Najkrajšie mená pre chlapcov. Vaše tipy a návrhy!
Najkrajšie chlapčenské mená podľa Vás.
Napr. - Sebastián, Samuel, Adam
Stručné zhrnutie
- Výber chlapčenského mena sa často rieši kompromisom medzi partnermi a inšpiráciou zo zoznamov mien; v diskusii sa najčastejšie objavili mená Marek, Jakub, David, Daniel, Matej, Samuel, Simon, Oliver, Alex, Filip, Sebastian a Maxim.
- Dostupné online zdroje s meninami a databázami mien uvedené v diskusii sú sk.wikipedia.org/wiki/Meniny, www.calendar.sk, www.babynameworld.com, www.behindthename.com a www.babynames.com.
- Pri zápise nezvyčajných alebo cudzokrajných mien na matrike sa v diskusii uvádza možnosť požiadavky matriky na potvrdenie z príslušnej ambasády a tiež potreba notárskeho vysporiadania otcovstva pred pôrodom v prípadoch slobodných matiek.
Najčastejšie otázky
Q: Sú na matrike problémy so zápisom neslovenských mien?
A: V diskusii sa uvádza, že niekde akceptujú všetky mená uvedené na www.babynames.com, ale niektoré matriky vraj požadujú potvrdenie o udomácnení mena od príslušnej ambasády.
Q: Kde nájdem kalendár menín a databázy mien, ktoré sa spomínali ako zdroj inšpirácie?
A: V diskusii boli odporúčané sk.wikipedia.org/wiki/Meniny a www.calendar.sk pre meniny, a www.babynameworld.com, www.behindthename.com a www.parabebes.com ako databázy mien.
Q: Existujú overené metódy na plánovanie pohlavia dieťaťa spomínané v diskusii?
A: V diskusii sa spomínal "Dr. Jonáš" so stránkou www.Centrum.Jonas.com a ľudová "metóda 7 rokov" založená na údajnom cykle obnovy krvi; diskusia neobsahuje vedecké dôkazy o ich spoľahlivosti.
Q: Kde hľadať nápady na mene pre dieťa?
A: Používatelia v diskusii odporúčali stránky www.babynameworld.com, www.behindthename.com, www.parabebes.com a lokálne zoznamy menín ako sk.wikipedia.org/wiki/Meniny alebo www.calendar.sk.
Q: Ako postupovať, ak slobodná matka chce zapísať dieťa na otcovu príslušnosť?
A: V diskusii sa uvádza, že slobodná matka musí mať vysporiadané otcovstvo u notára pred pôrodom, ak chce dieťa zapísať po otcovi.
Q: Aké zdrobneniny sa v diskusii uvádzali pre mená Damian a Daniel?
A: Pre Damian boli spomenuté zdrobneniny "Damko", "Damusik", "Damianko"; pre Daniel boli spomenuté "Danko", "Danulo", "Danuško", "Danulik".
Závery z diskusie
Zhoda
- Výber mena sa často rieši kompromisom medzi partnermi a snahou vyhnúť sa opakovaniu mien v rodine.
- Pri hľadaní mena rodičia bežne používajú online kalendáre menín a databázy mien (sk.wikipedia.org/wiki/Meniny, www.calendar.sk, www.babynameworld.com).
- Zdrobneniny a domáce prezývky sú pre mnohé mená bežné a rodičia ich pri výbere zvažujú.
Sporné názory
- Zápis neslovenských mien na matrike: jedna možnosť – "všetky mená z www.babynames.com sú prípustné"; druhá možnosť – niektoré matriky žiadajú potvrdenie od ambasády.
- Metódy ovplyvnenia pohlavia: jedna možnosť – služby ako Dr. Jonáš (www.Centrum.Jonas.com) a ľudové tabuľky/“7‑ročná metóda”; druhá možnosť – diskusia neponúkla overené vedecké dôkazy o ich účinnosti.
Otvorené otázky
- Aké sú jednotné, oficiálne pravidlá matriky pre zápis cudzokrajných alebo neštandardných mien?
- Má Dr. Jonáš overiteľnú mieru úspešnosti pri plánovaní pohlavia a sú dostupné nezávislé štúdie?
- Ako sa oficiálne priraďujú meniny menám, ktoré nie sú v slovenských kalendároch (napr. Darian)?
Spomenuté značky a firmy
mojasvadba.sk, sk.wikipedia.org, www.babynameworld.com, www.bleskovky.sk, www.Centrum.Jonas.com, www.calendar.sk, www.behindthename.com, www.mamaaja.sk, www.parabebes.com, www.babynames.com, wanda.atlas.sk, IKEA
Spomenuté produkty a metódy
amniocentéza, 3D ultrazvuk (3D foto), Dr. Jonáš (metóda plánovania pohlavia), metóda "7 rokov" založená na výmene krvi, notárske vysporiadanie otcovstva pred pôrodom, meninové kalendáre
Miesta a osoby
Nové Zámky, Grécko, Rúbanisko, Valentino Rossi, Angelina Jolie, Brad Pitt, Dr. Jonáš, Jonas (syn zakladateľa IKEA)
@aurra preco ... dolezite je, aby ste ho pekne volali a vo vacsine komunikacii sa pouziva bud meno, alebo priezvisko, tak to moze byt uplne jedno ... a skuste si prejst aj ostatne mena, mozno najdete kompromis, este mate cas, my sme sa nakoniec dohodli na mene az 3 tyzdne pred porodom ...
@aurra mas to tazke, ti chlapi vedia byt neskutocne tvrdohlavi, a to vies, na syna extra. Skus ho pomalicky spracuvavat. Moj manzel tiez povedal,ze mam teda vybrat toho tretieho ja, ale vzdy ked poviem,tak manipuluje a manipuluje...hrozne. Tak skus ho prehovorit na tie dve mena, pripadne vyberajte a vyberajte mozno najdete spolocny kompromis.
ja som hned od zaciatku ked som zistila,ze som tehotna vedela ze ak bude chlapcek tak bude radovan po priatelovi a zatial sme pri tom aj zostali
Ahojte tak som opat s vami a len sa chcem s vami podelit o nejaky zaxitok na ktory nikdy nezabudnem ...prihlasila som nedavno na modry konik so zamerom najst nejaku kamosku ktora je tiez v irsku a caka alebo uz ma babatko ..zoznamila som sa s jednou kockou ktora byva tiez v Dubline nedaleko tak sme si zacali pisat a delit si zazitky a pocity z tehotenstva,kedze kazda mala stale nieco na praci nejak nam nevyslo aby sme si naplanovali nejak ten jeden volny na stretnutie,pisali sme si kazdy den a tesili sa z toho ze o chvilu budeme mat babatka a urcite sa navstivime..kedze ja som mala termin posunuty 2 tyzdne dopredu medzi nami bol skoro mesacny rozdiel porodu...o nejaky ten cas mi bolo oznamene ze ten moj porod ostava v prvom termine,10lekarov 10 nazorov,v irsku sa stavaju rozne veci ...kedze som vedela ze cakam chlapceka tak som pocitala s tym ze to moze byt kludne aj po termine,chlapcekom sa nejak velmi nechce,tyzden pred terminom som zacala mat nejake zmeny ktore mohli naznacovat aj porod ale nic sa nedialo,moj termin sa blizil a ja stale na tom rovnako,uz som chcela mat vsetko za sebou a nevedela som sa mojho chlapceka dockat ...s kamoskou sme si pisali nadalej a delili sa nadalej o svoje pocity a zmeny ktore zacala mavat uz aj ona,tak sme sa smiali ze porodi skor ako ja ...skusala som nejake domace vyvolavacky ale nejak to nezaberalo.Velmi som sa tesila ze to uz nebude dlho a v den zacinajucich bolesti mi kamoska popriala vela stastia a utesovala sa ze ona si este chvilku oddychne a pripravi sa na porod ...mala som to trosku tazsie,mala som 3dni bolesti ale v irsku bolesti nie su dostatocnym dovodom aby mi vyvolali porod,takze som si vytrpela a konecne po tych bolestiach som sa dostala na poporodne oddelenie kde som travila kazdu chvilku so svojim chlapcekom,,na druhy den som sa rozhodla ze ostanem este jeden den aby som sa uistila ze malicky je v poriadku.Nemocnica je preplnena pacientkami takze nas bolo na izbe aj 12 zien s babatkami ale nemozem sa stazovat pristup,priestor a sukromie v uplnom poriadku,kazdu chvilu k nam niekoho doviezli a v ten druhy vecer nebolo inac,bola to mlada mamicka,cela uradostena ze to uz ma za sebou,neviem preco som si ju nejak vsimala a citila som s nou,mala presny porod ako ja tazke na vstatie z postele si musela chvilku pockat,moj malicky nejak velmi nespal tak som si dala nad ranom prechazdku po chodbe kde som tu kocku stretla,neviem preco ale opytala som sa jej ako sa citi a z ktorej krajiny pochadza,vedela som ze nebude irka urcite,ked mi povedala ze slovenka,mala som radost,ked som sa jej opytala ci je na modrom koniku hned som vedela ze je ta kamoska s ktoru si pisem,len sme sa este nestretli,obe sme boli v soku a nechapali ako je to mozne,nase terminu mali k sebe daleko,ja po termine a ona pred terminom ...ale obe sme mali neskutocnu radost,nestretli sme sa nikdy zrazu sme lezali vedla seba v nemocnici v ktorej je to ako na pase ..ja verim ze to bol osud a ze sme sa mali stretnut na modrom koniku a aby sme sa potom stretli zase v porodnici v jednej izbe,bol to pre mna zazitok a som rada ze take nieco ako modry konik existuje,pretoze nie sme na sk takze nam ten domov trocha chyba ale takymi zazitkami to znasame ovela lahsie,takze mam o jednu kamosku v irsku viac,mame obe chlapcekov a uz sa nevieme dockat kedy sa zase stretneme az nam troska naberu na vahe a my troska naberieme sil ...prajem vsetkym mamickam vela radosti a vela stastia a aby ste aj vy mali z porodu len pekne zazitky ...s pozdravom Ala
Ahojte, ja ešte neviem, čo budeme mať, ale stále som v tom, že to bude chlapček 🙂 páčia sa mi mená Alex, Sebastián, ale vedie meno Timothey 🙂 Ak by to bolo dievčatko,tak Laura 🙂 doma už máme Lucku 🙂
Dievčata ,zas mi ne pozdava moje rozhodnutie ,chceli sme Marcela ale tie zdrobneniny..... hm ..... ne viem ne viem ...tak zas špekulujem .... teraz Matias no ne vieme zdrobneniny ani kedy ma meniny .... Leonard ,Leny ,Leo ,Leuško ...... zostava mne 2 tyzdna do porodu a ja stale a stale rozmyslam ..... 😝
ahojte dievčatá, chcem vás poprosiť o radu... čakáme dvojičky a jedno z toho je určite dievčatko a druhé ešte nevieme na 100 % ale asi chlapec a tu nastáva problém 🙂)) Dievčatko bude Sara Anna ale pri chlapčekovi vôbec nevieme, čo sa Vám hodí k tomuto menu a naše priezvisko je Bartošík
@helenkasabinka aj ja som priatelovi povedala meno Denis a hned na to mi povedal p..nis 🙂) takze som na to rychlo zabudla :D
viete mi povedat ci je povolene meno na SK Timeon? alebo Timon? Povodne chcem Simon ale kedze priatela som nejak nespracovala tak este uvazujem nad tymito menami 🙂
@zuzuliatko12 A čo Jakub Peter Bartošík alebo hoci moje obľúbené 😉 Jerguš Peter Bartošík?
My mame doma Lukáša, pacilo sa mi to meno, lebo v dospelosti bude stale Lukáš, a teraz je malý Lukáško. Ale uz sme mu vymysleli take zdrobneniny za ten 1rok co je tu s nami,ze Lukašik, Lukino, Lukinko, Luky, a obcas v tej rychlosti sa nam podari aj skomolenina Lukiško :D
ségra má Sebastiána 4r...voláme ho Sebko, Sebík, Sebíček...žije na Morave....ja som 8tt..a ak by to mal byť chlapček, tak rozmýšľam nad menom Adamko... 😀
@tabkat no to ano a hlavne neotrepane inak ja sombrutalne alergicka na opakujuce sa mena v rodine uz teraz si vravím ze moje nevesty maju zakazane davat mena vyskytujuce sa v rodine 😀 😀 😀 😀 😀 😀 lebo mm pochadza zas z rodiny kde sa davaju furt iba tie iste mena a tak kedysi zo 7chlapov a chlapcov v ich rodine boli 3Janovia a 4 Martinovia a ked som sa ja tam vydfala moja svokra mi hned asi takymto stylom povedala ked sa narodí chlapec tak sa musí volat po otcovi cize Ján no a ja ako vecny rebel som dupla a povedala to NIKDY az budem mat aj 10synov ani jeden sa nebude volat JAN synkov mam dvoch a volaju sa Marek a Viliam samozrejme mam aj dievcatko a este musím podotknut ze moja svagrina tiez dostala takyto rozkaz od svekry a rýchlo ho aj splnila cize o dalsieho Martiniska viac v celej ich rodine ked sa povie to meno vsetci sa kukaju jak debili ze na koho sa to vlastne myslí a o kom sa hovorí ?????

@martija dakujem ,aj tebe =)
@aurra Daniel je pekne meno ,skus porazmyslat aj nad 2 menom ,co tiez celkom nie je zly napad. bude aj manzel spokojny aj ty....