Dôchodkyne, pomáhate svojim deťom?

23. okt 2023

Od januára budem dôchodkyňa, žijem sama, mám 2 deti. Starší syn žije v zahraničí, mladšia dcéra býva 10km odo mňa. Keďže ešte celkom vladzem rozmýšľam že by som pracovala ďalej u nás vo firme alebo si našla nejakú brigádu. Predsa každá koruna sa ráta hlavne keď je človek sam.
Lenže dcére sa to nepáči. Ona chce aby som ostala doma na dôchodku a ona ráta s tým že jej budem strážiť deti keď budú choré alebo cez prázdniny aby ona s manželom mohli chodiť do roboty a nemuseli si brať ocrky a dovolenky.
Vykricala mi že každý normálny rodič pomáha deťom strážiť vnúčatá v prípade choroby a prázdnin. Že ja som sebecka keď myslím len na seba keďže by som ešte pracovala ďalej. A čo ona má robiť ked deti budú často choré.
Má 3 a 5 ročne deti.
Čo si o tomto myslíte? Pomáhate vy svojim deťom na dôchodku so stráženim vnúčat? Alebo finančné že im kupujete dary hračky alebo sladkosti? Alebo si užívate čas osamote a myslíte konečne aj na seba?

dskjhfdlkdjhl
28. okt 2023

@simona20201309 ano, to je take typicke pre niektore uzivatelky na MK, napisat kravinu za kazdu cenu😉

simona20201309
28. okt 2023

@dskjhfdlkdjhl typickejsie je chytať sa všetkého co sa da otočiť na konflikt
Mala som obyčajnú otázku čo je zlé na chlebe s paradajkou a už sme tu otočili ďalšiu stránku...
Stačilo odpovedať- nič, to bol príklad....
Ja sa inak strašne bavím keď tu niekto robozera také hlúposti a chce mať posledne slovo. . .tak posledné slovo prenechavam tebe a končím.
Príjemný víkend prajem