Páči sa vám meno Zara?

denka259
25. okt 2020

Ahojte, vo februári privítame na svet našu druhorodenú dcérku a s manželom premýšľame nad menom Zara. Prvá dcérka sa volá Zoja, myslím, že tie mená celkom k sebe pasujú... Obávam sa trošku reakcií okolia, páči sa Vám to meno?

andreatytler
27. okt 2020

@graceyf Podla mna toto nie je ohrnanie nosa ak niekto povie ze sa mu meno nepaci. Autorka sa opytala a ludia jednoducho odpovedaju. Myslis ze by radsej nemali nic napisat ked sa im nepaci? Mozno ano... Nieco ako podporit autorku a ak nema cim podporit, tak som radsej ticho...
Mne celkove pride uplne zbytocne sa pytat na nazor ludi na meno tu na fore. Tie odpovede by pre mna vobec nic neznamenali. Dolezite je len aby sa pacilo mne, mojmu muzovi a inemu dietatu ak uz nejake mam... popripade stari rodicia ale nazory VZETKYCH ostatnych ludi su pre mna uplne nepodstatne. Ale niekto moze zmyslat inac a potrebuje odsuhlasenie velkej skupiny ludi a tak sa opyta a dostane odovede.

elementissa
27. okt 2020

@kakawah minule pri kocikovani som počula dedka ako kričal na svojho psa "Robko pod sem". Mne je to jedno, naše mačky majú tiež ľudské mená, nevidím v tom problém. Problém asi majú ľudia, ktorí si myslia, že "to je meno ako pre psa", pričom je to normálne ľudské meno. Taktiež Mercedes je krásne ľudské meno a niektorí sú, že fuj, to je značka auta... To, že výrobca ten model pomenoval po svojej dcére už nikoho nezaujíma. Každý môže dať meno svojmu miláčikovi alebo nickname nejakému robotovi ci spotrebiču aký chce, aj ľudský, ale potom by nemali nabehnúť sahli ľudia, čo sa budú oháňať tým, že je to zvieracie meno... Meno čisto pre psa je napríklad Dunco, Kusaj... Jasne, ze to je očividne zvieracie meno a asi také nikto nedá svojmu dieťaťu. Ale keď si pomenujes psa Misko, Rastislav (bývalé kolegyne majú také mená pre psov), Leya, Layla, Zara, Zora, Aron a neviem co ešte letí, tak nikto nemá právo povedať, ze to je meno pre psa, tak to dieťaťu niekto iný nemá dávať. Sú to ľudské mena, ktoré ľudia dali svojim miláčikom. Tiež by som po nikom nehucala, nech nedáva svojmu dieťaťu meno Lilly ci Luna (tak sa volajú moje mačky), nie som drbko, viem, že im dávam ľudské mena... Aj naši kocúri majú ľudské mena (Tony a Oskar) ale tak asi nebudem teraz vykrikovať na MK, že Oskar je meno pre kocúra a pre dieťa sa to používať nemá omg.... Ľudské meno je všetko, čo je zaradené v nejakom mennom zozname, či kalendári. Zahraničné mena sa posudzujú podľa toho, či sú zaradené v zozname babynames.com
Zara je úplne bežné ľudské meno. A to, že je to značka obchodu.... Nuž, zakladateľ(ka) pomenoval asi po niekom z rodiny pripadne po sebe (hrozne zložité na pochopenie ozaj)

kakawah
27. okt 2020

@elementissa diki ze som si mohla prečítať ďalší názor😊