Ako volať dievčatko Perla?

petra735
23. okt 2022

Ahojte všetci!
Dnes tu mám na vás jednu otazočku...
Narodilo sa mi krsniatko Perla. No vôbec neviem ako jej mám povedať zdrobneninou... Príde mi čudné 2 mesačné dieťa oslovovať Perla... Je to také tvrdé... No vôbec neviem zdrobneninu...
Poradíte prosím ak máte doma nijakú Perlu ?
Ďakujem 🙂

deti95060810
23. okt 2022

Perlička... 🙂

baboobchod
23. okt 2022

Opýtaj sa jej rodičov, ako ju volajú 😁 mne napadlo Pipi 🐓 😬 (nie je “perlička” nejaká odroda hydiny?) 🙈

petra735
autor
23. okt 2022

@baboobchod príde mi to trošku trápne sa pýtať😂 Ale spravím to, lebo naozaj jej na krstinách nechcem hovoriť Perla 😅

anjelicek26
23. okt 2022

Tak jej hovor princezna, drobcek, zlaticko alebo pockaj, s cim prijdu rodicia 😂 Pre teba ako krstnu - krstniatko moje milucke 🙂 mne sa Perla samo o sebe nezda nejake tvrde, ani by som to nekomolila.

cocolino234
23. okt 2022

@petra735 jednoducho Perli. Ale určite by som sa najskôr spýtala rodičov, mnohí si práveže neželajú, aby dieťa malo prezývky a chceli by, aby bolo oslovované v základnom tvare mena. 🙂

januska12323
23. okt 2022

Dvojmesačnému je to úplne jedno, ak sa nebude páčiť rodičom ako ju voláš tak ti povedia.

zafir01
23. okt 2022

@petra735 nerozumiem, prečo je nevyhnutnosť volať dieťa zdrobneninou. Ja mam 9 mesačnú dcéru a volám ju Diana. Málokedy jej poviem Dianka.
Keď chceš niečo jemnejšie, skus obyčajne "slniečko, smejko...."

Niektoré mená sú fajn v tvare, v akom su

ivangeline
23. okt 2022

Pe.

beata_k
23. okt 2022

@petra735 Volaj ju Perla. Dali jej take meno, tak sa vola.

andrea78
23. okt 2022

@petra735 pocuvaj ako ju oslovuju oni a tak ju volaj aj Ty.

lindous
23. okt 2022

Čo si tu všímam, tak maminky často vyberajú zámerne také mená, ktoré sa nedá zdrobniť, možno to bude aj tento prípad ... netreba to robiť na silu, keď už tak zvoliť iné oslovenie, ale však uvidíš ako ju volajú rodičia .... inak jedinú Perlu, ktorú poznám voláme "Deňdi", teda podľa maďarskej verzie Gyöngyi ... ale ona je z juhu a od mala ju tak volali aj doma 😅

petra735
autor
23. okt 2022

Dobre ďakujem za rady 🍀🌺

silvuskaxy
23. okt 2022

@petra735 Perluška

sense
23. okt 2022

Volaj ju Perla. Nepotrebuje žiadne zdrobneniny. Mne sa paci keď sa volajú deti menom aké majú

ikissedagirl
23. okt 2022

@petra735 perlušik❤

veronikaszabova
23. okt 2022

@ikissedagirl fuuuu, to fakt?
@petra735 Perla ;)

mamamasama
23. okt 2022

@zafir01 takisto nechápem na čo tie zdrobneniny. Mám 3 synov a keď Arturovi niekto povie Artek, Arty, Artik, alebo Artuš, tak som z toho na nervy. Od narodenia ho voláme Artur.

sasa1310
23. okt 2022

@petra735 v rodine máme Perlu. Volali sme ju v detskom veku Pejka

h2
23. okt 2022

@petra735 Normálne sa opýtaj rodičov, ako ju volajú, ako chcú, aby ju volali ostatní. Nič trápne na tom nie je. Keď syn nastupoval do škôlky, vypĺňali sme dotazník, kde sa pýtali aj na to, ako syna voláme. Práve preto, aby ho aj oni oslovovali tak, ako je zvyknutý. Mňa napríklad moja krstná mama volala tak, ako ma nikto iný nevolal, bolo to otrasné a neznášala som to. Bola som decko, tak som ju neopravila, ale neurobili to ani moji rodičia. ☹️

loliki
23. okt 2022

@petra735 Normálne sa opýtaj rodičov. Meno je akože pekné, ale nezvyčajné. Ja tiež nemám rada, keď mi deti volá každý ináč.

gertrudaosem
23. okt 2022

@deti95060810 perlička 🤦🏼‍♀️🤣

gertrudaosem
23. okt 2022

@petra735 tiež by som sa spýtala rodičov keď sú takí múdri keď také meno vymysleli 🤣 ale iné ako perla mi fakt nenapadá

mogaa
23. okt 2022

chúďa dieťa....ale volaj ju Perla, ani deti v škôlke ju inak nebudú volať....Perlička je pridlhé...

araavdva
23. okt 2022

Volala by som ju normálne Perla. Je to pekné a vôbec nie tvrdé. Tiež mám doma Ninu. A volám ju Nina. Jej starká ju bola Nininka a dcéru ide rozdrapit od jedu. Aj tetovanie som si dala a mám tam Nina. Áno okolie sa čudovali preco nie Ninka ale proste dala som jej meno Nina pretože sa mi páči a nemám dôvod na zdobneliny.
Aj Perla je krásne meno, nezvyčajné ale krásne netreba ho komolit.

drimonna
23. okt 2022

Poznám jednu. Volajú ju väčšinou normálne Perla, občas Perly... 💙

jujala
23. okt 2022

@petra735 ja oslovujem kazde male dieta "zabka". dokonca aj mojej uz 10r. casto tak poviem. mne zabky proste idu🙂

petra735
autor
23. okt 2022

@jujala použijem tvoju taktiku 😅 ďakujem

kukuk29
23. okt 2022

@petra735 Perluška 🙂 Najlepsie je ked si rodiacia vyberaju strasne dlho mena a potom nic ine clovek nepocuje iba laska pod sem,laska nerob to,laska pockaj ... ked som naposledy stala na poste v rade za jednou milujucou mamickou a pocula asi 50 krat krat oslovenie laska - lebo ved inak by sme nevedeli ze miluje svoje dieta tak som sa zamyslala naco je tej malej vlastne meno 🙂 mozno aj Perla bude mat nakoniec ine ako Perla 🙂

simona20201309
23. okt 2022

@baboobchod asi si myslela prepeličku 😆

No čo už, Perlinka, Pralinka, Perka? . . .to meno už nijak nepokazis...
Keď budu mat druhé, hodilo by sa Paloma👍
(Mala som v triede sestry Perlu a Palomu, brata mali Francesko....)

tatianamaria
23. okt 2022

Perlička