Vplyv nezvyčajného mena na dieťa

kukuricka008
14. feb 2019

Ahojte,
chcela by som sa spytat mamiciek deti s nezvycajnymi menami (najma zo slovenskeho kalendara), ktore uz trocha odrastli chodia do skolky ci do skoly. Mavaju s menom problem, nesmeju sa im ine deti? Ako su spokojne s menom samotne deti? A dali by ste rodicia toto meno znovu alebo by ste vybrali radsej nieco klasickejsie? Dakujem za odpovede 🙂

inseka
16. feb 2019

Ja mám Bartolomeja a Antona. Voláme ich Bartik a Tonko. Žiadny problém s menom nemáme. Majú 9 a 8 rokov, vyhovuje im, že v škole sa tak už nik nevolá...lebo napr. Samkov je 5, 4 Jakuboviaa pod.

nadula01
16. feb 2019

@binka79 meno to nie je škaredé, len to evokuje určitý súvis,deti vedia byť kruté. Ale máš zaujímavé netradičné meno 😘

vinkel
16. feb 2019

@bsp39 ako sa volajú Sara a Axel. Toto som neznášala keď sa má pýtali ako ich budem volať. Ako keby nemali mena my to prislo..

seldelinka
16. feb 2019

No mám známu v Prahe, má dcérku menom Malena a nik s tým nemal problém, doknca ani na úradoch sa nečudovali.

dadica
16. feb 2019

My keď sme dcére dali meno Kvetoslava, tak sa dosť ľudí za hlavu chytalo. Sused nám povedal, že ako nás také divné meno mohlo napadnúť. Odkedy je v kolektíve- škola, škôlka inak ako Kvetinka, Kvetka, Kvetuška jej nepovedia. Keď hnevá je Kvetina. Myslím, že teraz nik nepovie, že má divné meno, ale menovkyňu v škole asi nikdy mať nebude 🙂 .

hanulienka
16. feb 2019

ja som mala od strednej chlapčenské meno vybrané, našťastie muž s ním nemal problém a už na začiatku vzťahu som mu povedala ako sa náš syn bude volať 😀 myslela som že bude frflať že také zastarané meno ale on len povedal "dobre a dcéra bude Simonka" tak máme doma Simonku a Števka 😍 každý sa pýta po kom to meno má, že určite po ocinovi alebo dedkov a keď poviem "nie" mne sa páčilo tak buď sa páči alebo nie

maminuska
16. feb 2019

Moja dcera má neurologičku Babeta.

janedoe
16. feb 2019

@ewell13 Juraj je krasne meno. My sme sa rozhodovali medzi Jurkom a Jarkom. Vyhral Jarko, lebo Jurko by bol s priezviskom ako pisala katka708 (tak vezmem od nej) nieco ako Diana Dianova. Ale....ak bude tretie babo a bude chlapisko, tak asi aj ten Jurko bude 🤣 Tak sa mi zapacilo.

fionahope
16. feb 2019

Já ti neviem, mám normálne meno ale na zakladke som bola pre spolužiakov dlho Lena pena holá žena 😒

katarinazakutna
16. feb 2019

syn má dve mená slovenské - a v školke i teraz v škole som uviedla v prvý deň ako ho majú oslovovať tak ako má napísané a hotovo, na zrobneliny nereaguje - tak sa volá spolužiak a hotovo, proste je zaliňajkovaný že tak bude oslovovaný a hotovo

poluxka
16. feb 2019

@baklik no u nas na Zahori naozaj nebolo az tak neobvykle... Moja prababka bola Emerencia. A poznala som babicku aj z inej dediny s tymto menom. Volali ju Emerka.😉

6mia6
16. feb 2019

@katarinazakutna ja som Jara (Jaroslava) zatial som stretla len jednu ale za to jarmil bolo viac. Tak som sa pousmiala nad tvojim komentom a pripomenulo mi ako som ja sama na Jarmilu nereagovala a pamätám si ako sa učiteľky alebo ľudia vedeli rozculit ci neviem ako sa volám keď nereagujem. A ja drzá ako mi huba narástla som ich sfukla že viem ale Jarmila to nie je. 🤣

Inak nám sa páčili mena Gabriel, Gregor no zdali sa mi tvrdé tak mame Matúša. A tiež najradšej používam základný tvar. Vytočiť ma vie keď mu niekto povie Maťo.
Dievčenské Amálka, Mária

andruska80
16. feb 2019

Emerencia som v živote nepočula, ale je to veľmi pekné meno 🙂. Manžel má tetu, volá sa Priska, tiež je prvá a jediná s takým menom, teda aspoň ja som to nepočula dovtedy.... my sme sa snažili dať mená ani nie úplne bežné, ale zas ani nejaké neobvyklé a hlavne som nechcela, aby sa dali nejak divne pomenovať, syn je Denis, ked som ho vyberala, nepoznala som žiadneho, teraz už ich je dosť, dcéra je Klára, tiež ich je teraz akosi viac aj v telke, v knihách.... ale hlavne som myslela, že Klára sa nedá nijako spotvoriť, až kým jedna nepovedela, že KĽara, skoro ma vystrelo :D

baklik
17. feb 2019

@andruska80 prepac,ale prave Denis sa da riadne spotvorit. Mam v zivej pamati ako si na zs aj neskor chalani robili z tohto mena srandu,ze denis p...s. veru,nedala by som ho po tejto skusenosti...

binka79
17. feb 2019

@sashabb myslim ze je neskoro na zmenu, predtym som nevedela ze sa to da

mojmacik
17. feb 2019

@lienockamalicka tiež so mamina trojiciek

binka79
17. feb 2019

@nadula01 ved prave

mojmacik
17. feb 2019

@weronkaa Dorotka je nádherné meno

mojmacik
17. feb 2019

@vevesh len vtedy neboli auta s tými menami...a dnes sú aj Ford je normálne priezvisko...ale nie na SVK...tu deti to poznajú ako auto to isté Mercedes či bentley aj peugeot

vevesh
17. feb 2019

@mojmacik ano, ale ford a peugot su priezvizska, kdezto bentley a mercedes su prve mena. A male deti nemaju zvacsa ponatia o znackach aut, vacsie uz vedia aj spracovat informaciu o povode. Moje deti tiez maju zahranicne mena, ktore na sk su jedine, to neznamena, ze my ci deti su "extra" alebo sme ich dali, aby sme boli zaujimavi (mm je cudzinec a mena su z jeho krajiny)

mojmacik
17. feb 2019

Mne sa páčilo Hannah, Adeleide...ale na Slovensku po slovensky 😁 tak mám Hanku a Adelku...možno zvláštnosťou je že aj v rodných listoch majú zdrobneliny...prečo?....nuž v nemocnici neviem preco,nikoho sa to nepýtali len mňa.... Či chcem aj zdrobneliny...manžel bol práve na návšteve u mňa tak som sa ho spýtala či dáme...a dali sme...trojča je chlapec ale ten je už ako chlap 😁 Jakub. A veru v školke aj škole som upozorňovala že sú
H...ka, A...ka lebo napr. v krúžkoch ich písali normálne...a napr. v rocniku už iné aj nezdrobnene nie sú ..Jakubovia sú dvaja ..ale zato na florbalisti kde chodí je to samý Jakub...tréner zakričí a obzru všetci😁😁😉

andruska80
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
barboraalexej
17. feb 2019

@henikav presne aj mňa rozčuľujú rôzne skomoleniny a zdrobneniny. Môj syn sa volá Alexej, každý druhý človek sa má opýtal ako ho volám. Ako by som ho asi mala volať, keď som mu dala meno Alexej?! Ja ho volám proste Alexej alebo keď mu chcem povedať inak tak proste miláčik, láska... Ide ma poraziť, keď mu niekto povie Alex (nie, že by sa mi to meno nepáčilo) ale keby mu chcem hovoriť Alex, tak mu dám meno Alex 😬

baklik
17. feb 2019

@mojmacik u nas v ZH je Hana najcastejsie meno pre dievcata, to sama Hana vsade, Jakub tiez

mojmacik
17. feb 2019

@vevesh 3 rocny chlapec uz vie ze aspon Mercedes je auto...Bentley mozno nie ...a mojim som tiez vysvetlovala,ked zapoculi v telke nejake meno "auta" a bolo to meno postavy ci jej priezviska a nesmierne sa divili, ze ano znacky aut vznikli podla ich tvorcov...teda ich priezvisk aleb mien ich dcer ako napr. mercedes

mojmacik
17. feb 2019

@baklik ...no my sme januar 2009 vtedy to len zacinalo.....a ako vravim na florbale je Jakubov 5...ale ani v skolke nebola ani jedna Hanka ani Adelka...Jakub bol ...to su take vlny modnych mien...ja som Marcela a tych nikdy vela nebolo

monuska1234
17. feb 2019

@ayfer no tak super lebo tuto na Zahori ich zatim vela neregistrujem,viem o dvoch dievcatkach 😊

mamula2
17. feb 2019

Nezvyčajné mená..Dnes je asi skoro každé ľudové slovenské meno nezvyčajne.V dnešnom svete plné Mií,Zoe Zary atd je zvláštne aj Evička-v piatok som prvý raz počulo toto meno asi u 3-4.ročného dievčatka.Ja som mala pre syna vybraté Mark,nakoniec som dala Matej-v nemocnici mi povedali že nezvyčajné lebo už 5 rokov nemali Mateja,teraz ich je ako maku.Dcerka ma v triede Aničku,Hanku,Luciu-čo už dnes málo počuť.Kamoška má Aničku a Martinku.Ja mám pre dvojky nachystané pre dievčatko Miroslava,alebo Bianka-chcela som Elišku,ale uvidím,bojím sa reakcií okolia,a pre chlapca Ondrej alebo Patrik.Páči sa mi veľa slovenských ktoré málo počuť/napr.Dominik,Dominika,Vratko,Bystrík,Timotej/je toho viac.Len sa mi akurát nepáči ked niekto dá napríklad naše slovenské meno,napríklad Mária a Anna a volaju ich Mariša a Anča-toto sa mi vobec nepáči/veľa je takých mien čo vedia ľudia zhovadiť/,A tiež sa mi nepáči ked rodičia daju zahraničné mená a potom to zdrobnia a vypadá to ozaj divne-Sebastián-Sebík,Sebko,Zoe-Zoinka...A mám v rodine tetušky/jedna má 95 a druhá 87rokov/a volajú sa Justína a Cecília,starká bola Gizela a v dnešnej dobe by s tými menami mali deti problém-rodičia by sa pozastavovali a deti by sa smiali

mamula2
17. feb 2019

@weronkaa Dorotu mám kolegyňu a sestra jej je Tamara.brata majú Henrycha

zulumilo
17. feb 2019

@evita_g ked uz je eMMa , tak mala byt saraH a SoPHia... nech uz je to jednotne😁👍🙂 naozaj nerypem len to bolo prve co mi napadlo. a paci sa mi ako si za vyberom stojis. tak to ma byt.