Aké meno pre dievčatko?

dasenka56
10. jan 2022

Ahojte prosim vas poradte mi.
Čakám dievčatko a neviem sa rozhodnuť.
Pačia sa mi mená Nina,Eliška,Alica a Naomi .
Co vy na to

oli18
10. jan 2022

@dasenka56 Vylosuj si jedno z nich a to daj,

dasenka56
autor
10. jan 2022

@oli18 dobry napad

patka06
10. jan 2022

záleží aj od priezviska, mne sa z tých čo si napísala páči Alica
Pri výbere som dávala pozor aj na to, aby malo dieťa v roku rovnomerne rozdelené sviatky, nie naraz meniny, narodeniny a aby neboli blízko Vianoce,
Rovnako som sa snažila, aby meno bolo používané a vysloviteľné aj v zahraničí.

aeruginosa
10. jan 2022

No z tohto vyberu, ked uz, tak tu Alicu. Ale este by so pohladala radsej..

dasenka56
autor
10. jan 2022

@patka06 Aj ja som sa priklanala najprv k Alici vzdy som si vravela ze ak budem mat dievca ze to bude Alicka

dasenka56
autor
10. jan 2022

@aeruginosa No pohladam este ale ci sa muzovi zapaci lebo on furt vravi ze chce Ninu ale vsetci mi vravia ze Alica tak neviem

cimage
10. jan 2022

To dieta je vase, tak co sa vam paci dajte. Moze byt aj Alica Nina ked sa nedohodnete.

raja95
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tosomja
10. jan 2022

Alica pekne meno. Mala som kolegyňu a volali ju Ali, Alina.

emm_i
10. jan 2022

Mne sa z tých mien najviac páči Eliška 🙂 môžeš ju volať aj Eli 🙂 a toto meno nemá skoro nikto a je nádherné 🙂

savoya
10. jan 2022

Naomi

bolarazjedna
10. jan 2022

Mne sa napr meno Alica nepáči, je to meno v poriadku, ale ide o osobný vkus.
@emm_i Eliška je podľa mňa krásne meno, rovnako pre dievčatko ako aj pre zrelú ženu, také milé, pôvabné. Ale ze skoro nemá nikto to meno... V minulom roku bolo v top 5ke ženských mien..

mamina0078
10. jan 2022

@dasenka56 Nina, Eliška sa mi najviac páči

h2
10. jan 2022

@dasenka56 Z týchto sa mi najviac páči Eliška, ale aj Alica je fajn. Na treťom mieste Nina.
Naomi vôbec nie.

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vero_29
10. jan 2022

@patka06 úplný súhlas..ja mám staršieho syna 29.11 a má chudáčik všetko na kope aj Mikuláša a Vianoce..našťastie meniny má v máji ☺️ a ešte je tam aj deň detí tak aspoň má niečo v lete ☺️

beatrice1111
10. jan 2022

Naomi mám sestru, to je nadherne meno a Nina tiež ☺️

jaja20
10. jan 2022

Nina je krásne, jednoduché,ale príjemné meno, vhodné aj pre staršiu ženu ( keď bude veľká ) a hodí sa aj do zahraničia,ak sa tam náhodou rozhodne žiť.

petkasaurus
10. jan 2022

@dasenka56 nina

filodendron
10. jan 2022

@dasenka56 mame Alicku ;) ale poradim ti, take otazky na forum ani nedavaj, kazdy ma iny vkus a este ti znechuti vsetky mena, ktore mas vybrate ;)

amelie22
10. jan 2022

@dasenka56 treba vyberát aj k priezvisku. Vždy som si myslela že budem mať Lindu, ale teraz keď som vydatá a keby som mala dcéru dala by som Nina. Ale to preto, lebo sa nám to najviac hodí k zahraničnému priezvisku, je dostatočne medzinarodne a dobre znie pre dieťa aj pre dospelú, čo je pre mňa základ.

simik411
10. jan 2022

@patka06 prepáč že reagujem ale napísala si to pre mňa dosť vtipne no. Dávala som pozor aby nemalo... 😅To fakt?? Bože to je také dôležité tieto veci ozaj pre niekoho aby nemá meniny narodky atď. Jemine ja to nejak nechápem že toto niekto proste rieši... Môj má všetko pokope sviatky meniny narodky a sme všetci okej s tým nemyslím že to dieťa nejak utrpí tým keby má meniny s narodkami v jednom mesiaci napr

patka06
10. jan 2022

@simik411 Mne by to vadilo, všetko naraz a potom zase takmer rok čakať.
Dcéra je už veľká a tiež to ocenila.
Bol to môj tip, nepovedala som, že sa tým každý riadiť.

lenka2710
10. jan 2022

@vero_29 ja som nedávno pozerala noviny kvôli programu a zrak mi padol na detičky narodené na Štedrý deň, bol tam chlapček a ešte sa aj volal Adam, tak prakticky vsetko v jeden deň! To by som asi dieťaťu nespravila, vybrala by som asi iné meno, alebo neviem 🤷‍♀️

cimage
10. jan 2022

Tiez som chcela aby mali deti v roznych obdobiach sviatky, ale pri dcere sme sa nevedeli dohodnut na mene. 2dni pred porodom sme sa zhodli. Nakoniec ma meniny tyzden po narodeninach, ale to som ani netusila, keby mi nasi nevolali. Meniny velmi neslavime doma.

lenka2710
10. jan 2022

@dasenka56 keď som čakala druhé dieťa, mala som vybraté pre dievča Alica, veľmi sa mi páči to meno! Ale mam Mateja, no 😂
Nina pre mňa pôsobí tak tvrdo, neviem! Eliška mi zasa príde meno pekne pre dievčatko, ale nie pre dospelú ženu a Naomi pre mňa nie! Ale každý má iny vkus, a možno keď ju prvýkrát uvidíš, budeš vedieť presne aké meno jej dáš 😉❤️

janaceh
10. jan 2022

@vero_29 no môj synovec ma 5 decembra narodeniny a, ešte sa vola aj Adam takže všetko má v decembri 🙈

dankamg
10. jan 2022

@dasenka56 mne sa teda najviac páči Eliška alebo skôr Elisa. U Niny mi vadí tá mäkká výslovnosť, Alica mi znie ako palica a Naomi ako meno nejakej domorodej černošky v Afrike. Ale tak rozhodni sa pre meno, čo sa Tebe páči, každopádne to bude mať na celý život čo vyberieš.

simik411
11. jan 2022

@patka06 oki pohode beriem 🙂 jasné kto chce tak sa pre mňa len banalita nejak ale my nie sme nejak oslavujúca extra rodina trošku len heh

ferala
11. jan 2022

No neviem, z týchto čo si napísala tak asi najviac Nina 🙂