Ako zvládnuť rozvod po 7 rokoch manželstva?

lotka12345
13. jan 2020

Ahojte, potrebujem poradiť
Sme manželia 7 rokov, pred tým sme boli spolu 6 rokov...
Máme 3 deti a proste to nefunguje, odcudzili sme sa, nemali sme na seba čas a prestalo to fungovať, nemáme sa o čom už ani rozprávať, Naša téma sú deti, nič viac. Manžel mňa nepohladí, sex máme 1 za mesiac a aj to vždy z donútenia. Problém je, že on problém nevidím, vyhovuje mu to, nič nechce riešiť. Neviem čo ďalej. Na prvom mieste sú deti, nechcem im ublížiť, ale takto už žiť nedokážem.
Neviem ako sa odraziť, ako začať, som na meterskej, niečo mám našetrené...
Alebo sa mám skúsiť nad to povzniesť, vykaskať, žiť takto kvôli deťom a keď odrastú mám to začať riešiť???

didaa
3. feb 2020

@hefo veľmi zaujímavý článok..pečítala som ho celý

0silvia0
3. feb 2020

@lotka12345 ja by som skusila nastartovat zabudnutu iskru medzi vami. Ked ste sa spoznali, niecim ta ten chlap zaujal. Skus sa mu priblizit, skus v nom vidiet toho atraktivneho muza, ktory ta kedysi zaujal. Viem, povies si, preco sa mam snazit ja a nie on? No lebo niekto zacat musi...
Ak sa nadviaze na povodny vztah a porozumenie, ver, ze vsetky ostatne problemy zmiznu... My sme s muzom mali tiez krizy, aj ochladnutia, aj vzplanutia, preto ti hovorim, da sa to, len netreba prehlbovat chlad a neporozumenie, ale skusat sa obnovit co sa da...

fineta
3. feb 2020

Myslím si, že treba vydržať. Keď deti trosku vyrastú, vzťah opäť medzi Vami môže ožiť. Najjednoduchšie je riešiť to takto radikálne a rozbiť rodinu.

lotka12345
autor
3. feb 2020

@hefo zaujímavý článok. Deti sú na prvom mieste, nechcem im nijako ublížiť, ale ani im nechcem ukazovať ako by malo vyzerať manželstvo, hlavne keď nefunguje. Nechcem, aby do budúcna brali, že je normálne keď ich ich manžel nepohladí, nepodporí a berie ich ako samozrejmosť... Deti vnímajú a vzorec ktorý im ukazujeme nie je dobrý ☹️ mali by vidieť, ako sa rodiča rešpektujú, podporujú, milujú a sú tu jeden pre druhého

0silvia0
3. feb 2020

@lotka12345 a ty manzelovi ako prejavujes lasku, pochopenie? Pohladis ho, das mu pusu?

lotka12345
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lotka12345
autor
3. feb 2020

@0silvia0 áno. Vždy keď príde dám mu pusu, pritúlim sa, vždy sa odtiahne... Poprípade blbé keci, ako mu robím zimomriavky--vždy keď ho pohladím...

kittykat22
3. feb 2020

@lotka12345 prepac ale si padnuta na hlavu. Kde vidis dobry vzor v tom, ze sa chces rozvadzat s tromi detmi? Tvoj manzel je len unaveny, a potrebuje cas. Manzelstvo je celozivotny zavazok, a nie, ze ty si zmyslis, ze ti pol roka nie je dobre, a hura chcem rozvod. Ako si myslis ze budes fungovat sama s 3 detmi - kde vidis to zlepsenie situacie? Chces respekt aby ta miloval a dokazoval lasku? To, ze chodi domov, stara sa o vas, zabezpecuje domov, ma ta rad, nechodi za inymi zenami, nebije ta je prejav lasky. Ty pises o bezbrehej zamilovanosti ktora strhava davy. Ale ty nemas 15. Mas xy, manzela a deti - mas zodpovednost. Zivot nie je len o tebe. Nevychadzam z uzasu nad tvojim prispevkami. Ako sa hovori v Cechach - pali te dobre bydlo. Vymyslas hluposti lebo sa mas prilis dobre.

richelina
3. feb 2020

@lotka12345 a bol vždy taký? Ja viem ako sa cítiš.. povedala si mu o svojich pocitoch? Ak áno, ako reagoval? Aj máte sex? To mu nechýba? U vás je problém, že každý inak ukazuje, prejavuje svoju lásku. A nie si padnuta na hlavu ako tu niekto napísal.

lotka12345
autor
3. feb 2020

@kittykat22 manžel mňa má za hov×o, ale áno je mi až príliš dobre 🤦‍♀️ budem od teraz vďačná, že chodí pravidelne domov, stará sa o nás... Juchuuu
Inak poznám manželstvá, kde to funguje, je tam podpora a rešpekt a áno milujú sa aj po x rokoch je tam ta bezbrehá zamilovanosť čo strháva davy... A áno som chudera, pretože by som to chcela aj ja

lotka12345
autor
3. feb 2020

@richelina povedala, stále sa snažím s ním hovoriť... On nemá problém, on problém nevidí... Sex? Máme raz za mesiac, vždy naňho vyletím, že sa cítim ako chudera, že to potrebujem... Potom sa vyrevem a večer v posteli mňa pohladí po chrbáte a za 3 minúty je hotovo... Potom počúvam, že čo čakám, keď máme sex raz za mesiac 🤦‍♀️

richelina
3. feb 2020

@lotka12345 ty kokos, sme na tom asi podobne. Inak môj mi vždy povedal nech si nájdem milenca alebo sa rozvediem. A keď som už chcela odísť, vtedy sa spamätal. Nakoniec i tak sa snažil tak mesiac a ja som zostala tehu. Predtým si vždy dával pozor a odrazu...A spíme spolu tak raz za 3 mesiace 🙄 Kto toto nežije nepochopí aké je to frustrujúce. Ja už toho mám dosť.
A do poradne by šiel?

evica01
3. feb 2020

Ked sa rozvedies tak si narobis 100x viac problemov.
Co chces rozvodom vyriesit?
Podla mna je chyba v tebe. Deti su stastne, muz je stastmy, len ty si zufalec.
Zacni zmenu od seba 😉 a hlavne sa nelutuj. Kto sa ma na teba pozerat?

lotka12345
autor
3. feb 2020

@richelina nešiel, on nemá problém, všetko je ok!!!
Vždy keď vyletím snaží sa tak 2 dni, potom sme zase tam kde sme boli.
Keď poviem rozvod, tak jeho odpoveď HA Ha, veď máme deti, to by si im nespravila... Poprípade, žijú aj horšie ako my a sú spolu

lotka12345
autor
3. feb 2020

@evica01 ďakujem za radu. Môžeš mi upresniť v čom sa mám zmeniť???
Či mám držať hubu a krok a byť šťastná, lebo moje deti a manžel sú proste šťastný a ja to nejako doklepem 👍👍👍 ďakujem, rada nad zlato

richelina
3. feb 2020

@lotka12345 asi by som sa zamerala na seba. Rob to, čo ťa robí šťastnou. Poprípade chod sama sa porozprávať s terapeutom- manželským. Možno da iný pohľad na vec. Ja už som tak zatvrdla, ja chcem odísť a šetrím si na to. Vieš veľa možností nemáme- buď si zvykneme, odídeme alebo sa to zmení.

midori123
3. feb 2020

@lotka12345 ahoj, chcem ti len povedat, ze mi je uprimne luto s akym blbcom zijes.
Neviem co by som na tvojom mieste robila, lebo keby ja doma poviem ze decka o pol deviatej v posteli a on povie ze naco, vsak to je zavcasu, by ma od nervov asi o zem svaclo! Alebo by som nieco smarila po nom! Ja ti uplne rozumiem ake frustrujuce toto pre teba musi byt. Pretoze to su ,,male vojny”, ktore sa u vas odohravaju skoro stale a su hrozne vycerpavajuce. Vy by ste mali byt team a nie bojovat stale proti sebe.
Rozumiem tvojej chuti zdrhnut z toho bojiska, lebo uz mas toho celeho plne zuby, ale su tam aj tri male deti a vtedy je to uz o niecom inom.
Neviem co by som ja urobila na tvojom mieste, ale kedze ja sa neradim k ludom z nejakou velkou bozskou trpezlivostou, asi by som to zabalila, lebo bud by som z tychto ,,slovnych bitiek” uplne scvokla, alebo by som ho zakopala na zahrade.
V kazdom pripade ti prajem pevne nervy

evica01
4. feb 2020

@lotka12345 presne sa zmen tak aby si nabuduce nenapisala vety s tymto ironickym tonom. Kym nepochopis, ze je chyba v tebe, nepohnes sa.
Spavas s muzom raz za mesiac. Sa mu necudujem. Si nervozna, podrazdena, mas ponorkovu nemoc.
Ked chce niekto zmenu VZDY musi zacat najprv od seba.

0silvia0
4. feb 2020

@lotka12345 keby som bola na tvojom mieste, obcas by som mu dala postrazit deti, isla si zacvicit, s kamoskou do kina. Proste by som mu dala najavo, ze viem fungovat aj mimo neho a bez neho. Prisla by som domov s dobrou naladou. Mozno by v tebe zacal vidiet tu zenu, ktoru kedysi...

majcii
4. feb 2020

Necitala som okrem Vasho prispevku nic, tak chcem len skusit povedat svoj nazor. Niesom veriaca, svadbu sme mali ani nie na urade, ale v ,,lese,,, ale ma pre mna rovnaku ,,cenu,,, vyznam, ako posvatene. Ano, uz sme zazili kriz vela od narodenia deti a poviem pravdu, ze neexistuje asi nic tazsie ako manzelstvo, kde hlavne zena svoje potreby posuva uplne na kraj za krajom a zacina mat toho dost. Skuste sa s niekym poradit, mozno uvidite, ze to nieje zasa az tak nezachranitelne, su naozaj fatalne zvazky, kde sa muz nestara, pije, berie drogy, nepracuje, je nasilny, vtedy je to skor nevyhnutne. Ale ano, kvoli detom a ich buducim zivotom by som sa snazila najst opat vo zvazku veci, co vas bavia, niektore spajaju, budovat to dalej a pre vas nejaky konicek, ktory budete mat len pre seba, svoj svet a urcite sa veci pohnu k lepsiemu. Prajem vela stastia.

hefo
4. feb 2020

@lotka12345 No, s tým sexom je to taký bludný kruh, ktorý aby sa presekol, musia to pochopiť a snažiť sa zmeniť obaja (a tvoj muž zjavne nemá nijakú snahu).

Keď je muž nevrlý a neprejavuje žene lásku, tá nemá záujem o sex, a ak sa už aj nejako prinúti, stojí to za prd. A keď je málo sexu a nestojí za veľa, muž je z toho nervózny a nevrlý...

Niekedy sa odporúča, aby sa žena nejaký čas snažila poskytovať mužovi veľa sexu, ale ja to neodporúčam, lebo málo žien je tak dobrých herečiek, aby zahrali vášeň a potešenie zo sexu, keď to tak necítia. Ale určite sa treba zamyslieť, čo sa za tie roky zmenilo, kedy a za akých okolností ten muž prestal byť tým úžasným (ak to nebola len zamilovanosť a v skutočnosti tie chyby mal vždy).

To, že on nevidí problém, to je u mužov bežné. To ten psychológ tiež niekde písal, len neviem v ktorom článku. Možno aj v jeho knihe "Partneři a rozchody", ktorá sa o.i. dá stiahnuť tu: https://uloz.to/file-tracking/4b26d5b43bd538220...