Choroba manžela a rozvod

8. nov 2022

Potrebujem poradiť, lebo už naozaj nevládzem. Z každej strany počúvam niečo iné. S manželom (39 r.) sme spolu 9,5 roka, deti nemáme. Manžel už raz ženatý bol, tiež dieťa nemali, boli spolu len niečo vyše 2 rokov. Jeho ex si našla milenca, s ktorým otehotnela - dôvod rozpadu manželstva. My sme mali pekný vzťah, vzali sme sa po 8 mesiacoch. Rozumeli sme si v každom smere. Ja som si urobila VŠ, on rozbehol firmu. Veľa sme cestovali, spoznávali svet. Nezhody začali, keď som sa už chcela usadiť (mám 31). Začali sme sa nechapat, hádať. Až to dospelo do štádia, že som sa odsťahovala k rodičom. Dali sme na súd žiadosť o rozvod. Pár dní potom zistili manželovi rakovinu v pokročilom štádiu bez možnosti operácie. Samozrejme, že som sa k nemu vrátila, starám sa o neho a hlavne sa snažím psychicky ho držať, lebo ma samovražedné myšlienky. Včera nám prišiel domov vytýčený termín pojednávania. On už ale rozvod odmieta, boji sa, že firmu zdedí jeho brat (rodičov už nemá), ktorý má problémy s alkoholom. Ja ho mám stále rada, ale počas odlúčenia som si uvedomila, že náš vzťah bol o zvyku, nie o tej čistej láske..uvedomujem si, že súd by mu teraz v psychike nepomohol, aj to, že budúcnosť formy je naozaj ohrozená. Žiaľ, prognózy na vyliečenie sú nulové...vôbec neviem, čo mám robiť. Ja ten rozvod chcem, nechcem byť tá, na ktorú budú ukazovat, že sa vrátila kvoli majetku...firmu rozbiehal zo svojho kapitálu, ja som nevlozila ani cent...neviem, či je to relevantne....prosim, poraďte, ako by ste sa zachovali? :(budú ukazovať prstom, že som sa vrátila kvôli majetku...

katka700
8. nov 2022

Prosím vráť sa k manželovi. Manželstvo nie je len o láske a byť spolu len keď je dobre. Ostaň s ním dokonca a ak si praje aby si zdedila firmu ktorú vybudoval, spln mu toto želanie nech sa posledných pár mesiacov zbytočne nestresuje.

autor
8. nov 2022

Áno, ja s ním chcem byť určite až do konca. Nemala by som to srdce dať ho niekam do doliecovaku alebo neviem kde. Ja som odišla aj z práce, teraz od 1.11., pretože sa fakt bojím, že si vezme život predčasne. Ja si ho ako človeka nesmierne vážim. A hnevám sa, že človek ako on má dni zrátané. Láska medzi nami už nie je, v hádkach sme si povedali naozaj veľmi, veľmi zle veci...vzájomne. keď som odišla k našim, vôbec sme spolu nekomunikovali, on mal aj nejaké bokovky, mne sa sprotivil. Napriek tomu si toto nezaslúži...dnes sme sa o tom rozprávali a ako tu bolo spomenuté, on nechce rozvod práve preto, aby ma neobral o príspevky, keďže ma už obral o prácu. Tá firma je ďalšia vec. Ďakujem vám za názory dievčatá ♥️🙏

autor
8. nov 2022

@cairka áno, som. Táto myšlienka mi napadla ako prvá, keď mi to oznámil. Resp.jeho spoločník vo firme mi to oznámil. Brala som to ako citové vydieranie...šla som ale za primarom a žiaľ, všetko mi vysvetlil. Aj mi povedal, čo ma čaká, aké to bude. Odporučil nám obom psychológa. Vravel, prečo sa to neda operovať, prečo liečba nebude úspešná.

marca12
8. nov 2022

Nerozvadzaj sa. Prenho to vela znamena,ze odide s vedomim,ze ti nieco zanechal. Riesenim by bolo aj to,keby na teba prepisal firmu. No myslim si,ze on skor tu psychicku podporu potrebuje,ze to manzelstvo je prenho taka barlicka. Vobec sa necit vinna,ze zdedis jeho firmu. Kym ste boli spolu aj ty si investovala cas a podporu,ked rozbiehal firmu. Na jeho uspechu mas aj ty svoj podiel zasluhy. Rob tak ako citis a nie,co by ini povedali. Ludia si vzdy nieco najdu,nikdy sa netrap recami ludi. Len vy dvaja viete ako to je a ostatni ta nemusia trapit.

ankare
8. nov 2022

Si úžasná a veľmi múdra žena, rozumná. Veľmi Ti Držím palce a prajem Ti veľa sily, čaká Ťa veľmi náročné obdobie. Ale všetko sa deje pre niečo, mysli na to. Drž sa!

krisbar
8. nov 2022

Pokial nespise zavet, tak dedis ty a jeho rodicia.
Nech si kto chce co hovori. Kasli na to. Rozvod uz nic nezmeni.

tykat
8. nov 2022

Budu ta ohovorat ci sa rozvedies alebo nie. Lebo ani jedno nie je ok, utecies od choreho alebo ides po peniazoch... kto chce ohovarat dovod si najde.

h2
8. nov 2022

Nečítala som komentáre, takže možno to tu niekto už napísal, ale ak ti záleží na tom, že na teba budú ukazovať prstom, tak podľa mňa budú ukazovať skôr vtedy, keď sa rozvedieš so smrteľne chorým manželom, hlavne keď on už ten rozvod nechcel.

vieronkatt
8. nov 2022

A načo bude ten rozvod dobrý?keď sa nerozvediete,on bude mat kľud a pokoj na duši(kvôli firme,aj teba "zabezpečí")...myslím,že toto je teraz jediné na čom skutocne záleží.
Prajem úprimne veľa veľa veľa sily.

cairka
9. nov 2022

Tak potom sa pridávam k ostatným, už to spolu dotiahnite. Je mi to ľúto, bude to ťažké. Veľa síl.

autor
9. nov 2022

Ďakujem dievčatá za krásne slová, za podporu. Nepoznám vás, ale vážim si to. Dnes som stiahla papiere, rozvod teda nebude. S manželom sme sa celú noc rozprávali, veľa spominali. Tieto posledné mesiace budú veľmi náročné. Bojim sa, neviem, či toto dám. Vidieť umierať človeka, s ktorým ste prežili kus života, krasny kus života....

marseillefan
9. nov 2022

Máš dve možnosti:
- Ak sa o neho plánuješ starať až do konca, tak sa nerozvádzaj.
- Ak ho chceš teraz opustiť a nechať ho umierať samého, tak sa rozveď a choď svojou cestou.
V prvom prípade ťa budú ohovárať, že si zostala kvôli peniazom, v druhom, že si opustila muža na smrteľnej posteli. Kto ohovárať chce, ten si zámienku nájde.

PS: Ak nebude chcieť, aby si firmu zdedila, môže spísať závet a ty nedostaneš nič.

cacianka
9. nov 2022

Pracujem na onkologii, a viem aké je ťažké stráviť mesiace života, keď vieme že končí. Neviem odkiaľ si, v Ba je paliativne odd. v Nou Klenová. Majú aj hospic - domácu starostlivosť, pomáhajú pacientom a ich rodinám. Ak ste ďalej, tak hádam poradia iné možnosti. Tak ako Liga proti rakovine.
Skús aj tento smer, nezostávaj v tom sama, využite aj psychologickú intervenciu.
Želám ti veľa síl 🍀🍀🍀

autor
9. nov 2022

@cacianka máme podporu psychológa. Každopádne máte môj obrovský obdiv za prácu, ktorú robíte. Neviem, ako to zvládate...ja mám momentálne v sebe zmätok. Som rada, ze dieťa nemáme, na druhej strane, človek ako on tu mal dieťa nechať....toto všetko riešime so psychológom, resp. ja, manžel zatiaľ odmieta .. ďakujem vám 🙏

mikadooo
9. nov 2022

Vždy môžeš po smrti manžela darovať firmu bratovi, hmm? S mužom by som sa v takejto situácii nerozvádzala.

autor
9. nov 2022

@mikadooo práveže tomu sa manžel chce vyhnúť. Záleží mu, aby som ja netrpela núdzou a aby firma prosperovala aj naďalej. Jeho brat je alkoholik, firmu by v niektorých dňoch bol schopný zapredať. Manzel má vo firme spoločníka, ten má našu plnú dôveru, firma zabezpečená je a bude. Ale o to vôbec nejde.

mrva
10. nov 2022

nerozviedla. V takej situacii nie

blondtana
10. nov 2022

Keď ho opustiš, tak budú hovoriť, že si chorého manžela opustila....podľa mňa je práve úctyhodné, ak v ťažkých chvíľach ostaneš pri ňom.

1fifinka1
10. nov 2022

Ja si myslím, že súd by vás v takomto prípade ani nerozviedol. Už len z morálneho hľadiska.

marekpa
11. nov 2022

Zdravím, som muž, hodilo má do tohto vlákna z vyhľadavánia ohľadom manželských kríz, nezávidím vám vašu situáciu avšak musíte pochopiť že manžel má mužskú povahu bojovníka, nemyslím si že vám povie aby ste pri ňom ostala aj keď mu po tom srdce piští, na okolie sa vykašlite ,obmedzenci vidia vždy len smotánku na torte. Držte sa nech je vaše rozhodnutie akékoľvek, takto to asi malo byť.

neve555
18. mar 2023

Co si ty za kreaturu...hanbi sa

heln
18. mar 2023

@neve555 nepomylila si si diskusiu? lebo ak nie, tak kreatura si ty.
od vtedy preslo asi aj 5 mesiacov, jej manzel moze uz byt mrtvy, alebo je na smrtelnej posteli a ona preziva to najhorsie obdobie v zivote.

tatisna
18. mar 2023

Kristepane, ved si to predstav, to pojednávanie, on zničený nad hrobom a Ty si tam melies, že už ho emas rada, sex je o ničom...no ja by som to nedala.

cacianka
18. mar 2023

@neve555 @tatisna vy dve si pozrite dátumy a trochu uvažujte, kým niečo napíšete

tatisna
20. mar 2023

@cacianka to platí aj pre vás, radšej najprv pouvažovať...

cacianka
20. mar 2023

@tatisna 🤦