Čo robí muža charizmatickým?

hugger
6. nov 2023

Čim sa vyznačujú muži o ktorých by ste povedali že majú charizmu? Je to výzorom, vyjadrovaním, niečo iné? Čim sa líšia od priemeru? Ako na vás charizmatickí muži pôsobia? Vidíte v nich skôr alfa samcov na jednu noc alebo materiál na vzťah na celý život?

Do akej miery sa pre vás charizma podieľa na celkovej atraktivite muža? V porovnaní s výzorom, autom, bývaním, inteligenciou, charakterom, vzdelaním, profesiou, skupinou priateľov v ktorej sa pohybuje?

A tie z vás ktoré ste skončili vo vzťahu s takýmto charizmatickým mužom, ako to nakoniec dopadlo? Pôsobí tak na vás ešte stále?

kiwi3
6. nov 2023

predpokladam, ze o tebe niekto povedal, ze si charizmaticky a teraz zistujes, co si o tom mas vlastne mysliet...

egonsk
6. nov 2023

schopnost uzivit potomka a zabezpecit pohodlie. Vid taky Borisko, u neho sa zeny nepitaju kolko ma deti, lebo vedia, ze ma charizmu, ktora im zabezpeci vysnivanu buducnost...

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bloger
6. nov 2023

Charizmu osobnosti vnímajú ľudia ako vyžarovanie, ktoré vychádza zvnútra, extrémny šarm a schopnosť očariť, mimoriadnu príťažlivosť, obrovskú schopnosť medziľudskej komunikácie a presvedčivosti.

tanyag
6. nov 2023

@bloger 👏👏👏

diewcatqoo
6. nov 2023

Je to muz, ktory ma zaujme nielen vyzorom, ale aj vystupovanim, vyjadrovanim, recou tela, zmyslom pre humor a pod. Je to celkove vyzarovanie cloveka. A to je myslim velmi subjektivne - co je pre mna charizmaticke, moze byt pre ineho totalne fadne a neprijatelne.
A ano, mam takeho muza. Po 17 rokoch je uz sice trochu ufrflany (ja ale tiez), ale stale charizmaticky

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bloger
6. nov 2023

@chodec15 Myslíš? Ja by som do toho neťahal politiku. A už vôbec nie psychopatov. To je trošku na inú tému.

lindous
6. nov 2023

Mám charizmatického muža, ktorý ma na prvý pohľad vôbec neočaril výzorom, ale jeho vyjadrovanie, humor, inteligencia, gentlemanstvo a vystupovanie ma tak očarili, že keď sme sa lepšie spoznali, je to pre mňa najsexi chlap na svete a to je podľa mňa ono…a teda veľa kamošiek mi najskôr povedalo, že mám zvláštny vkus, ale keď ho spoznali, tak boli také, že už rozumejú 😅😅 … takže podľa mňa to na atraktivite pridáva veľmi, ale jasné že pri vážnom vzťahu pre mňa bolo dôležité aj aby sme mali rovnaké hodnoty, názory na určité témy atď…a teda stále to pretrváva a stále ho vnímam ako očarujúceho, zatiaľ skoro 5 rokov…

hugger
autor
6. nov 2023

@kiwi3

Nie. 😊

Téma je založená s cieľom edukovať rastúcu skupinku mladých mužov (aj tu na MK) ktorí sú presvedčení že nemajú ženu čim zaujať.

reanda
6. nov 2023

podla mna to suvisi s tym, nakolko je clovek schopny byt 'sam sebou'.. teda verny tomu, kym skutocne je, nie snazit sa prisposobit a zapacit, aby tym nieco ziskal.. potom to z neho moze vyzarovat, lebo tomu nestoji v ceste a nicim to neblokuje.. vsetci by sme boli charizmaticki, keby sa nesnazime byt ini, nez sme 🙂

viestta
6. nov 2023

Charizmu alebo mas alebo nemas. Je to o vyzarovani, komunikacii, schopnosti pocuvat druheho, empatii... Nemyslim si, ze charizmu si clovek vie cielene vybudovat ak nema zaklady.

majlo1234
6. nov 2023

U mna je to celkove vyzarovanie a sebavedomie(ale nie prehnany egocentrizmus)

bbshop
6. nov 2023

Podstatné veci už boli spomenute..za mňa je tiež charizma šarm, vystupovanie, intelekt, zmysel pre humor, sebavedomie. Nesmierne príťažlivá vie byť aj ľudskosť, empatia daného človeka. Srdce na správnom mieste..nič nie je príťažlivejšie ako keď vidím citlivú stránku inak silného muza..priťahujú ma ľudia, pri ktorých cítim bezpodmienečne prijatie, že môžem byť tým kým som a neodsudia ma. Pri ktorých môžem ukázať aj ja svoju zranitelnost, ktoru bezne neukazujem a nezneuziju to a necítim sa trapne. Tiež keď muz neberie život príliš vážne, ale zase nie je ani ľahostajný. Taký zlatý stred, keď ma správnu dávku zodpovednosti, ale aj hravosti. Keď sa na neho môžem spoľahnúť a cítim pri tom mužovi ľahkosť bytia, žitia..takého považujem za charizmatického.

zadda1
6. nov 2023

to sa nedá všeobecne povedať. čo je pre jedného charizmatické, pre druhého môže byť až odpudzujuce. vidím to ako rôzne reagujeme na mužov s kamarátkami ;) základ je určite čistota, vôňa, prijemne vystupovanie

ndrag
6. nov 2023

@hugger mozog. Nemusi vediet vystupovat, nemusi mat extra sarm, nemusi vyzerat ako model, nemusi mat charizmu okolo seba a pritahovat vsetkych naokolo, je to vacsinou taka seda myska. Mna pritahuju "nudni kockosi", co su nudni len na prvy pohlad, lebo vela vedia a maju upratany svoj zivot, svoje zaluby.. Taki, co sa im ti "cool" muzi vacsinou vysmievali na skole. Nieco ako moj ekonom doma :D.

ema22270
6. nov 2023

Charizmu má muž, aspoň pre mňa, ktorý je vysoký, má pekné ruky, má to správne vyžarovanie, pohľad, úsmev, inteligenciu, humor... niekto, kto robí to, čo robí s vášňou (aj v práci)... asi toľko. 😄

rorino
6. nov 2023

@egonsk 😂😂presne,😂až na taký malý detail,že ako chlap charizmatický vôbec nie je,ale tie jeho lavičky ani netušia,čo to charizma je😂

h2
6. nov 2023

@hugger Predpokladám, že tým mladým mužom myslíš istého Ondra. 😁 Napadlo mi to hneď, ako som v úvodnom príspevku čítala o alfasamcoch na jednu noc. Ďalší tvoj príspevok ma v tom len utvrdil. S Ondrom je škoda strácať čas, ja som sa veľmi snažila mu pomôcť a vysvetliť veci, ale on je o svojej pravde presvedčený do tej miery, že s ním proste nikto nepohne.
Ďalšia vec, ktorá ma na tvojom príspevku zaujala, je vymenovanie atribútov, z ktorých sa podľa teba skladá atraktivita muža v ženských očiach. Auto? Bývanie? Profesia? To vážne máte vy, muži, o nás, ženách mienku, že nás ohúrite autom a zbalíte na vlastníctvo nehnuteľnosti? (No dobre, tá profesia je s otáznikom, lebo napríklad hasiči sú proste sexi, to je fakt. 😂). Až na malé výnimky, ktoré si už pre seba vychytal Boris K., bežnej žene nezáleží (alebo aspoň nie v prvom rade) na majetkoch a vlastníctve auta luxusnej značky. A na rozdiel od skalopevného presvedčenia Ondra, nie sme ani také povrchné, aby sme bezhlavo skákali do postele alfasamcom na jednu noc.
Na otázku o charizme, pravdupovediac, neviem odpovedať. Niekedy má charizmu chlap, ktorý vôbec nie je pekný a iný ju nemá hoci je krásavec. Neviem, čím to je. Je to proste pocit, ktorý z chlapa mám. Súhra viacerých faktorov.

hugger
autor
6. nov 2023

@h2

Re.: vymenovanie atribútov: Máš pravdu že sú možno povrchné, urobil som to úmyselne aby som tie z vás, ktoré máte hodnoty nastavené inak, trochu vyprovokoval 😁

A áno, myslím si že je skupina žien (a vôbec nemusí byť malá) pre ktorú vyriešené vlastné bývanie a schopnosť podeliť sa o svoj dopravný prostriedok v prospech ľudí okolo seba môže zohrať dôležitú rolu v atraktivite muža.

A k tým tvojim hasičom: aj hĺbka ženských hodnôt ma svoje limity a je to tak v poriadku 😊

zuzulka558
6. nov 2023

Ja ani neviem co to bolo u môjho asi že bol taky tichý keď chodil na pivko keďže som brigadovala a vtedy prišiel zo zahraničia,, keď som ho prvý krát zbadala bola som hotova z neho a to nie je žiadny model niečo v sebe mal taky dobrák od kosti ,, nevedela som ho pustiť z hlavy,, no teraz to je ako sa vraví tichá voda brehy myje 🤣🤣 nakazila som ho ukecanosťou

h2
6. nov 2023

@hugger Ty, ty, ty, provokatér jeden! ☝️😁 Moja chyba, ja sa nechám vyprovokovať celkom ľahko.
Myslím, že pre ženu sú dôležité iné veci. Ak má k tomu všetkému ten chlap aj dom a auto, je to len bonus navyše. Naozaj máloktorá chce chlapa, ktorý je jej napríklad nesympatický, len preto, že má majetok. Vždy tam musí byť aj niečo viac.
Tých hasičov ber s rezervou, to je také klišé. 😏

ivangeline
6. nov 2023

Neviem si to predstavit. Vsetkym sa nepaci to iste. Ani slovo charizma nepouzivam. ;D

hugger
autor
6. nov 2023

@h2

Ako veľký priaznivec mačiek ťa nemôžem ochudobniť o tento zážitok
https://www.scarymommy.com/australian-firefight...

reanda
6. nov 2023

@h2 hasici su sexi? fakt? to som nevedela 😀

@hugger ak chlap riesi, ako sa stat atraktivny pre zenu, uz to samo o sebe je problem.. muz, ktory si nie je vedomy seba a toho, co on sam chce a aky vlastne je, nie je teda 'sebavedomy', nebude pre zeny moc atraktivny.. a to je to, o com som pisala.. kazdy si musi najprv poriesit seba a svoje sebavedomie, potom sa automaticky vyriesi aj to, ze ma pocit, ze nie je atraktivny pre druhe pohlavie a ze si nevie najst partnera.. nepomozes teda chalanom tym, ze im ukazes, co zeny chcu a aki sa teda maju snazit byt, ako maju posobit, aby nejaku zbalili.. to aj tak potom nebude fungovat.. chlapci nech riesia seba a nie, co chcu zeny.. a pokym maju problem, nech do partnerstva radsej ani nejdu, lebo to potom bude mat problem aj ta partnerka a aj deti 😝
a to plati samozrejme aj pri zenach.. napr. vsetkych tych, co si myslia, ze nemaju sancu zaujat muza, ked nebudu mat kacacie pery a pol tela umeleho, aby vypadalo podla aktualnej normy dokonalosti a podobne

hugger
autor
6. nov 2023

@reanda

Cieľom bolo ukázať im, že ženské vnímanie atraktivity muža ma veľa podôb a má ďaleko od zjednodušených názorov že je to len o výzore a peniazoch.

reanda
6. nov 2023

@hugger ked myslis, ze to pomoze 😀 doteraz sa tiez isto stretli s roznymi nazormi, ale clovek, co chce z nejakeho dovodu niecomu verit, tak tomu verit bude, mozes ho presviedcat, kolko chces.. co som si vsimla, pre niektorych muzov je jednoduchsie uzavriet vec tak, ze ho zeny nechcu, lebo su povrchne a ide im iba o velkost konta a penisu, aby si nemuseli priznat, ze chyba je niekde inde

h2
6. nov 2023

@hugger 😻 Jéj, to sú ale sladkí kocúrikovia!
A tie mačičky sú tiež zlaté. 😃

h2
6. nov 2023

@reanda Jasné! Videla si už, aby nafotili sexi kalendár povedzme účtovníci? Alebo predavači? Alebo operatori výroby? 😁

tanyag
6. nov 2023

@hugger Ak sa bavíme to tých istých mužoch, čo pravidelne prispievajú, že o nich ženy nemajú záujem (nebudem menovať), tak zakladanie tejto témy nemá absolútne žiaden význam, pretože v každej diskusii, kde nariekali, sme sa im, my ženy, snažili vysvetliť, že ženu nepriťahuje to, že muž chodí každý deň do posilky, oblieka sa do najmodernejšieho oblečenia, má najmodernejšie auto a neviem, čo ešte, ale ženu priťahuje to, čo má muž v hlave a to, čo z neho vyžaruje a za seba musím povedať, že to naše úsilie bolo zbytočné, lebo to nepochopili tak či tak.