Dievčenské mená Nora a Eleonóra

23. apr 2022

Veľmi sa mi začalo páčiť meno Nora... Nie Norberta, iba Nora. Páči sa mi aj meno Eleonóra- Ela, Nora,... ❤️ Poznáte nejaké? Sú spokojné so svojím menom? Nikdy som ešte žiadne nestretla😃

miadi
23. apr 2022

Na mna moc tvrde. Poznala som ex priatelova mama sa tak volala. Bola velmi zlata. Na meno sa nestažovala ani nechvalila . A jednu Eleonoru ale ta bola dost zlota 🤣tiez nikdy neprisla tema na to ako je spokojna so svojim menom. Ale tebe sa musi pacit. Asi Eleonora lepsie ked si to vies vselijak skratit., z Nora Uz len Nor 🤣

autor
23. apr 2022

@miadi Nori, Norika, Norka...

pribinak
23. apr 2022

Nora? Nora mojsejova. Nepáči sa mi

greta2017
23. apr 2022

@pribinak mojesova sa vola ofiko Eleonora. Cize ci sa povie Nora alebo Eleonora tak mne stale napadne Mojsejova....teda pardon pani Kabrhelova😄

autor
23. apr 2022

Vedela som, že budete spomínať hentú... Riešte meno a nie ju prosím 😃

miadi
23. apr 2022

No tak nie je to popularne meno co chces pocut ? A najznamejsia nositelka na Svk je “ celebrita”. Aspon budes jedina v parku kricat “ Nora! Norika ideme domov !” Alebo povies s usmevom Eleonora o 5minut ideme domov !

pribinak
23. apr 2022

Lenže toto je asi najsilnejšia asociácia k tomuto menu, žiaľ

pribinak
23. apr 2022

Dala by som Elenu, Elenka.

terry2003
23. apr 2022

Ja by som dala Ela alebo Elena.

terry2003
23. apr 2022

Ja poznám 20 ročnú Eleonoru. Ale ona žije a pochádza z Talianska. Tam je to meno bežnejšie ako u nás.

martinka13
23. apr 2022

Páči sa mi Ela, v dospelosti aj Nora

kormino
23. apr 2022

Nora je krásne ženské meno.Máme v rodine malú Noriku.Kebyže som mala ešte jednu dcéru bola by Nora.Podľa mňa pekné neotrepané meno,ktoré sa používa aj v zahraničí.

elanor
23. apr 2022

-Nie, nie a este raz nie.
Neznasam to meno, od kedy viem hovorit. A mama vlastne detto. Len sme si za tie roky na neho uz vzykli, sak co s nim, ze ano. Ale ako decko som s tym teda spokojna rozhodne nebola. A prijala by som radsej hocicaku Janku, Mariu, Petru, Lenku ... bars co. Ani by nevadilo, keby to bolo tuctove meno, ktorych je na kazdom rohu desat. Len nie take, s ktorym som siroko daleko jedina, nech sa pohnem kamkolvek. Samozrejme v tomto pripade neratam maminu, myslim tym cudzieho cloveka, ktoreho nahodne stretne kde kolvek s rovnkym menom. Proste kde nic, ti nic. Velmi mi to vadilo.
Teraz iuz ako stara koza to neriesim, lebo v mojom veku take somariny hadzem uz za hlavu, no spomienky na ten davny odpor ostali.

zenazaba
23. apr 2022

Suseda je Eleonora. Volaju ju Lenka.

karhu
23. apr 2022

mne sa pacia👍

1jochen
23. apr 2022

Moja mama sa volá Eleonora, kamoška Nora a myslím si že je načase oprášiť tieto pekne mená. Možno bude jediná, ale rozhodne jedinečná.

nori21
23. apr 2022

Ja som Eleonóra,volajú ma Nóra,Nórika.Som spokojná.

dori92
23. apr 2022

@elanor tvoja mamina sa rovnako Eleonóra ako ty? A obom sa vám to meno nepáči? A prečo ti ho potom dala? 😀

elanor
23. apr 2022

@dori92 to je velmi dobra otazka, na ktoru poriadne do dnes neviem odpoved.
Lebo sa nevedeli dohodnut. Mama chcela Luciu, bracha c1 nieco ine, bracha c2 zase nieco ine, tatino uz ani neviem co. Jedine na com sa zhodla cela rodina, ze ked bude chlapec, bude Andrej. Do poslednej chvile nemali memo, a ked uz v porodnici na tata tlacili s papierom, ze tam musi nieco napisat, tak ho v tom strese nic rozumnejsie ako capnut tam Eleonóra nepapadlo.
Preboha preco???

vroni
23. apr 2022

Dcerina kamoška je Eleonóra. Jej mama je moja kamoška, tak som jej pýtala, odkiaľ to meno vzali (tu je dosť neobvyklé) a ona, že jej životný vzor je Eleonóra Akvitanska. To bola sympatická pani. Trochu divoká, ale nuda s nou určite nebola 🤣

1fifinka1
23. apr 2022

Ja sa volám Nora a celý život trpím komplexom z mena. V škole ma volali líščia nora, na gympli učiteľka nemčiny Norka. Smiala sa mi celá trieda. Co by som dala za obyčajne meno ako Zuzka, Katka. Dnes je meno známejšie, kedysi sa ma po predstavení vždy opýtali, ako?? Ako sa to voláš?

sunshine_18
23. apr 2022

Norka-morka.. Za mňa určite nie

petronellla87
23. apr 2022

Mala som kolegynu Eleonoru hovorili sme jej Norika😊Mne sa tiez paci

h2
23. apr 2022

@elanor
@1fifinka1 Ach, dievčatá, ako vás len chápem! Hoci sa nevolám Eleonóra. Boli časy, kedy by som sa tak volala rada. Vlastne akokoľvek by som sa volala radšej, než Hedviga. 😁

1fifinka1
23. apr 2022

@h2 poriadne nás potrestali rodičia. 😁 Mňa konkrétne otec, volám sa podľa hlásateľky Benackovej, bol do nej buchnuty.

elanor
23. apr 2022

@h2 och, ani nevies ako ta chapem. A je mi plne jasne naco narazas. Hlavne za poslednych 20 rokov, asi najviac, ze?

h2
23. apr 2022

@1fifinka1 Mňa potrestala mama. Dohodli sa s otcom, že prvému dieťaťu vyberá meno otec, druhému mama. Ja som to druhé dieťa. Moja sestra má krásne meno Eva. Mama chcela byť originálna. ☹️

h2
23. apr 2022

@elanor Áno, presne. 🦉😁

1fifinka1
23. apr 2022

@h2 ako ti povedia zdrobnelinou?

elanor
23. apr 2022

@h2 Myslela som si 😀 Koleginu som mala jedneho casu Hedvigu. Tiez to bolo prve co ma napadlo 🙂 (samozrejme v duchu) a ako fanusika o to viac, ale vzhladom na vlastne "traumy" z detsva s menom, som taktne drzala jazyk za zubami, a tvarila sa, ze ziadna spojitost z nicim a nikym s danym menom neexistuje.