Rozvod - prvé pojednávanie

zuzka062
7. feb 2014

ahojte,vo stvrtok 13.2 mame prve pojdenavanie,neviem co mozem cakat,je nejaka saca ze budeme rozvedeny na prvom sedeni,ked on nesuhlasi s rozvodom?ma zaujem o manzelsku poradnu ,ale nadalej udrziava mimomanzelsky vztah .

titkovamiriam
7. feb 2014

@zuzka062 ak maš dieťatko a on nesuhlasí tak pochybujem ☹ ,ja som bola rozvedena za 3 min ale my sme boli dohodnutí.

zuzka062
autor
7. feb 2014

mame tri deti,nie niesme dohodnuty na nicom,on stale chce aby som rozvod chcela,ale on preto nic nerobi,ako som pisala stale sa vlaci s mladou ,

zutera
8. feb 2014

No moja , moc tě nepotěším, já se takto rozvadela skoro 2 roky. Vždycky vymyslej něco kvůli čemu nás odročili .Napřed rozvod nechtěl, pak chtěl ale chtěl dcerku do péče, pak ji nechtěl ale chtěl ale nesouhlasil s výškou výživného...Hrůza.Mezi tím veselo dělal dluhy-dost pil a já jen trnula co zas přijde příšte ☹.Stalo mě to 18kg váhy, spousty nervů, ale stalo to za to! Asi vás rozvedou na to šup, jen aby jste byli domluvení na dětech, to většinou soudce zajímavá. Přeju pevné nervy 🙂.A hlavně šťastný konec pro Tebe

maminuska
8. feb 2014

@zuzka062 ahoj osobne si myslím že ta nerozvedu na prvý šup hlavne ak on prejaví záujem o manželsku poradnu , tam vás sudca ododšle a až ked ju absolvujete a bezuspešne tak potom nasleduje rozvod.
Kamarátka na sude povedala že nech by bol výsledok z manželskej poradne akýkoľvek , na rozvode bude trvať a nikto ju nedonuti žit v manželstve s človekom ktorý ju podvádza a robí dlhy. Sudkyna ich potom ani neposlala do manželskej ale ich rozviedla, on sa však bohužial odvolal na krajský sud že s rozvodom nesuhlasí , ten rozsudok zrušil , že neboli využité všetky možnosti za zachovanie manželstva a vrátil to na okresný sud ktorý už priamo nariadil návštevu manželskej poradne . V konečnom dôsledku ich aj tak rozviedli , Len to trvalo skoro rok a pol.

zuzka062
autor
8. feb 2014

Uz kuratorka nam ponukla poradnu Ja som ju odmietla in chcel,tura si Myslim ze na sude nam ju navrhnu,ale odmietnem,nechcem s nim uz viac zit,pri detoch nebude robit problemy,viem ze on by ich Do opatery nechcel,myslite ze nezavazi to ze nadalej ma vztah a Nie Je to prvy krat Co ma podvadza?

miruska320
9. feb 2014

@zuzka062 nemam sice osobnu skusenost,ale az budes pred sudkynou/sudcom,podla mna neoblomna a budes trvat na svojom,ze to nebola prva nevera,navyse tato stale trva,a vas uz nespaja nic,aspon z tvojej strany-tak by nemal byt problem ,snad,drzim palce nech sa ti to poriesi na prvy sup-potom napis🙂 a prikladam jeden lind-precitaj si to
http://www.rozvod-rozchod.sk/10-dovodov-preco-s...

satanka1
9. feb 2014

@zuzka062 kto podal žiadosť? ak ty a budeš trvať na svojom,tak vás rozvedú. ja som sa dala v poslednej chvíli zlomiť a aj tak nás o rok a pol rozviedli
a neviem aká je povaha tvoj budúci ex..ale veľmi pomáha,ked sa prejaví vo svojej "plnej kráse.".vtedy aj sudca vidí,že ked to nejde tak to nejde

zuzka062
autor
10. feb 2014

Podala som Ja navrh na rozvod,urcite sa uz nedam prehovorit aj ked teraz dost nalieha,on Je vyborny herec bude to na sudkynu skusat,neviem aky mate nazor na vestkyne Ja som to vcera skusila a z datumov narodenia mi povedala ze nas rozvedu ze to potrva 5 mesiacov,

zuzka062
autor
13. feb 2014

Takze uz to mam za sebou a rozviedli nas,uzasna sudkyna krora mu dala riadne zahrat,takticky ho priviefla k tomu ze suhlasil