icon

Slovanské meno pre chlapca: Ktoré sa hodí k menu Vratko?

avatar
kolka3354
Dnes o 19:35

Dobrý deň. Mám syna 3r. menom Vratko. Pačia sa mi mená slovanského pôvodu. Vratko skratka (oficialne v kalendári ) mena Vratislav. Hľadáme meno pre jeho bračeka aby pasovalo k menu Vratko. Väčšina slovanských mien končí na -slav no žiadne v našom kalendári na -ko. Našla som v južnejších krajinach často používané slovanské meno Darko. Páči sa vám? Napadlo vás nejaké iné pekné meno ktoré by pasovalo?

Strana
z2
anonym_18a359
Dnes o 19:36

Radovan, Radoslav
Budú. Vratko a Radko

anonym_70556d
Dnes o 19:37

@kolka3354 Branko

anonym_17b88f
Dnes o 19:37

adolfko :D

avatar
ivicatolic
Dnes o 19:42

@kolka3354 Vratko a Zlatko 🍀

avatar
thereisabear
Dnes o 19:42

Mne sa nepáčia mená súrodencov, ktoré znejú podobne. Vratko a Darko sa k sebe nijako špeciálne nehodia. Je veľa pekných mien v kalendári, ktoré by sa hodili a nekončia na ko.

avatar
zuzana76
Dnes o 19:46

mne sa tiez paci radko a vratko, alebo aj mirko

anonym_5bb86f
Dnes o 19:46

vratko a vladko ..

avatar
iodvazna
Dnes o 19:49

Vratko sa ti vrati domov a svorad ma rad svojich, spaja ich ako svorka, mojmirovi patri cely svet (alebo je tvojim svetom?).. keby si sa nechcela fixovat na -ko 🙂

avatar
majka2959
Dnes o 19:50

@kolka3354 Branko, Zdenko, Stanko, Lacko, Zlatko, Ľubko, Vladko - toto by znelo podobne a určite by sa mýlilo.

anonym_caedcd
Dnes o 19:51

Radovan je brutal pekne meno a skoro ziaden chlapčisko sa tak nevola.. skus sa nad tym zamysliet, autorka. Slovanske je, tak nech sa paci.

anonym_c6ed21
Dnes o 19:52

Môj syn je Radovan, voláme ho Radko. Len veľmi zriedka stretol menovca.

avatar
dadis
Dnes o 19:54

Plavčik a Vratko mi napadlo len 😅

avatar
biba_18
Dnes o 19:59

bystrík

anonym_c851f6
Dnes o 20:00

@kolka3354 Zlatko, Zdenko

avatar
doriiis
Dnes o 20:08

Existuje chorvátske meno Ratko a Vlatko.

anonym_f6556e
Dnes o 20:17

Mala som spoluziaka Dalibora. Volali sme ho Daro. Darko-to mi nepasuje. Už potom skor ozaj napr Radovan.

avatar
biba_18
Dnes o 20:18

ešte radúz mi napadlo… a potom klasika milan, maroš…

anonym_1a6dce
Dnes o 20:21

Ty jo. Takto dlho bez invektív, slušne to tu vydržalo 👍!

avatar
danieli
Dnes o 20:22

Tibor

anonym_fe9175
Dnes o 20:24

@kolka3354 Mojmír je pekné

anonym_211d52
Dnes o 20:26

@kolka3354 Rastislav-Rasťo, Slavomír-Slávo, Slavko

avatar
zuzana76
Dnes o 20:27

Mne sa paci aj dalibor - Borko, a ucila som aj Ľubora a toho sme tiez volali Borko.

avatar
zuzana76
Dnes o 20:29

alebo aj Jarko

avatar
zuzana76
Dnes o 20:33
@anonym_fe9175

@kolka3354 Mojmír je pekné

@anonym_fe9175 Mojmíra mala kolegyna a tiez ho volali Mojko

anonym_c03818
Dnes o 20:35

Ctibor (Borko), Radomír (Radko / Mirko)

avatar
zuzana76
Dnes o 20:36

Dušan - Duško

avatar
zuzana76
Dnes o 20:41

Darko je fajn, a nasla som len Zlatko a Zdenko ktore original koncia na - ko, ostatne su potom skor chorvatske, tam najdes urcite viac

anonym_b6684e
Dnes o 20:46

@kolka3354 a to musia k sebe mena deti ladit? To máš doma topánky a kabelku či čo?

anonym_b770f5
Dnes o 20:59

Mojmír, Marek, Urban...

avatar
martinmmartin
Dnes o 21:01

Bonifác , Alojz, Vavro

Strana
z2