo nej bolo veľké halo, ale nejako ma to neohúrila, asi niesom dostatočná intelektuálka :D

hruska91
autor
5. nov 2022

Dakujem za tipy, zapisujem určite si niečo povyberam

roxanna
5. nov 2022

Agonia a extáza o Michelangelovi, Milujte kráľovnú o Márii Terézii, Artemisia, Edith Piaf, Ja, Claudius

lenka567899
5. nov 2022

@hruska91 Cigánka - Janette Maziniová