Môže 16 a 12 ročná slečna cestovať do zahraničia?

enuska_
28. apr 2017

Dobrý deň, chcela by som sa informovať, či môžem ako 16-ročná cestovať do zahraničia - do Švajčiarska s mojou 12-ročnou sestrou. Na návštevu za rodinou. Čo mi k tomu treba, po prípade, na koho sa s týmto máme obrátiť. Ďakujem za odpovede

anabeth
28. apr 2017

ona musí mať pas, kedže ešte nemá občiansky a potvrdenie od rodičov v ang. potvrdené od notára, že suhlasia s tým, že cestuje s tebou- bude tam uvedené tvoje č. občianskeho alebo pasu
my takto chodíme každý rok so synovcom

anabeth
28. apr 2017

zle som to napísala- vyjadrenie od rodičov s notarsky overeným podpisom,

enuska_
autor
28. apr 2017

A nevadí, keď ja ešte nemám 18 rokov?

enuska_
autor
28. apr 2017

@anabeth Aj keď ešte nemám 18 rokov?

anabeth
28. apr 2017

@enuska_ to neviem, zavolaj na policiu, nie na 120, ale najdi si policiu vo vašom meste, aj ked ti nebudu vedieť odpovedať, povedia ti kde to zistíš
ale podla mna to nevadí, ved keby si ty porodila a mala svoje dieťa tiež by cestovalo s tebou

ibrunova
29. apr 2017

čo s tým má polícia? Ak letite,informuj sa v leteckej spoločnosti,či môžete a čo k tomu treba.

enuska_
autor
29. apr 2017

@ibrunova neletíme, chceli by sme ísť autobusom

ibrunova
29. apr 2017

@enuska_ Cestovať určite môžte, to sa nemusíte báť. Určite by malo byť splnomocnenie od rodičov v angličtine, že môže ísť mladšia s tebou. A to idete nejakým spojom? Opýtaj sa ešte tam, či to bude bez problémov, či niečo ešte treba, vziať Vás určite vezmú, ale radšej jeden papier navyše ako zbytočné problémy 🙂

sense
29. apr 2017

Mozete cestovat, ona spasom a ty obcianskym... pre istotu maj splnomocnenie a staci aj v nemcine, kedze prechadzat budete cez nemecky hovoriace krajiny...a mat pri sebe adresu rodicov aj adresu a telefonne cislo rodiny kam idete....okrem toho letecky staci aspon do swiss ze dieta prevezme na letisku letuska od rodicov a da ho len osobe kt je nahlasena ze dieta prevezme...dokonca aj bez splnomocnenia

ivuska6
29. apr 2017

Prečo neriešis toto s mamou keďže si ešte neni plnoletá zodpovedá za vás mama a ta keď nejde treba papiere vybaviť to ako keby ste chceli ujsť mi to pripadá riesis tu

moni73
29. apr 2017

@enuska_ keď vás rodičia pustia, nevidím v tom žiadny problém. Aspoň teda letecky to ide jednoducho.

enuska_
autor
29. apr 2017

@ivuska6 mama tiež nevie, preto som napísala sem, určite sa žiaden útek nekoná, taká ešte nehrala 🙂

enuska_
autor
29. apr 2017

@sense ďakujem krásne 🙂

kristinka86
29. apr 2017

Nooo, neviem si predstaviť pustiť svoje dievčatá takto same do zahraničia. Sú ešte malinké, ale nech rozmýšľam ako rozmýšľam, rozum mi to neberie..Bála by som sa celý čas.

fotoarch
29. apr 2017

@enuska_ Ale pred tym si povinne pozri Film 96 hodín .....

ivuska6
30. apr 2017

@enuska_ len mi chýba v tej otázke spomenutá mama že nevie ako riešiť alebo prečo sa to nepýta ona neverím že by bola taká nemožná tu opýtať sa sama

anabeth
1. máj 2017

ak ich budú kontrolovať a nebudú mať doklady v poriadku predsa policia zadrží dieťa a nie letecká alebo prepravná spoločnosť

enuska_
autor
4. máj 2017

@ivuska6 nie je nemožná, a podľa mňa je jedno, ktorá z nás to bude riešiť

enuska_
autor
4. máj 2017

každopádne ďakujem všetkým za odpovede ;)