Je to dôvod na rozvod?

6. jan 2023

Prosim vas nesmejte sa mi, ja uz sama neviem, co robit. Je dovod na rozvod to, ze manzel ma ignoruje, chodi vsade s mobilom, obvinuje ma za vsetko, brani sa utokom, vyhyba sa mi, komunikuje so mnou ako s najposlednejsou chuderou? Ja som mlada, mam 26 rokov, deti zatial nemame. Sme manzelmi 3 roky a naozaj som sa snazila vykonunikovat si to s nim, no on nikde nevidi chybu. Tak som mu navrhla rozvod, hoci som to neplanovala, myslela som, ze sa nejako dohodneme anieco sa zmeni. Neviem, co sa s nim porobilo. Prestal si ma vazit a ja neviem, preco. Som nanho az prilis dobra, staram sa o domacnost, zarabam, vymyslam program, nechcem po nom skoro nic, no on aj tak stale uteka za pocitacom a hrami.

pribinak
6. jan 2023

Keď je to už teraz take zle, tak toto nemá ďalej význam

hilda08
6. jan 2023

Ako vravis, si mladá, urcite stretneš nieco omnoho lesie

kaktusik007
6. jan 2023

toto iste som mala doma, 20 rokov dozadu...... do troch rokov po svadbe som bola rozvedena

mamadievcatiek
6. jan 2023

Velka chyba ze po nom nic nechces.Mal by sa podielat na starostlivosti o domacnost.Potom ma dost casu na mobil a bohvie co tam robi.

blumie
6. jan 2023

Podla mna ano. V 26tich rokoch, bez deti, muz ta ma za chuderu? Utekaj, cim skor tym lepsie.

autor
6. jan 2023

@mamadievcatiek on tam automaticky ide za ten pocitac. Ked mu poviem, vsak ostan tu, tak prekruca ocami a tvari sa jak keby som neviem co od neho chcela. Ja by som mu aj ten pc zatrhla, ale neviem, ci je to v mojej “kompetencii”, nechcem mu robit matku

kittykat22
6. jan 2023

a co ti povedal, ked si navrhla rozvod?

zmrzlinka2021
6. jan 2023

A prečo zrazu u neho taká zmena?

viestta
6. jan 2023

Lepšie to asi nebude. Spýtaj sa sama seba či chceš toto žiť aj ďalší rok, dva, 5, 15 a ešte aj s deťmi, ktoré bude rovnako ignorovať.

autor
6. jan 2023

@zmrzlinka2021 neviem, z mojej strany sa absolutne nic nezmenilo, som dost sebakriticky clovek a viem ked robim nieco zle. Ked som sa ho na to aj pytala, ani on nevedel povedat.

mamadievcatiek
6. jan 2023

Chápem ale v domacnosti robí niečo? Mal by niečo robiť, inak sa nudí a uteká za zábavou.

autor
6. jan 2023

@kittykat22 zacal panikarit. Ale potom nasledovalo to iste, co povie vzdy, ked mu nieco vytknem. Vsetko zvali na mna, ale konkretne nic nepovie.

mikadooo
6. jan 2023

Áno, je to dôvod na rozvod. Nie si s ním šťastná, evidentne ani on s tebou, tak načo sa obojstranne zbytočne trápiť, nedajbože ešte do tohto stavu priviesť dieťa? Ak ani nemá záujem komunikovať o problémoch, tak tam žiaľ nejakú extra šancu na záchranu nevidím...

zmrzlinka2021
6. jan 2023

Ako dlho to trvá?

autor
6. jan 2023

@mamadievcatiek dokoncujeme kuchynu. Tri mesiace sa tam nic nehlo, tak som mu konecne navrhla, aby to dokoncil, konkretne spodok linky, abyneboli vydier nozicky od linky. Ja som sa az zlakla jeho reakcie, nahneval sa, pekne povedane, cely cas tam hundral, buchal s tym. Ako keby to robil ani nerobil pre nas. Nikdy taky nebol, vzdy bol robotny.

kittykat22
6. jan 2023

urcite by som o rozvod poziadala. Prichodom deti sa situacia v rodine casto rapidne zhorsi - pretoze je to narocne. Tvoj manzel je uz teraz marny. S dietatom by si mala peklo

mamadievcatiek
6. jan 2023

Môže byť aj závisly od hrania hier.Kolko hodín ich hráva?

autor
6. jan 2023

@mamadievcatiek aj ja si to myslim, ale ako mu to trosku obmedzit? Ide tam v podstate vzdy, ked moze. Rano cez vikend sa naranajkuje pri mobile alebo tv. Sedi tam aj hodinu, potom si spravi kavu a uteka hrat. Presedi tam az do obeda, do nejakej 2. Potom si da vacsinou pauzu, aj to iba kvoli mne a nasilu. Potom ked nieco navrhnem, tak ideme niekam von a vecer od tej 7 do nejakej 11 tam je zase.

autor
6. jan 2023

@zmrzlinka2021 mozno nejaky mesiac

beata_k
6. jan 2023

Co hra? Je mozne, ze je to tou hrou.

autor
6. jan 2023

@beata_k hra vacsinou strielacky, ale aj hokej, futbal 😢 je z toho velakrat nervozny, ked sa mu nedari

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mamadievcatiek
6. jan 2023

Takže on v podstate stále iba hrá, v domácnosti nerobí nič.Nepíšeš žeby niečo robil a písala si že bol predtým robotný.Neurob tú chybu ako ja.Musíte sa od samého začiatku podielať na domácnosti obidvaja.A zo vsetkým.Pretože keď budete mať deti tak sa to tak zhorší že váš vzťah to nevydrží.Ako by aj mohol keď budeš na všetko sama.Prečo ho po raňajkách nepošleš nakúpiť alebo nech navarí,umyje riad.Skúšala si robiť to iste? Nerob nič a sadni si aj ty ku mobilu,počítaču.Uvidíš jeho reakciu keď nebude obed a opraté prádlo 😉

beata_k
6. jan 2023

Su hry ... pay to win. Tahaju od ludi peniaze. Lebo lepsia vybava, lebo krajsia vybava....malokedy ale za svoje peniaze dostanes co chces. Ludia su nervozni, agresivni. Ide to dooost do penazi.
Trva to mesiac. Na rozvod mi to nepride. Ale ak by to trvalo dlhsie, tak ano, rozvod.

janula12345
6. jan 2023

U kamosky to takto nejak vyzeralo, ale po 7 rokoch, tiez bezdetni a nakoniec z toho bolo ze potrebuje byt sam... odstahovanie sa ale trvanie na tom, ze v tom nikto nie je... on ma nejaky chaoz a potrebuje si ujasnit veci.... a uz sa vlastne nikdy nevratil. Po polroku odatahovania prisli papiere na rozvod a nakoniec zistenie, ze uz ma davno inu, s ktorou sup planuje rodinku

sissy27
6. jan 2023

Neexistuje žiadny zoznam dôvodov na rozvod. Je kopa žien, ktoré žijú s alkoholikmi, násilníkmi, kurevníkmi, gamblermi, podvodníkmi a nerozvedú sa…
Ak to ty cítiš na rozvod, tak je to dôvod. Nie si s ním šťastná a zmena k lepšiemu v nedohľadne, načo to siliť?

marek_97
6. jan 2023

Ahoj, ako muž ti poradím, uteč 🙂... mám vo svojom živote bohužiaľ veľa takýchto ľudí a to nie sú muži ale chlapci 🙂 ... toto si neváži ženu. Určite máš na viac z toho čo píšeš takže kľudne odíď 🙂 nemaj výčitky. Ak mu je počítač prednejší ako šťastie so skutočnou ženou je ešte nevyzretý

marca12
6. jan 2023

Pocitac a hry,sociálne siete to je zabijak mnohych vztahov. Si mlada,mas moznost najst normalneho chlapa. Chyba je,ze nic od neho nechces. Dobuducna sa nauc nerobit vsetko sama. A tohto by som kopla do zadku. Nevazi si vztah,manzelku,rodinny zivot,tak nech si zije vo virtualnom svete aj nadalej. Drzim palce,nech si znova stastna

momoftwo
6. jan 2023

Utekaj od takehoto muza?chlapca a velmi rychlo, kym si este bezdetna. On sa asi stal zavisly a preto aj tie jeho vybuchy hnevu. Nech sa ozeni s telefonom a pocitacom🤦🏽‍♀️

autor
6. jan 2023

Dakujem vam, dievcata (a chlapec 🙂)za porozumenie a rady, ste velmi zlate.