Meno Tomas

tinka0604
12. jan 2024

Ahojte sú tu nejaké mamičky čo dali meno svojmu dieťaťu "Tomas"? tak ako som to napísala 😀🙂

pribinak
12. jan 2024

Nie, nebavilo by má stále hovoriť nedávať mäkčeň na s

mey8
12. jan 2024

@tinka0604 ak to ma byť len tvoj preklep a je to Tomáš, tak áno krásne meno. Ak to ma byt však zahraničné Thomas tak tiež krásne ale dala by som ho pravopisne správne nie v štýle- píš ako počuješ......

daniela2202
12. jan 2024

@pribinak 👍👍👍

surama
12. jan 2024

@tinka0604 Zvazovala som Thomas, ale priezvisko konci na š, takze by to bolo blbe a dala som si š. Ak by bolo ine priezvisko, tak by som dala kludne Thomas 🙂

ibrunova
12. jan 2024

Nedala by som, robilo by to len problémy.

tinka0604
autor
12. jan 2024

@ibrunova prečo problémy? V dnešnej dobe dávajú deťom všelijaké mena

karmen118
12. jan 2024

@tinka0604 my sme dali také meno 🙂, a nemusím nikoho opravovať, občas sa každému stane že mu povedia Tomáš, ale on na to nereaguje tak si spomenú a oslovia ho potom Tomas alebo Tomi. Ak mu niekto povie Tomáš koho len stretneme neriešim vôbec, neopravujem, ale nestáva sa to často.
@mey8 nie je to v štýle píš ako počuješ, je to normálna verzia mena Tomáš hlavne v severských krajinách- Nórsko, Švédsko aj v Litve, USA....

ibrunova
12. jan 2024

@tinka0604 že mu niekto aj tak bude písať dĺžeň a mäkčeň a každému vysvetľovať a škrtať, ale to je môj názor, pre mňa za mňa aj Ďžesika.

tinka0604
autor
12. jan 2024

@karmen118 a nerozmýšľala ste nad tým že ho zapíšete aj do kalendára?

beata_k
12. jan 2024

Cely zivot sa bude borit s preklepom na TomaŠ.

karmen118
12. jan 2024

@tinka0604 zatiaľ sme nad tým nerozmýšľali + neviem koľko chlapcov s týmto menom je na SR, meniny si môže vybrať kedy chce sláviť, buď na nášho Tomáša, alebo podľa v iných krajín , kde majú Tomasovia oficiálne meniny napr. 21.12 - Nórsko, Švédsko, 13.4 v USA, v Litve si môžeš vybrať :D - 7.3, 21.12 alebo 22.12, a aj v pár iných krajinách zas iné dni, ale malý chce zatiaľ oslavovať meniny so sestrou, lebo potom obaja naraz dostanú darčeky, keď bude starší uvidíme či to bude chcieť zmeniť.

michelle567
12. jan 2024

Tiež by ma nebavilo okoliu hovoriť že je bez dĺžňa a mäkčeňa. Jasné sú všelijaké mená teraz, ale Tomáš je také typicky slovenské také ako je. Že to každý bude stále komoliť ako sme zvyknutí

mey8
12. jan 2024

@karmen118 tak ja som to pozerala cez Google a našlo mi len Thomas ale je pravda ze som nešla úplne do hĺbky. Môže teda but že v severných krajinách maju Tomasov. Prečo nie. Mne však viac imponuje Thomas. Ale rozhodnutie je samozrejme na autorke.;)

karmen118
12. jan 2024

@mey8 aj my sme rozmýšľali nad verziou s h, ale už dcérke muž dal verziu s h - Hannah, ja som chcela Hana/Hanna, a ľudia s tým majú problém s tým h viac ako že malého meno je bez á a š 🙈. Takže som rada, že u muža som si presadila verziu bez h - proste len Tomas - a vážne málokto má problém, často stačí povedať že on je Tomas a nie Tomáš a väčšina ľudí si to bez problémov zapamätá, aj učiteľky v škôlke aj deti. Keď je nejaké h navyše v mene - či priamo v mene alebo na konci, ľudia nevedia ako to majú vysloviť a potom vznikajú nové verzie mena 😅

kristiii
12. jan 2024

@tinka0604 ja mám Lukasa a nerieši, či treba niekoho opraviť alebo hlaskovať alebo upozorňovať na písmenká. Máme aj zahraničné priezvisko, takže by sa tomu aj tak nevyhol 😆. V dnešnej dobe, keď je tu samá Nella, Ella, Emma, Lilly/Lillien, Stella, Sophia-Matteo, Theodor, Andreas...snáď jeden Tomas nikoho nerozhodí. Ak sa vám páči táto verzia, kľudne dajte.

mamusa123456789
12. jan 2024

Daj meno aké sa paci tebe a nie ženám na koniku, je to tvoje dieťa, nie ich

simontomas
12. jan 2024

@tinka0604 ja mam Simona... a keď mu dakto povie Šimon veru sa mu to nepáči.. a stáva sa to často

lneviemmeno
12. jan 2024

ja davam meno svojmu synovi Ryaan (cita sa ako pise s predlzenym a) a uz sa neviem dockat ako ho budu volat vsade Rajen 😀🤦🏻‍♀️

tinka0604
autor
13. jan 2024

@lneviemmeno 😂😂😂 tak toto ma pobavilo

miriam11
13. jan 2024

@tinka0604 aj tak ho budu všetci volať Tom, Tomko, Tomi...

ninusa221
19. jan 2024

Ja poznám jedného Tomasa a normálne ho volaju Tomas a v pohode. A priateľa mám Tomáša a toho zas volaju Tomi, Tomáško. Daj ako sa tebe páči