Hľadám právnika na zodpovedanie otázok ohľadom rozvodu

mamanadruhuu
25. aug 2020

Dobrý deň, je tu niekto kto by mi vedel zodpovedať pár otázok ohľadom rozvodu? Ďakujem

huxy
25. aug 2020

neviem či tu nájdeš práve právnika. ale ak máš konkrétne otázky, tak ich skús napísať priamo do príspevku, možno sa nájdu ženy, ktoré majú reálne skúsenosti a vedia poradiť.

erikaa09
25. aug 2020

Je tu skupina pravnr poradnestvo. Ak sa pridas precitaj si pravidla a prisprvky ktore pisali pravnici. Pod lupu daj rozvod a mozno sa dozvies aj odpoved

mamanadruhuu
autor
25. aug 2020

@erikaa09 ďakujem skusim

ivkazba
25. aug 2020

V skupine právne poradenstvo odpovedajú právnici alebo odborníci na právne či iné témy. Ak chceš relevantné odpovede, odporúčam otázku riešiť skôr tam, ako tu. Tu dostaneš možno aj správnu odpoveď, ale ešte viac tých nesprávnych (lebo XY žien tu má tendenciu radiť zle), ktoré ťa môžu zbytočne zaviesť.

ivkazba
25. aug 2020

V skupine právne poradenstvo odpovedajú právnici alebo odborníci na právne či iné témy. Ak chceš relevantné odpovede, odporúčam otázku riešiť skôr tam, ako tu. Tu dostaneš možno aj správnu odpoveď, ale ešte viac tých nesprávnych (lebo XY žien tu má tendenciu radiť zle), ktoré ťa môžu zbytočne zaviesť.

huxy
25. aug 2020

@ivkazba je pravda že tam sem-tam odpovedajú aj odborníci. no skôr len výnimočne.

ivkazba
25. aug 2020

@huxy kde myslíš? V skupine právne poradenstvo? Vždy tam odpovedajú právnici alebo odborníci, len žiaľ, aj veľa neodborníkov má tendenciu odpovedať a preto je tam na počet často viac neodborných rád ako odborných. Ale sú nové moderátorky a tie už striktnejšie upozorňujú laikov, aby neodpovedali, pokiaľ nemajú ozaj právnu radu.

ivkazba
25. aug 2020

@huxy napríklad autorka tejto otázky pred pár minútami písala do spomínanej skupiny a už jej stihol odpovedať právnik. V každom prípade, určite je tam šanca na odbornejšiu radu ako tu, kde sa takmer každý laik cíti odborníkom. Ja som napríklad dnes na ploche odpovedala odborne na 2 otázky, kde predo mnou dostala autorka odpovede úplne nesprávne po právnej stránke a teda veľmi zavádzajúce, čomu vôbec nechápem, dávať právnu radu ak neovládam zákon.

huxy
25. aug 2020

@ivkazba jasne rozumiem. Len ja osobne som si vsimla aj vela nezodpovedanych otazok tam. Ale ak jej uz stihli aj poradit, tak to je super

huxy
25. aug 2020

@ivkazba ospravedlnujem sa, ja som v skupine pravna poradna-a tam teda je mnoho nezodpovedanych otazok. O tejto druhej skupine som nevedela.

krisabs
25. aug 2020

@mamanadruhuu som právnička a venujem sa primárne rodinnému právo. Kľudne sa pýtaj, rada pomôžem.