Extrémna precitlivosť

17. sep 2023

ahoj len sa chcem spýtať či je tu niekto ako ja. odjakživa som precitlivená čo sa týka napríklad smrti. už mi len tečú slzy aj ked danú osobu nepoznám, nebodaj ked ide o zvieratko a vidím napríklad na fb ze niekto zdieľa fotku ze či si niekto našiel a ze sa nevráti už domov lebo je zrazené.keď vidím v seriály že niekto je smutný kvôli niekomu. ked počujem od niekoho ze mu niekto zomrel a vidim ako je tá osoba na dne úplne zosmutniem a premyslam nad tým stále. keď vidím na fb že niekto zdiela svoje dieťa že nedošlo domov. veľakrát premyslam aj ohľadom mojich blízkych a len ked vidím ze napríklad rodičia majú nejaký napr finančný problém trápia sa a hneď mi je to luto a tečú slzy lebo viem aký sú to dobrý ľudia. ked vidim ze starí rodičia slabnú. alebo ked premyslam o svojej budúcnosti a mám nejaký cieľ ktorý chcem dosiahnuť (zamestnanie) a premyslam ze aká budem rada ked to dosiahnem a zas slzy. alebo ked to nedám a budem robit niečo iné tiež slzy. ked premyslam o svojich budúcich deťoch a ako budem mamička strašne krásne mi to príde a zas slzy. ako keby sa ma hneď dotknú take témy ako je smrt a bolest a trápenie a tiež aj čo sa týka mna a budúcnosti. napríklad keď si predstavím svojho partnera že raz budem mat pri sebe niekoho s kým budem žiť a vychované dieťa a budeme navzájom tu pre seba vo všetkom aj dobrom aj zlom. alebo keď si predstavim svoju svadbu.ja dokonca mám slzy na krajíčku keď niekto na mna zvýši hlas. čo toto cele o mne sveci? aká je toto vlastne povaha čo mám?

1sally12
18. sep 2023

Celkom sa v tom vidím, ale skôr len pri tých filmoch a pri zvieratách a keď na mňa niekto zvýši hlas. Čo sa inak týka cudzích ľudí, ktorých nepoznám tak tam nie. No čo už ...sme také povahy. A vždy si hovorím kebyže majú toto v sebe ostatní ľudua, aspoň kúsok citu, svet by bol hneď krajší. Aj keď zase na druhú stranu si vravím, že tí "tvrďasi" to majú v živote ľahšie, nič ich tak moc netrápi ako nás, niečo kvôli čomu sa mi zožierame majú oni na háku, chcela by som mať radšej takú povahu.

domkakvet
18. sep 2023

To je tvoja povaha a je pekne ze mas cit a sucit.

ivanakaka
23. sep 2023

si citliva su o tom aj knihy napr na instagrame #jsemcitlivka a je to super mozme obohatit tento svet velmiiii

ivanakaka
23. sep 2023

@ivanakaka napisala aj knihu Citlivka