Deti partnera - zasahovanie do výchovy

16. júl 2023

V dnešnej dobe rozvodov a rozchodov veľa ľudí funguje v novom vzťahu s deťmi svojich partnerov. Čo je pre vás ešte normálne a čo za hranicami normy? Ako može podľa vás nový partner zasahovať do výchovy dieťaťa, ktoré nie je jeho? Je podľa vás iné keď s partnerom žije v domácnosti a keď spolu nežijú? Myslím ten partner. To dieťa chodí len podľa dohody rodičov ,,na návštevu". Ja chápem, že rodič dieťaťa o ktorého druhý rodič záujem nemá, tak si viac ťahá na pomoc nového partnera pri výchove. Ale ak obaja rodičia vychovávajú zodpovedne svoje dieťa a na spoločnej výchove sa dohodli, tak prečo by sa nový partner mal hrať na druhého rodiča? Vydiskutovali by ste si hranice s novým partnerom vášho ex vy ak on sa k tomu nemá a chce byť v novom vzťahu za dobreho? Mne sa nemáči ani prítomnosť nerodiča na rodinných podujatiach dieťaťa v škole , keď tam má oboch rodičov prítomných.

andigab
17. júl 2023

@sense zamilovaný po uši, darmo som to riešila, na vine bol syn, ktorý to vraj zle pochopil

andigab
17. júl 2023

@luckynat súhlasím s tebou, môžeš sa aj na hlavu postaviť a ešte u nich skončíš ako chorá žena, keď si ideš zastať svoje dieťa

sense
17. júl 2023

@andigab tak to je ex chuj... A synovi by som to vysvetlila štýlom ze to ci niečo dosiahne alebo nie závisí len a len na ňom a nie na rečiach iných. Aspoň ja tak vysvetľujem dcére keď jej niekto niečo také povie. Aj keď v našom prípade to nie je partnerka ex keďže žiadnu nemá.

autor
17. júl 2023

@luckynat ty vieš čítať s porozumením, že otec je za spoločné výchovné metódy a ona s ním nezije? A aká banalita? Však som nič konkrétne nenapísala. Ja ľúbim primitívne komentáre úplne od veci. A ver, že na sociálke by som uspela so sťažnosťou, že cudzia žena marí výchovu rodičov v zásadných veciach. Zákonný zástupca je zákonný zástupca. Ja neviem prečo si niekto pletie partnerstvo a rodičovstvo. Ale viem. Lebo nevie ešte ani čitat s porozumením.

januska12323
17. júl 2023

Veď ho nechaj nech si to rieši sám.

ukulela
17. júl 2023

Vsak ked mas pocit, ze to vyriesis socialkou a uspejes, nech sa paci.... uz vidim, ako socialka ide riesit otcovu frajerku, ze chce detom povolitviac casu na mobile.... chyba je chlap, nie jeho nova stramanda. A tiez tvoja upatost.

janage
17. júl 2023

Ak by chlap bol presvedčený o správnosti vašej spoločnej výchovy, bez mihnutia oka by frajerku upratal jednou vetou.

luckynat
17. júl 2023

😂 pobavila si ma…presne ako pisala @janage, ak by byvaly suhlasil s vychovou ako chces ty tak by ju velmi rychlo upratal. Lenze to nespravil. Zbytocne prskas okolo seba, cim skor sa zmieris s tym ze to bude inak fungovat v ich domacnosti (lebo baba sa k nemu moze nastahovat hoci aj zajtra), tym lepsie pre teba ☺️ a to s tou socialkou- akoze nebud trapna fakt 🤦‍♀️

andigab
17. júl 2023

@sense presne v tom som videla jedinú cestu. Takto sa naučí aj do ďalšieho života spracovať nevkusné a nemiestne poznámky, pretože sa im skôr či neskôr nevyhne. Drsná, ale škola života. Základ je opora v rodičovi, hoci aj jednom. Ty to máš asi podobné, len od inej blízkej osoby. Vnímaš to vo svetle už čohosi odžitého.

sense
17. júl 2023

@andigab asi tak škola života...

miadi
18. júl 2023

Tak to ries na socialke nie na mk. Len mam pocit ze ta poslu na lamparen. Takych frajeriek moze este byt aj 10 Alebo aj Tato moze coskoro zmenit status na partnerku. Hocikto moze oponovat v nazore na vychovu ale len tvoj ex rozhoduje. Cize bud sa naozaj nezhoduje 100% s tvojim nazorom alebo mu viac zalezi pacit sa novym zenam ako dodrzat svoje zasady. Teba len hneva ze ta jeho frajerka sa snazi detom zapačit dopriat im nieco smrtelne zlo ako cukor alebo elektroniku , aby ju prijali a mali radi. Ani Keby ste boli manzelia neexistuje zakon ze musi mat otec rovnaky nazor na vsetko ako matka. A to ze vašou autoritou otrasie nejaka žienka ktoru ocko len stretava par x za tyzden este spolu ani nežiju=ktora moze byt o tyzden mesiac fuč.. svedci len o tom ze ta autorita nema pevny zaklad . Mohlo by to byt horsie . Mohol by ex presexovat cele vikendy ked mà mat deti a nespomenut si na ne. Ale je to divna story najprv bolo dieta jedno potom sa z toho stalo mnozne cislo a cele take hypoteticke Akoby to pisal clovek co ani deti nema. No nic tu neporiešiš Skus tu socialku my sme tu blbe nevieme čitat s porozumenim oni ti daju kvalifikovanejšiu odpoved.

kristiii
18. júl 2023

Nemôžeš čakať, že každý človek, s ktorým sa bude tvoje dieťa stretávať, bude mať rovnaký názor na výchovu. A netýka sa to len nových priateliek tvojho ex. Učitelia, vychovávatelia v družine-vidiš, už len ten názov svedčí o tom, že dieťa nevychovavajú len jeho rodičia, rodičia dcerinych/synovych kamarátov...nedokážeš riadiť výchovu celej zemegule. Dieťa bude ovplyvňovať ešte veľmi veľa ľudí. Stále dokola opakuješ len, že o chvíľu tu ten človek nemusí byť. No nemusí a rovnako sa môže o chvíľu k exovi nasťahovať. Ja chápem, že ťa to ako matku, podľa toho ako píšeš, riadne zásadovú matku štve, ale zmier sa s tým, že dieťa sa bude v živote stretávať aj s benevolentnejšími ľuďmi ako si ty. Príde mi lepšie, že sa chce jeho nová partnerka dieťaťu zapáčiť ako keby naňho mala byť protivná, zlá, nevšímavá alebo neviem aká. Či?