Hlučný sused

13. jan 2024

Ahojte chcem sa poradiť aktuálne robím 3 dvanástky po sebe a pondelok 8 hod. Je zjavne že sa potrebujem vyspať.. no okolo 22:00 som včera večer išla spat a sused akurát začal telefonovať ale proste nahlas a nadával mal vypité .. sú to tenké steny.. do 00 som nespala stále lebo telefonoval aj keď som už skoro spala tak zvýšil hlas a už som bola prebratá… začala som mu búchať na stenu potom išiel aspoň do inej izby… čo si o tom myslite je to pravidelne pije cele dni aj noci a vyvoláva aj do 1 ráno .. preháňam ?
Keď mám voľno je mi to jedno ale na takéto silne dni v robote sa musím vyspať on vždy povie jasne jasne budem ticho a aj tak nieje ďalšiu noc
Nechcem vyzerať ako citlivka však “len telefonuje” ale je to proste hrozne počuť ešte telefonuje rovno za stenou kde mám posteľ..

dori2
13. jan 2024

no ja by som bud preusporiadala izby alebo odhlucnila stenu… ze prestane asi mozes len snivat

autor
13. jan 2024

@dori2 akože ja som tu v tomto meste len dočasne v najme a on je tiež len v najme je to mala bytovka dole je jeden veľký byt a hore 2 malé v jednom byvam ja a v druhom sused.. celá bytovka ma jedného majiteľa .. a už som sa raz sťažovala keď si doniesol domov kamarátov z krčmy a do 4 ráno!!.. húkali nespali ani dole pod nami nespal nikto.. a vtedy mu napísala dosť ostré slova poslala mi screen.. no rozmýšľam či to spraviť znovu či sa budem sťažovať ale nedava mi na výber písala tam o vysťahovaní z bytu ak sa to bude opakovať

dori2
13. jan 2024

aha, tak v takom pripade by som majitelovi urcite pisala…

vyrovnanaosoba
13. jan 2024

Majiteľ nech to rieši.

autor
13. jan 2024

@vyrovnanaosoba jasne dám majitelke vedieť..
chcela som teda len vedieť názor či náhodou nepreháňam ale pokiaľ sa človek nemôže poriadne vyspať kvôli jednému ožratemu susedovi tak asi nepreháňam.. ďakujem

cacianka
14. jan 2024

Halooo, za takýto hluk sa volá polícia pre rušenie nočného kľudu
Nemusíš, ale zatiaľ to ries s majiteľkou, a prečítaj si niečo na túto tému tu na MK.
Popros majiteľku aby riešila odhlučnenie steny, inak bude mať stále takéto problémy, že bude počuť cez stenu.

bluka2
14. jan 2024

Hm, tak mne osobne telefonovanie nepripadá rušenie nočného kľudu. Zober si, ľudia telefonujú s rôznymi časovými zónami, napríklad ja niekedy s Pacifikom. Moja kolegyňa aj každú noc. Niekedy nemáš na výber. Nikto sa nikdy nesťažoval

vyrovnanaosoba
14. jan 2024

@cacianka tak za toto ju polícia vysmeje, ak volá na suseda, ktorý hlasno telefonuje a majú namiesto steny "kartón"
Ak bude volať počas žúrky u suseda, to je iné, ale len preto. Že sa nevie vyspať pre jeho zvýšený hlas, tak to veľmi nepochodí. To je to isté, ako keď má niekto malé dieťa čo každú noc prereve v intervale každých 15 minút. Tiež len dať si štuple pomôže.