Sofia alebo Sára

11. feb 2022

Ahojte, uz dlsie uvazujem nad jednym z tychto mien pre nasu dcerku ale neviem sa rozhodnut 🙂 Obe sa nam hodia k priezvisku, takisto sa obe pacia aj mne aj manzelovi..len sa akosi nevieme nejako rozhodnut 🙂
Viem ze tychto mien je v tejto dobe uz dost..ale nam sa pacia a ziadne iné nas velmi neoslovilo.
A nebudem predsa davat dietatu ine meno ktore sa mi nepaci len preto aby ich v skôlke s rovnakym menom nebolo 5.

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
11. feb 2022

a mozem vediet preco nie Sára? 🙂

lucka_ke
11. feb 2022

Sofia je také ženskejšie jemnejšie, dala by som Sofiu

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sazumak
11. feb 2022

My máme Sofiu Sáru 🙂 Voláme ju Sofia, niekedy Sofia Sára. U mňa rozhodovalo aj to, že sa mi páčila zdrobnenina Sofinka, Sofi. Sára sa mi páči len v základnom tvare, Sárka mi pripomína párku...ale to je len môj osobný názor.

autor
11. feb 2022

@sazumak 👍

struhanka
11. feb 2022

Sára. Znie mi krajšie.

jaja20
11. feb 2022

Určite Sofia. Sára je časť čižmy. Keď to meno počujem,otvára sa mi nožík vo vrecku 😅
Ale pekné je originál Sarah.

diamond007
11. feb 2022

Za mňa Sára, ja som ju tiež chcela dať, muž ani počuť.
Ja som Soňa a celé detstvo sa mi viac páčilo Sára, bola to aj moja najlepšia kamarátka vtedy 😀

kiwi3
11. feb 2022

toto su akurat moje dve najneoblubenjsie sucasne zenske mena. neviem, preco vsetci potrebuju sarky a sofinky

diamond007
11. feb 2022

@kiwi3 všetci?
Ja teda Sáru nepoznám ani jednu, v okolí tiež nie ani v škôlke a škole detto.
Určite viac sa dáva Ema a ešte ta Sofia ale Sára som nepočula.
Za pár rokov čo som učila v škôlke som Sáru nemala ani raz.

autor
11. feb 2022

@kiwi3 inak ani ja osobne nepoznam ziadnu Sáru ani Sofiu 😉

selu11
11. feb 2022

Podľa mňa je krajšie Sára. S minimálnym snažením ti veľa ľudí dokáže meno "znechutiť" akože "vtipnými" prirovnaniami... Čudujem sa, že to vidím aj tu, myslela som, že to robia len deti na ZŠ prvého stupňa 😅

moni73
11. feb 2022

@diamond007 soňa je krasne meno. Mala som ako c.2 vo vybere. Teraz uz cakam, ze raz snad budem mat vnucku sonu💕

autor
11. feb 2022

a mozno aj preto sa nam tie mená pácia, lebo nám nikoho nepripominaju

chadkroeger
11. feb 2022

Sárka 🙂

0silvia0
11. feb 2022

poznám sestry, jedna je Sarah a druhá Sofia. Sarah chce byť oslovovaná Sarah, nie Sára. Čiže s krátkym a.

simik411
11. feb 2022

Sára ☺️Aj ja o nej snívam nejako tiež by sa nám hodila k priezvisku veľmi, u nás asi druhé nebude hah máme synčeka , predtým som snívala o mene Zoja, už má prešlo. Sára určite krajšie ako Sofia, ale napr Sarah sa mi nepáči teda vôbec , z osady úplne 🙊

helcanw
11. feb 2022

Sestra má obe dcéry s takým menom, akurát Sara s krátkym a.

liljana
11. feb 2022

Sara je vyslovene zidovske meno. Preto je take neobvykle u nas, nakolko su ludia na sk skor antisemitski.

zuzana9393
11. feb 2022

Mne sa viac paci Sofia 🙂 ale ako vidim mas to tu asi tak pol na pol :D obe mena su pekne. Ja by som vobec neriesila to kolko ich je. Skor sa mi nepacia take tie nobl mena, ako dnes vela ludi dava. Kamoska ma prave preto Cyrila. Ked to povedala otcovi, ten sa zacal smiat a povedal, ze ale no ved vazne povedz ako sa bude volat 😄

h2
11. feb 2022

@hazelgracegus Prepáč, ale strašne som alergická na tento argument, že u dievčaťa je jedno, či sa jeho krstné meno hodí k priezvisku, lebo sa vydá. 🙄 A to dovtedy to priezvisko používať nebude?

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sara505
11. feb 2022

Ahoj ja som sa tiež rozhodovala práve s týchto dvoch mien. Prišlo mi vhodnejšie Sára. Teraz to neľutujem. Dcérku voláme Sárka, sárinka, Sári.odporucam radšej Sára!!!!! 😘😘😘😘

diamond007
11. feb 2022

@kiwi3 ďakujem, dávať za príklad TV noviny je ako ísť na smetisko🤣😅🤦

diamond007
11. feb 2022

@moni73 nie je Soňa škaredé, ale podľa mňa veľmi tvrdé a malo prezyviek sa dalo vytvoriť (moje vnímanie v puberte). Proste ma všetci vždy volajú len Soňa 😑 ale tiež pravda, dcéram som dala síce iné podobné mená ktoré prezývky mať tiež nebudu 😀

h2
11. feb 2022

@hazelgracegus Autorka nepíše, že nie je dôležité, aby sa meno dievčaťa hodilo k priezvisku, lebo dievča sa vydá. Píšeš to Ty. To niečo nemôžem napísať priamo Tebe, lebo si sa mi neprosila o názor? Píšeš do diskusie, tak reagujem. To sa nesmie?

h2
11. feb 2022

@hazelgracegus Autorka nepíše, že nie je dôležité, aby sa meno dievčaťa hodilo k priezvisku, lebo dievča sa vydá. Píšeš to Ty. To niečo nemôžem napísať priamo Tebe, lebo si sa mi neprosila o názor? Píšeš do diskusie, tak reagujem. To sa nesmie?

mpg
11. feb 2022

Keď som pozerala slalom žien teraz na OH, tak tie pretekárky majú aké pekné mená, je tam aj Sára, aj Sofia, Frederica, Lara, Nina, Anna.