Paulína verzus Marína

5. dec 2023

Ahojte🙂, máte doma niektorá dievčatko s niektorým z týchto mien? Ste spokojné s vaším rozhodnutím? My sa nevieme medzi týmito dvomi rozhodnúť, nejaké nestranné tipy ktoré a prečo by ste vybrali vy?

darkswan
5. dec 2023

Mam Paulinku, vzdy sa mi toto pacilo a nie je ich v triede milion ako ema, nina, zoja, zara

mamaaja82
5. dec 2023

Mam Marínku vybrala jej meno starsia sestra a pasuje jej neuveritelne

barbora0308
5. dec 2023

Za mna su obe tieto mena v TOP dievcenskych menach 😁, takze skvely vyber.

reanda
5. dec 2023

obe su krasne.. rozhodla by som sa asi, az ked by som uvidela to dieta

barbora0308
5. dec 2023

@reanda super rada! Ja by som asi inak nespravila 🙂

lenkahvh
5. dec 2023

mam v blizkosti obe, mena ako take sa mi pacia oboje, ale do bezneho zivota si na ne neviem zvyknut, vzdy mam s tym problem, obe mena su pre mna jednoducho pridlhe

zojanka
5. dec 2023

Mne sa páčia obe, Marína viac. Ale dala by som Paulínu. Keď buda staršia tak Paulínu budú volať Paula ale Marínu by mohli volať Mara a to nieje bohvie čo. A darmo bude vysvetlovať že ona nieje Mara ale Marína, vieme aké sú deti, pubertiaci a niektorí dosplelí.

lenkahvh
5. dec 2023

@zojanka u nas dokonca jednu volaju Paťa a jednu Paja, akonahle su tri a viac slabik, uz je to dlhe

ariannazara
5. dec 2023

Marina je moje vysnene meno páčilo sa mi už pri prvom porode. Potom som prešla na Valentínu ale mam Tea 😅

cookie29
5. dec 2023

nie som si ista, ci sa spravne pytas... ak ma niekto Paulinu alebo Marinu, tak jeho tip urcite nebude nestranny 🙂

Ja osobne by som brala Marinu, pekne meno, aj v medzinarodnom tvare

paulikk
5. dec 2023

Ja som krstená Paula, volajú ma Paula/ Pauli. Keď mi chcú povedať pekne, tak Paulínka (väčšinou svokra a šéfka v práci). Nikdy mi nik nepovedal Paja. Som spokojná s menom, je to o tom ako si vaša dcérka naučí ľudí aby ju volali, keď bude staršia.

tanuuulka
5. dec 2023

Obe pekne, zauzivane, ale nie pricasto. Za mna osobne marina.

madeincssr
5. dec 2023

Len pri Maríne si niektorí môžu myslieť, že tak voláte Máriu. Ja hlasujem za Paulínku.

petronellla87
5. dec 2023

@zojanka my mame Marinu v uzsom vybere a presne z toho mam jedinu obavu ze by ju volali Mara alebo Marka🙈

bubka23
5. dec 2023

Ahoj som Paulína, s menom som spokojná ako aj rodičia.. No pár veci čo mi vadí je od niektorých ľudí ako napr; Paula, Pavlína a podobné mená.. Skrátené mi to nevadí Paja, Pajka, Pauli atď to beriem..

Ale vyššie spomenuté, sú už iné mená čo niektorí ľudia nevedia, alebo aj napriek tomu má tak oslovujú, a vadí mi to všeobecné aj na iných.. To je akokeby som Katarínu volala napríklad Zuzana úplne iné meno..

A ešte jeden dotaz, dosť často sa mi stáva problém na úradoch, pošta a iných vybavovačiek Pavlína namiesto Paulína, toto meno mám, som tak krstená a všade napísané U.. Takže vždy prvé si pozerám meno keďže s tým mám zakaždým všade problém.. Inak by som nemenila, som rada 😊

michellemary
5. dec 2023

Marína. 😍

kristiii
5. dec 2023

Paulína je krásne. Mne sa Marína vôbec nepáči.

login1234
5. dec 2023

Obe su krásne, ale Marína vyhráva 😁

aurora33
5. dec 2023

Obe sú prenádherné ❤️

lossless
5. dec 2023

Ja som Paulina, volaju ma Pauli alebo Poli, vzdy som bola spokojna, do vysky som inu s mojim menom nestretla a velmi sa mi to pacilo 😀 jedine matikar ma volal Paula a do dnes mi vadi ked ma niekto takto oslovi, a rovnako ako vyssie zvyknu na uradoch a v skole pisat zly tvar, inac registrujem na ihrisku a v skolke ze Paulin je celkom dost teraz

Marinu ma jedna kamoska, mne to meno k malemu dievcatku nepasuje no samo o sebe je krasne a velmi sa mi paci skratene Mara (frci doma pesnicka Pod horou u deti 😀)

valikadzm
5. dec 2023

My máme Marínku a voláme ju aj Mína. Takže za mňa jasná voľba😊

mam1na
5. dec 2023

Poznám iba jednu Paulínku a všetci ju volali v okolí i škole Paja. Škoda...
Mne sa páčia obe, zrejme viac prvé. Ale tie skratky sú des.

danka56
5. dec 2023

Aj my máme paulínku.
Takmer nikto nevie, že sa to píše s u a nie v. Pre mňa nepochopiteľné.
Doma jej hovoríme len paulinka, Paulina, pauli a také len naše oslovenia na doma podľa situácie paulinča a paulinuša.
Meno vyberal viacmenej manžel, ja som sa nevedela akosi rozhodnúť ale som s výberom veľmi spokojná. Komu povie, ako sa volá, každý hneď chváli.

chiarisimo
11. dec 2023

Mám Marínu, voláme Marína a nikoho ju zatiaľ nenapadlo volať ju Mara... trošku si mýlia s Máriou...mimochodom Paulína je tiež krásne meno... ťažká voľba

vlucifuk
11. dec 2023

Krásne mená obe. Ja by som ich dala pokojne aj dvojčatám.😉

timea301196
11. dec 2023

Ani jedno