Ako sa správať ku kolegovi, ktorý sa do mňa zamiloval?

25. dec 2023

Ahojte píšem anonymne lebo je to dosť citlivá téma. Mám 23 rokov a v robote kde robím cca 4 roky som sa dávnejšie dala do reči s kolegom starším o 15 rokov. Veľmi sme si rozumeli ale po kolegiálnej stránke. Bol ku mne veľmi milý a celkovo to v robote s ním aspoň rýchlejšie ubiehalo. Nikdy som mu však nedala najavo že by mohlo byť medzi nami niečo viac lebo sa dostávam k jadru problému. Kolega je už 7 rokov ženatý a má syna. V poslednej dobe mi začal dávať najavo že svoju ženu neľúbi a chcel by radšej mňa. On nie je vôbec môj typ a hlavne je ženatý a má dieťa ale on sa chudáčisko asi bezhlavo zamiloval. Ako sa mám k nemu ďalej správať?

minenkak
25. dec 2023

Ignorovať, ak máš na to povahu a žalúdok,to že sa zaľúbil nie je tvoj problém

madeincssr
25. dec 2023

No, tu pomôže už len decentne, ale otvorene sa s ním o tom porozprávať tak, ako si to napísala sem (zostať len kolegami, kamarátmi). Ale asi len tam v práci, keď bude na to vhodná chvíľa. Aby si mu nedával/a nejaké márne šance stretnutím sa niekde na neutrálnej pôde. Ideálne by bolo potom nepracovať spolu, ale to sa vždy nedá tak jednoducho realizovať. Možno budeš musieť v práci s ním kontakt skôr minimalizovať, lebo sa bude trápiť, idealizovať si ťa.

gejb
25. dec 2023

Baviť sa len a len o práci, keď začne riešiť sukromie rovno mu povedať ze nechceš miešať sukromie a prácu a nemáš záujem o vzťah ani čokoľvek iné s nim. Keď nezaberie tak mu povedz ze máš priateľa.

isis234
25. dec 2023

Odmerane. Rieš s ním len pracovné záležitosti. Nič viac. Žiadne debaty, spoločné odedy...
Vcíť sa do situácie jej ženy. On to môže spraviť aj tebe.

autor
25. dec 2023

@isis234 veď toto ma najviac mrzí na celej situácii že je tam tá žena a voči nej to nie je fér a aj keby bol neviem aký fešák tak je pre mňa zakázaná zóna

pribinak
25. dec 2023

Pre svoje vlastne dobro ruky otec od ženatého. Posledné čo potrebuješ je v tvojom veku mat na krku ženatého chlapa s dieťaťom a označenie rozbijacka manželstiev

On je pekne prasa, dome žena s deckom a v oraci bali mladú neskusenu babu
Rieš len čisto pracovne veci, akonáhle začne rozoravat o svojom súkromí, tak ho zastav, ale razne a jasne. To iste ak začne s nejakými sladkými rečičkami, jasne ho zastav a povedz že nemáš záujem

janinah
25. dec 2023

On sa nezamiloval.on zacítil mladé mäsko.Musis byť rázna a zastaviť hneď na začiatku akékoľvek debaty ktore sa netýkajú práce.Nechodit s ním na obedy ani na kávu.Stopni to.nie si nijaká chudera.ktora by na takého bola odkázaná.A ani mrcha.aby si ublížila jeho žene

syslik81
25. dec 2023

na rovinu mu povedz jasne a strucne nie... a uz s nim "nekamarat" ale obmedz vsetko len na pracovnu temu

kitycat
25. dec 2023

Narovinu mu povedz, ze
1) nie je zvoj typ
2) nech sa zamysli nad jeho vztahom

zuzanazu85
25. dec 2023

Ja by som ho ani neriešila,keď je ženatý a majú dokonca dieťa. Stačí sa vžiť do situácie jeho manželky a keby si bola na jej mieste. Nerob to, čo nechceš aby robili tebe. To že majú vo vzťahu krízu je len možno výhovorka z jeho strany,aby dostal to čo chce.

trinityf
25. dec 2023

Si mladunka, nenechaj si namotat hlavu s tymto ostrielanym chudaciskom. Ked ti zacne zase mutit hlavu, rovno mu povedz nie. Ak nechces byt k nemu asertivna, zacni mu davat rady ako ozivit vztah s manzelkou, nech ju pozve na veceru, kupi dar, vikendovy wellness pobyt. Daj mu najavo, ze to je pre teba no go. Ak to nepomoze, zacni byt odmerana ak zase zacne o manzelke. Ak ani to nepomoze, prestan sa s nim bavit o sukromi alebo vobec. Tu vela rad nepomoze. Bud alebo.

mikadooo
25. dec 2023

Ech... Chujko. Prepáč. Bolo by mi z neho mierne na grc. Jednoducho by som mu povedala, že z mojej strany žiaden vzťah nehrozí, že ma to mrzí. Že ak chce, môžeme obmedziť radšej osobný kontakt. Ale tak ja už mám 40+, vidím to z inej strany. Neviem ako by som reagovala v 20+. Ideálne čo najviac na rovinu, nech sa rýchlo "odľúbi".

moonlight1210
25. dec 2023

Len tak pustaj narazky, ze si nevies predstavit vztah s ovela starsim muzom. Ze nerozumies babam, co to robia. Ze vsak, ked ona bude mat 30, ten jej uz bude smerovat skor k dochodku. Ked maju vtedy este len prve deti, tak ked tie budu mat tu pravu pubertu (15-16 rokov), chlap uz bude 60 rocny nervozny dedko, pomaly o 2 generacie starsi od svojich potomkov.
A ze ked ona ma 45 a este je relativne mlada, pri sile a sktivna, on uz prestava vladat, lebo ma svoj vek. A ked sa jeden den riadne hecne niekde na horach trebars, tyzden sa z toho spamatava…

Inokedy zas spomen, ze mas znameho, co podvadza svoju zenu. Ze ta o tom nevie. A ako by si take daco u svojho partnera nezniesla. Ze takeho chlapa si nedokazes ani vazit. Co je to za manzela a otca, ze kvoli inej ich vsetkych zapreda. A ako si vobec ta druha moze mysliet, ze taky chlap je vyhra, ked vie podvadzat…

Ani raz nenaznac, ze hovoris o nom, koniec-koncov, asi sa ti ladkou nevyznal.
Ale takto ho nenapadne uprac, ked mu povies svoj pohlad a nazor na muzov ako on, co pozeraju za inou, ovela mladsou.
Myslim, ze pochopi, ze sancu nema a mal by sa spamatat.

adka176
25. dec 2023

Počúvaj...riadne, ale riadne mu hneď vynadaj.... rázne mu povedz na čom je ...lebo sa chudák z toho nedostane...nech sa mu hneď otvoria oči a spamätá sa ...inak to s chlapmi nejde...nemaj s ním zľutovanie... najlepšie hneď ako budeš napalená... schyť telefón zavolaj len jednou vetou.... nech ti dá raz a navždy pokoj....a potom uvidíš ako zrazu bude milovať svoju manželku...

mimi3008
25. dec 2023

Figu sa zamiloval, nasiel mladu zabu, este k tomu naivnu. Chovaj sa k nemu odmerane, ak mu nechces znicit rodinu, uz aspon kvoli tomu synovi

danica2711
25. dec 2023

riešenie na rovinu je podľa mňa vždy najlepšie. Čo tak povedať mu otvorene, čo si napísala na začiatku: prepáč, ale nie si môj typ a navyše mi vadí, že máš ženu a dieťa? Vyriešené jednou vetou. Možno sa urazí a pokazia sa vám kolegiálne vzťahy, no a čo? Prežiješ

domkakvet
25. dec 2023

Najlepsie sa s nim nebavit vobec, iba co sa tyka prace.

rorino
25. dec 2023

Nedaj sa oblbnut,a drž si od neho odstup.