Dokážu zmeniť peniaze ľudí ?

nikolka28
8. dec 2019

Ahojte. Mám problém alebo ja neviem či to mám nazvať problémom alebo výlevom jednoducho sa chcem iba vyplakať alebo vyspovedať pretože nemám komu to povedať nemám sa komu vyzalovať nemám nikoho kto by ma podporil a možno tu má aj niektorá skúsenosti a určite mi budete vedieť povedať aspoň pár slov k tomu.
Začnem tým že mám 21 rokov a mám 2 ročnú dcérku. Mám alebo teda mala som priateľa ktorý má 31 rokov.
Ani neviem ako začať. Píšem to s hrčou v hrdle a myšlienkami čo vlastne bude. Ale k veci. Všetko sa to začalo narodením dcérky s priateľom som bola 3 roky. Áno krátka doba. Ale bola som zaľúbená a mala som ružové okuliare. Keď sa narodila dcérka prve 3 mesiace bolo všetko krásne nemali sme veľa peňazí priateľ si zháňal prácu ale dokázali sme si zabezpečiť bývanie. Našli sme si prenájom ja som ostala s malou doma na MD a priateľ išiel zarábať. Začal robiť po stavbách prvé týždne boli krásne chodil domov nadšený že je konečne s nami doma.. ale po pár mesiacoch keď sa v práci otukal si našiel kamarátov a ako to býva na stavbách takých kamarátov s ktorými si rád vypil zo začiatku som si povedala fajn veď je celý deň v práci pivo ma nezabije.. lenže po pár týždňoch začal pijávať často a v neujostnej miere. Povedala som si dosť a dala som mu podmienku buď my alebo alkohol a kamaráti. Povedal mi že chce byť s nami ale furt pil.Videla som riešenie len v Tom aby zmenil prácu možno to bude lepšie nenamietal a našiel si novú prácu všetko bolo zas ako pred tým všetko bolo ideálne a ja som bola zas šťastná len zas po zmene práce narazil na takú prácu kde našiel kolegu ktorý bol rozvedený a mal názory typu že všetky ženy sú ku'y a že on si radšej bude užívať peniaze a piť. Takže sa začal ten istý kolobeh len výrazne horší. Priateľ začal piť ale do toho začal aj hrávať automaty. Kradol mi peniaze chodil domov každý deň na mol proste bolo to neunostné keď som mu nechcela dať peniaze bol agresívny vtedy si som si povedala dosť a odišla som od neho bývať ku mojej starej mame aj s malinkou. Stále mi vyvolával vypisoval ako sa zmení ako mu to mám odpustiť ale ja som to ignorovala dala som mu veľa šancí snažila som sa dohovoriť aj jeho rodine že takto ja žiť nemôžem nech sa s ním porozprávajú ale on mal vždy svoju hlavu. Po pár mesiacoch čo sme neboli v kontakte mi prišli správy typu že pojedol tabletky a chce sa zabiť že si podreže žily.. citové vydieranie ja viem. Okamžite som sadla do auta a išla za ním nebudem vám rozpisovať v akom stave bol ale pojedol tabletky išiel do nemocnice kde ho poslali na psychiatriu liečil sa tam týždeň. A potom prišiel za mnou aj z jeho mamou a dušoval zaprisáhaval sa že sa zmení začali sme chodiť spolu ku psychologičke a všetko bolo zas ako na začiatku krásne. Abstinoval na automaty mal zákaz bolo to všetko krásne... Chodili sme po výletoch každý víkend sme niekde boli... Bol to úplne iný človek... ALE nastal zlom nie nezačal piť ani hrávať prišlo niečo horšie? S tým rozvedenym kamarátom bol stále v kontakte rozhodli sa že si založia živnosť bol nadšený a hovoril mi že sa budeme mať lepšie že zarobí viac a že tam vynahradí všetko ja som sa tešila ale samozrejme som mala veľké obavy. Ale dúfala som že to bude fajn. Tak teda si založili živnosť a majú firmu. Priateľovi sa začalo naozaj dariť zrazu mu na účet behali výplaty nie 500e ale 3000e.. vyzeralo to všetko fajn až kým nezačal o peniazoch a výplate klamať. Daval mi každý mesiac 100e s tým že mu nevyplatili robotu. Kúpil si auto a jedno z druhym. Samozrejme že som mu neverila ale hlavou mi išlo že sú to jeho peniaze že predsa ich nebude míňať možno ich sporí alebo ja neviem áno bola som hlúpa. Lenže z jedného dňa na druhý si našiel byt prenájom a odťahoval sa odomna už si to musel plánovať dlhšie pretože som cítila že je to medzi nami zle. Odišiel a ja sa z toho neviem nejak spamätať písal mi keď odišiel že odišiel preto pretože to už nezvládal a že za všetko môžem ja. Nechápem neviem si to vysvetliť vždy keď bolo zle som stála pri ňom dokonca keď nemal peniaze tak som si požičiavala ja aby sme to nejak ustáli. Pomohla som mu zbaviť sa alkoholu a začať žiť normálne. Ale ako začal zarábať veľké peniaze zmenil sa len tak si odisiel. Malinkú si bráva každý druhý víkend malinkú má rád. Ale ku mne sa chová chladne. Každý deň mi vyvoláva a poslednú dobu bol milý až kým som zistila že mu ide iba o to aby som sa s ním vyspala písal mi sms typu že chce aby som sa k nemu vrátila a budeme bývať ako pred tým. Ja tým že som ho mala a aj mám svojim spôsobom rada som mu uverila dneska som sa mala sťahovať k nemu aj s malou ale jasné že sa tak nestalo viem veľmi dobre že ma berie ako najivne decko ktoré mu naletí a on si z toho robí srandu. Dneska som mu našla správy ako si hľadá apartmán na prenájom niekde mimo mesta o čom mi ani nepovedal. Ono je ťažké súdiť niečo keď to čítate to mi je jasné. Ale môj názor k tomu je taký že kým nespoznal toho rozvedeného.kamaráta bol trošku iný áno pil ale vždy sa chcel vrátiť a teraz? chodí si ako frajer aj s tým kamarátom po večeriach obedikoch ako veľký frajeri. hlavná vec že mne hovorí že nemá peniaze a na malú mi prispieva 100e na mesiac ja viem su to jeho peniaze on zarába ale príde mi že veľmi rýchlo mu narástlo ego. kým nemal toho kamaráta a kým nezacal podnikať vždy som ho vedela podržať ja stala som pri ňom hoci som mohla odísť a nechať ho už dávno hlavne kvôli dcérke aby mala otca ktorý ju bude lubit.. ... Ja neviem viem že je to tak komplikované napísané možno tu ani nie je všetko čo som chcela povedať ale to by bolo strašné nadlho jednoducho povedané vedia naozaj peniaze a kamaráti zmeniť človeka? Cítim sa úplne mizerne a každý deň zaspávam s myšlienkou čo bude somnou ako to zvládnem sama prečo sa tak zmenil či som bola naozaj na víne ja. Každý deň si vyčítam možno som mala robiť niečo viac alebo ja neviem.. veľmi sa bojím budúcnosti a možno som sprostá ale ja ho mám stále rada a možno stále dúfam v kútiku duše že padne na hubu a zas sa vráti. Možno sa chytáte za hlavu čo mi je jasné ale ja nemám nikoho. Aktuálne žijem u starej mami u ktorej to nie je ideálne hlavne po stránkach komunikácie a porozumenia. Ja neviem som naozaj stratený prípad? Mám zájsť ku psychologičke alebo čo by ste mi poradili vy?

nikolka28
autor
9. dec 2019

@nefertiti5843 mám materskú plus mi ešte ex platí na malú 50e každého 15eho keď chces ísť tak do detailu.
Keď ťa trápi to že mi starká niečo platí hovorím nie neplatí. Napíšem ti ako to je starká má 4 izbový byt. Každý mesiac platí 220e mesačne ja jej dávam presnú polovicu. A nie nie som kúzelník ale žena ktorá musí vie aj usporiť a trošku sa uskromniť.
A ešte pred rozchodom s priateľom tu žil aj on máme nejakú dohodu medzi sebou so starou mamou ona bola tá ktorá nás sem volala a kvôli nej sme zrušili náš nájom. Pretože býva sama a bolo jej smutno. Nikto ku nej nechodil a moji dcéru má strašne rada. Jej nevadí že sme tu jej skôr vadí to že som sa rozišla s priateľom pretože mala s ním dobrý vzťah. A je v Tom aj niečo iné ale to tu nebudem až tak rozpisovať myslím že som povedala viac ako som mala 🙂
Ale ubezpečujem ťa starká určite netrpí určite ju nevyužívam. 👌

oli18
9. dec 2019

@nikolka28 Len na ilustráciu, dnes v Prešove dali do väzenia troch podobných "podnikateľov", akým je aj tvoj priateľ. Určite vieš, čo sa stalo.

marca12
9. dec 2019

Peniaze nemenia ludi,iba odhaluju charakter. On je sviniar,ked ta potreboval,bola si mu dobra. Teraz ma inu obet-kamarata. Ale neboj,jemu sa vsetko vrati. Neznic si prosim ta zivit. Mas ho vykresleneho v ruzovych farbach. Zacni novy zivot bez neho. Mysli aspon na dceru. Chces,aby toto zazivala. Taketo excesi. Dieta potrebuje stabilnu domacnost a stastnu matku a ver,ze si stastnejsia bez neho. Odstrihni sa od neho,nenalet na jeho smsky a reci. Nevlez mu do postele a ak si niekedy budes hladat chlapa,tak takeho,ktory budr aj tebe oporou,nielen ty jemu. Teba vlastne iba vyuzil a pouziva ako nadru,do ktorej sa poutiera,ked mu je tazko a ide si dalej. On vie ako na teba. Musis byt silna, vazit si samu seba a nedopustit,aby sa k tebe niekto takto spraval. Velmi ti drzim palce,aby si to zvladla. Si mlada,mas zivot pred sebou,tak si ho neznic. Ja mam rozvedene kamosky,ktore nadavaju na chlapov,ale neovplyvnia ma. Moze ma lakat kto cgce na zle chodnicky,nezlaka ma. To ma clovek v sebe. Niekto je lahko ovplyvnitelny a niekto vobec

marca12
9. dec 2019

@nikolka28 to,ze ho ma starka rada,neznamena,ze je to dobry clovek. Stari ludia su dovercivi. A vlastne preco ho ma rada? Za to ukazkove spravanie sa k tebe? V jeho veku uz ma chlap vediet,co chce a spravat sa zodpovedne,ale on sa sprava ako 18rocny.

nefertiti5843
9. dec 2019

@nikolka28 Ostane ti teda 140€ na všetky výdavky, tak neprekrúcaj skutočnosti....zúfalé ženy robia zúfalé činy :(

marca12
9. dec 2019

A este ma napadlo,ty si spravila maximum prenho,tu tvoja cesta skoncila. Mas zidealizivany vas vztah,ale sama vidis,kam ta dohnal. Takto sa otec rodiny nesprava a pochop,ze on iny nebude. A to bud rada,ze ta nevlaci po sudoch kvoli malej,lebo z takehoto magora to vystane.

marca12
9. dec 2019

@nikolka28 a tu je kamen urazu. Nemala si zaklad rodiny,zle vztahy a dobre by bolo mozno ist ku psychologicke. Porozpravate sa nestranne. Lebo pokial sa ty vnutorne nedas doporiadku,vzdy natrafis na takehoto chlapa. Vobec sa nehanbi ist ku psychologovi, na to su. Len o tom nehovor ex,aby to nahodou nejako nezneuzil. Nechaj si to pre seba ani starkej by som zatial nic nehovorila. Ja som tiez nemala v detstve bohvieaky priklad a nemam dobry vztah,sestra mala muza tyrana a druha sa nevydala a je bezdetna. Takze zaklad je milujuca rodina,aby sa dietatu aj v buducnosti darilo a vedelo sa zaradit do zivota.

deti95060810
9. dec 2019

neboj sa, takých podnikateľov bolo čo sa hrali na veľkých machrov .... ale len pokým neprišla prvá daňová kontrola...Potom to už bolo omnoho horšie....😉

virginia
11. dec 2019

Mne sa vobec nezdas nezrela, naopak, na to, kolko mas rokov, si velmi dospela. Ako uz niekto pisal vyssie, on nebol nikdy dobry partner a peniaze ani kolega to nezmenili, je dospely a robi rozhodnutia vlastnou hlavou. Chapem, ze mas strach, co bude dalej, nastastie mas starku, aj ked verim, ze je to viacgeneracne byvanie narocne, ale na teraz pomoze. Daj si na sud ziadost o vyzivne, 50 Eur je strasne malo. Urcite vysudis viac, najmä kym si na materskej. A ked toto poriesis, uvidis, co dalej so zivotom, cas bezi, o chvilu pojde mala do skolky, Ty zacnes pracovat, najdes si podnájom a urcite stretnes niekoho, kto Ti bude oporou. Drzim palce.

cacianka
15. dec 2019

@nikolka28 nevyskakuj na babu, to co si napísala a ako smeruje k takejto odpovedi.my nemame vestecku gulu takze nevieme ako to mas s babkou a peniazmi naozaj. vieme len ze aj starka na teba vyskakuje. V niecom ma aj pravdu - potacas sa stale okolo toho induvidua s vtakom a nevieš sa odstrihnut od toho blba.
Pories svoju psychiku s odbornikom, lebo asi je dosť mimo, su tam urcite nasledky z detstva.hladas to co si nemala - starsieho chlapa, ale on ti rodičov nenahradí lebo sam je debil.
Odstrihni sa od neho , ries iba veci okolo malej (stretávanie a vyzivne striktne sudnou cestou ) a svoj život si zi inak ako doteraz.zmen seba svoj život nie jeho.pomohla si mu uz prevela, teraz sa venuj iba sebe a dcérke, s babkou si to vykomunikuj aby v tebe videla mladu silnu zenu matku a nie handru tomu debilovi.

miadi
27. dec 2019

Nie neznenili ho peniaze on bol chrapun
Od zaciatku len si to nevidela. Si mladucka a videla si v nom co si chcela- sancu na rodinu ktora tebe chybala. Keby si vyrastla inak ver ze tohto blba by si si ani nevšimla. A neboj on zas padne na zem ale ty uz prosim nebud Ta hlupa co ho dvihne a zachrani. Stacilo. Dala si mu az privela sanci. A on nie je material na život pre rodinu ci mà ci nema $ . Ty sa sustred na svoju buducnost. Ked bude mala v skolke ty v robote setri si na podnajom lebo u babky budes vzdy decko. Samej vo svojom ti bude lepsie hoci Ta to bude viac stat. A babicka sa zariadi podla seba nepotrebuje 4izbak ked tam nebudes moze predat a kupit mensi byt. Takze nejaky pocit ze si vzajpmne musite pomahat nemusis mat. Uz mas rodinu-svoje dieta. Mysli hlavne na nu. Tvoj ex je zly clovek taha ho to k zlym vplyvom no vinu nemaju kolegovci ani iny kamos on sa rozhoduje o svojich prioritach. Ty a dieta ste nikdy neboli unho na prvom mieste ani nebudete.

clarke
2. jan 2020

Peniaze ničia charakter... Ale tak asi je nenazraty s prachov... Myslím ze ti taky chalan za to nestojí a ty nie si handra aby z tebou zametal... Nájdi si iného ktorý ťa bude ľúbiť a myslím ze sa ukázala jeho práva tvar a tým pádom je lepšie keď si na ňu prišla teraz ako dosť neskoro...