Dáte láske druhú šancu?
Som clovek spolocensky, laskavy, s dobrym srdcom, inteligenciou a predsa som si nasla debila a narcistu, ktory len bral bral a bral a naspat nic nedaval, ktoremu som verila, bola s nim roky , porodila dieta a on sa na nas vykaslal lebo si nebude menit rebricek hodnot a jemu je lepsie samemu ako s urevanym dietatom a zenou co mu nevenuje tolko casu ako predtym lebo sa stara o dieta ( jeho dieta!)
S dietatom sme si vytvorili nasu malu rodinku, nasu malu bublinu, v ktorej zijeme spokojnym zivotom
No co do buducna? O muzsky vzor sa nebojim dieta ma v rodine vela prikladov..ale co ja? Co moje potreby a moj zivot? Bude nas este niekto chciet? Oboch? Nebrat nas ako “poskodene ci vratene zbozi”? Lebo nas nechcel on?
Tak velmi by som chcela ( no nehladam) ale bojim sa, ze by sa to zopakovalo, ze by som niekomu znova verila, niekoho predstavila a priviedla pred moje dieta a znova by opustil mna a aj dieta
Bralo by to dieta ako moje zlyhanie? Ja by som to brala ako zlyhanie, prvy vztah beriem ako najvacsie zlyhanie mojho zivota
Mozno som sa za tie 3 roky este uplne nevyrovnala, odpustit neodpustila, nemienim..
(Ex sa nestara o nic, dieta v podstate ignoruje a mna tiez takze v tomto je to v pohode, ziadny kontakt- zaplati co ma stanovene sudom a tam to skoncilo)
Ja len v podstate nebali ste sa zacat s niekym odznova? Verili ste znova?
@milka1988 € niesu u mna ziadny problem, toto je to posledne co riesim resp neriesim vobec
Ex plati ako ma, ja mam skvelu dobre platenu pracu, mam aj rodicov, ktori este stale pracuju ak by bolo treba pomoct a nieje problem vychadzame skvele
Mam vela myslienok, som rodinny typ, vysnivany zivot tak ako som to videla v rodine, jednoducho rodina drzi pri sebe
A ex nas opustil ked malo dieta len malicko mesiacov lebo ma ine priority a predstavoval si to inak……..debil
Bojim sa, strasne sa bojim niekomu zase verit a na druhej strane chcem byt milovana a mat normalny stastny zivot
Ano ano mam dieta, toto pocuvam nonstop
Ja svoje dieta milujem a staram sa najlepsie ako viem, dieta ma vsetko, okrem otca ale v podstate zije normalne a nic nestrada ale co ja? Preco by som mala byt len matka a zabudnut na to ze som aj zena len preto ze sa zo mna stal nedobrovolne jednorodic?
Dnes je kopec muzov, co uz nejak presvihli cas mat svoje dieta a prijmu to od partnerky, moj svagor a brstranec su taki. Mohli mat vlastne a nemali, ale maju takto. Cize to neni take zarubane, len davat pozor na odrbavacov.
Ale ved niesi jedina svete,, a v dnesnej dobe je zien ako ty veerla..spolocnost si uz nato zvyka, stava sa to standardom..nemusis sa citit ako odpad ani ako zla matka, lebo mas svoje osobne potreby,,hlavne sa neobetuj len pre dieta,, iste, je a bude na prvom mieste ale,popritom si tu aj TY. Randi, spoznavaj, a hladaj ..neboj sa, bude to dobre ❤️
@kiki68 dakujem
Snad ja niekto najde niekedy aj pre nas
@babydesire dakujem
Ved to ze takych zien je vela, krajsich teda atraktivnejsich, kolko je slobodnych este k tomu
Matka s dietatom nie je ten typ nanktpry by muzi leteli
Dnes každý druhý vztah s detmi končí. Takže možností, že stretnes nejakeho rozvedeneho s detmi, alebo aj slobodneho bez dieťata, ktorému sa budeš pacit, je určite dost.
Ja mám inu poziciu než ty - rozvadzala som sa z vlastnej iniciativy tesne pred 40. Možno aj preto mam uplne ine pocity. Mne dal rozvod sebavedomie a kridla, až vtedy som o sebe prestala pochybovat. Ani ma nenapadlo uvažovat o sebe ako o " vratenom zboží".
Na čo si ale daj pozor je práve to dieta - chceš pre neho otca? To už bude tazsie. Budeš musiet byt velmi opatrná s tým, koho mu predstavis a pustíš do života. Rozhodne by som to odkladala co najdlhsie. A chladne uvažovala, nenechala by som sa zaslepit zamilovanostou.
Nikdy v nicom nie je ziadna istota, nikto nezaruči, ze ti další vztah vydrží. Ale určite by som sa nebála žiadnych výčitiek zo strany dieťata. Predsa nezostanes sama, lebo sa bojíš jeho výčitiek v pripade dalšieho krachu.
3 roky je ešte málo... najmä ak si citlivejšej povahy. možno to bude trvať omnoho dlhšie ale ty zídeš z toho zocelená .... a budeš schopná nového vzťahu...
niečim podobným som si prešla.
samozrejme pozor na mužov typu najväčší nešťastník, lebo jeho manž.je fúria,...
@deti95060810 ano som citlivejsej povahy
Rozchod ma zlomil ale mozem povedat ze ako tak som pozbierana
Ahoj, ja som mama dvoch dcer 8 a 2r a moj manzel nas opustil pred mesiacom, tiez je egosita a ma aj narcisticke crty, len s tym rozdielom, ze on si nasiel frajerku- milenku, ktora mu podla jeho slov dala za mesiac viac ako ja za cele roky. Tiez sa snazim s touto novou situaciou vysporiadat a uplne ta viem pochopit o com pises. Pevne verim, ze na nas niekto caka, niekto, komu nebudeme lahostajne a bude mu na nas zalezat. Drzim palce aj tebe 🙏
@zuzkaemmka17 dakujem drzim palce aj ja tebe
Vela sil
Raz tym chlapom uprimne podakujeme, ze nas opustili
Partnerka neboj sa, hlavu hore. Rozhoduj sa srdcom, ale používaj aj hlavu. Dobrých chlapov po svete ešte chodí dosť. Možno tiež popálení po vzťahu.
Ja som sa po rokoch rozviedla, dve deti a nikdy ma nenapadlo, že by som mala zostať už navždy sama, alebo že sa zas popálim. Do ďalšieho vzťahu som už vstupovala ako iný človek a našla som si naozaj parťáka na život. Ale uvedomila som si aj niektoré veci, ktoré vzťahu neprospievajú a zmenila som ich. Žiadny rozvod a rozchod nie je NIKDY len vinou jedného. Aj prílišná submisivita a "dobrota" je občas na škodu, ak by chcel niekto oponovať, že existujú aj dobrí ľudia so zlými partnermi.
Držím palce v ďalšom vzťahu.
@ina2405 dakujem
Taký pozitívny príbeh... Sestra sa rozviedla po 4 rokoch. A už má nového partnera ktorý jej syna prijal keďže svoje nemá, pekne im to klape, a plánujú spoločnú budúcnosť ;)
@milka1988 dakujem ze si sa podelila o pribeh so stastnym koncom
Snad by sa to takto podarilo aj nam ostatnym
On dieťa nechcel však?
Preco by si nemohla verit? Nie kazdy je ako on.
@bielasovicka chcel, inak by sme sa nesnazili
Zili sme spolu dlhe roky, dlho sa o dieta snazili
Predstavoval si to inak asi..
@milka1988 nieje zly,ale nenaplnate svoje potreby. Prepac mi moju otazku,ale aký by mal byt muz? Akú máte predstavu? Nemyslim to nijak ironicky,ale uprimne.
Musíš veriť znova ..inak nezažiješ niečo krásne ..po každom páde môže prísť niečo krajšie ,lepšie ..treba si to ale vybojovať ..

Síce nás muž neopustil ale u nás je situácia taká že ja som schopná opustiť jeho. Nie je taký zlý ako ten tvoj, práve naopak, ale u nás si prestávame my rozumieť, a nenplname si potreby, nechápeme sa navzájom, najmä on ma čo ja od neho potrebujem
Tiež mi dnes hlavnou behajú myšlienky, čo bude s nami po rozvode? Kto bude chcieť ženu pred 40 tkou s dieťaťom na krku? Znovu sa zamilujem a znovu zistím že nie je taký ako vyzeral byť na začiatku, alebo sa prejaví iná zlá stránka? Tiež mám obavy či nie je menšie zlo ostať s ním a nejako to dokopat radšej s ním ako sa ťahať s Boh vie akým mužom alebo sama? Čo dnes je pre slobodnú ženu matku ťažko využiť €.... Ak nemá dobre platenú prácu...
Milión veci mi dnes išlo hlavou a som zmätená zo všetkého a ale je najlepšie riešenie. Som už skepticka voči mužom, všade počúvam aký sú muži hrozný a predstavám veriť že normálny muž je už zadaný alebo neexistuje