Ako zabudnúť?

18. okt 2023

Ahojte. Mam 27 rokov a už som zúfalá.
Pred rokom som sa stretávala s jedným chalanom, 4 roky mladší odo mňa.
Som ten typ ženy ktorá sa vie veľmi rýchlo zaľúbiť ak si s daným človekom rozumiem a sme na jednej vlne.
Aj teraz tomu tak bolo, samozrejme veľká vášeň, stále som túžila ho mať pri sebe, sex klapal, zábavný...
Bohužiaľ som v živote nemala ideálne obdobie, nebola som vnútorne vysporiadana s jedným predošlým vzťahom čo som v sebe len potláčala ale súčasný priateľ to videl.
V jeden deň sme si hovorili že sa ľúbime a na druhý mi napísal že už nemá na mňa trpezlivosť a odstrihol ma cez správu na instagrame a doslova sa mi vyhybal oblukom.

Vnútri niekde som vedela že mu jednoducho neviem dať čo potrebuje a zároveň tym že bol mladší mi aj nevyhovoval jeho životný štýl, len také prežívanie z mesiaca na mesiac...
Tak sme sa rozišli. Nemala som ani na vyber
Po mesiaci sa odsťahoval kvôli tomuto do úplne iného mesta.
Po pár mesiacoch si ma zmazal zo všetkých sietí a už nič o ňom neviem.

Odišiel na konci januára a neprejde deň kedy by mi nechýbal. Stále si pozerám jeho instagram, každý deň aj 3x, myslím na neho, neviem zabudnúť na to že som ho aj tak mala naozaj rada. Už sa nevládzem takto trápiť... Už dlhšie spolu nie sme, 9-10 mesiacov (toľko ani ten vzťah netrval)
Ale stále mi chyba... Prosím pomoc

lonely66
18. okt 2023

takže si to po sebe prečítaj ešte zo dvakrát a vyhľadaj psychológa

januska12323
18. okt 2023

Zablokuj si jeho profily a nájdi si lepší koníček. Kamošky, rodinu nemáš?

milos81
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
milos81
18. okt 2023

Musíš si zamestnať myseľ niečím iným, nájdi si koníčky, veci čo ťa bavia, začni študovať, čokoľvek, alebo športovať, mne osobne pomohli výlety, turistika, príroda, ale aj cvičenie Chi Kung a neskôr štúdium. Po poslednom vzťahu, ktorý trval 2,5 roka som sa dával dokopy 2 roky a som vlastne už 3 roky sám, no som od nej už "oslobodený" v zmysle, že ju nemám v hlave, ani v srdci a posunulo ma to neskutočne vpred. Netrvá to krátko, ale keď nájdeš ľudí čo ťa nebudú odsudzovať a pomôžu ti, veľakrát stačí len slovom, podporou, či zájdu s tebou na výlet, vypočujú ťa, je to super, musíš hlavne pozerať vopred, minulosť nechať odísť, keby ten človek chcel, keby ťa niekedy ozaj miloval, urobil by všetko pre to, aby bol s tebou, iste by si nechcela byť s niekým, kto nechce byť s tebou, že ? Zbav sa všetkých vecí, čo máš od neho, ktoré ti ho môžu pripomínať, rovnako tak zmaž aj všetky fotky, ktoré s ním máš, v budúcnosti ti aj tak budú len na príťaž, predstav si svojho budúceho partnera, nechceš, aby videl, že spomínaš na iného chlapa, no a vyhni sa miestam, kde by mohol byť, virtuálnym aj fyzickým, zruš účty, kde ste spolu, aby ťa to tam neťahalo. Dá sa to zvládnuť, len musíš trošku chcieť a zapracovať na sebe

himedzi
19. okt 2023

Tu sa pomoci nedockas. Tu sú drzé, arogantne, frustrovane ženské, ktoré ťa dodrbu horšie, ako si. Admini tu asi spia...

autor
19. okt 2023

@milos81 ďakujem za radu. Najhoršie na tom asi je že ja to všetko už dávno robím.
Mám prácu na plný úväzok, študujem externe, čiže časovo som veľmi zaneprázdnená.
4x do týždňa cvičím aspoň 45 min denne, mám kamarátky s ktorými sa stretavam ale oni už o ňom nechcú vôbec počuť, lebo to je za mnou a vravia že to len musí prejsť.
Som veľmi vyťažená ale stále v podvedomí naňho myslím...

Mám pocit akoby to je niečo s čím sa musím len naučiť žiť, že to asi nikdy neodíde úplne...
Najskôr som si myslela že za chvíľu budem v poriadku, ale vidím že nie som
Len naňho myslím, pričom viem že asi to ten pravý nebol keď tu nie je už pri mne

magic08
19. okt 2023

skus si to po sebe precitat este raz. ked si mala vztah, kde si bola spokojna, tak si riesila byvaleho a sucasneho to prestalo bavit. Teraz zrazu si vysporiadana s predoslym exom a uz 10 mesiacov riesis posledneho exa. toto je na psychologa. preco si nebola vysporiadana s tym predoslym? preco tento stratil na teba trpezloivost?

mk22
19. okt 2023

Prosim ta, prečo si pozeráš jeho instagram 3x denne??

milos81
19. okt 2023

Vidím, že to máš podobne ako ja kedysi, nejde o to naučiť sa s tým žiť, to je ako mať tŕň v prste, denne sa naň pozerať, pripomínať si ho, ale neurobiť nič pre to, aby si sa ho zbavila 🤦 Určite to nepôjde hneď, ale ide to postupne po malých krokoch. Musíš si začať vážiť seba samú o trošku viac, inými slovami, máš na viac než na niekoho takého, pretože človek ktorý by ťa miloval, by ťa určite nenechal trápiť a bol by s tebou 😉
Skús pracovať trošku aj so svojou mysľou, keď ťa napadne spomienka na neho, uvedom si to a namiesto toho, čo robíš teraz, že sa snažíš o ňom zistiť nové informácie alebo ho kontaktovať,(to nerob vôbec a nikdy !), skús si v mysli vybaviť veci, ktoré ťa na ňom odpudzovali, ja neviem, mľaskal pri jedle, smrdeli mu nohy, nepomáhal ti, nadával ti. Obráť túžbu na hnev. Neskôr, keď sa to stane rutinou a hneď bude tvoja myseľ pri spomienke na neho zachádzať do hnevu, zmeň to tak, že keď si naň spomenieš, povedz si že tvoj čas je drahší ako on a vybav si v mysli akúkoľvek absurdnú situáciu zo svojho života čo sa ti stala a bola mega smiešna, alebo doslova trápna (nie s ním), týmto spôsobom sa toho časom strasieš. Platí tam jedno pravidlo, že myšlienku môžeš zmeniť, či vytesniť len inou myšlienkou, snaž sa, aby tá nová myšlienka bola na pozitívnu alebo trápnu situáciu, také tie veľmi trápne sú na toto najlepšie, myseľ ich dokáže šrotovať(analyzovať) dosť dlho na to, aby sa nevrátila k tej pôvodnej. No a potom, neviem ako si na tom fyzicky, ak nemôžeš večer zaspať skrz tohoto, skús sa počas dňa riadne nachodiť, turistika je dobrá voľba kvôli kopcom, vyskúšaj tiež fínsku saunu aspoň na 15 minút, super je aj kneipov kúpeľ(chodenie striedavo v horúcej a studenej vode), no nie pred spaním samozrejme. No a môžeš tiež skúsiť Chi Kung, to všetko sú veci, ktoré pomohli mne a môžem povedať že to funguje, len som na to prichádzal postupne a netrvalo to deň, ani mesiac...