Aký ste mali dôvod na rozvod ?

18. nov 2019

Ahojte. Prosím vás napíšte mi aký ste mali dôvod na rozvod? Respektíve ste tu niektoré, ktoré nemali zlého manžela - nikdy by vás neudrel, nepodviedol, dobre zarábal, atd ale nebola v manželstve láska, úcta tak to skončilo? Je dôvod na rozvod ten, že nemáme sex 2 roky a keby len to, ale žiadna pusa, objatie, dotyk proste nič? Snaha bola dlho, výsledok absolútne žiadny. Nemam ešte ani 30, mame 2 deti, pracujem, starám sa o domácnosť, deti ale s mužom sa už len akosi obchadzame ani sa nevieme rozprávať, trvá to už strašne dlho a som nešťastná. Ďakujem za každú odpoved 🙂

oli18
18. nov 2019

Pádny dôvod na rozvod.

ivusikk
18. nov 2019

Ja by som tak žiť nemohla

panelacikova
18. nov 2019

Je to dôvod na rozvod. Mala som podobnú situáciu, komunikácia len kvôli dieťaťu. O ničom. Dnes som vydatá za iného muža a konečne viem, čo je to žiť vo vyrovnanom a harmonickom partnerstve, kde sa necítim sama 🙂

moniquer
18. nov 2019

Pravdaže, je tam vzájomné odcudzenie sa, žiadny spoločný intímny život... plus u nás rozdielny pohľad na výchovu detí, iná hierarchia hodnôt... život s človekom, hoc fyzicky na meter vzdialeným, ale pocitovo na míle... tiež som nedokázala tak fungovať, zvažovala pre a proti... rozviedli nás na prvý šup a neľutujem.. drž sa, veľa sily želám!

777januska777
19. nov 2019

To nie je odpoveď na otázku, ale mňa len zaujíma ako to baby môžete nechať zájsť až do takéhoto štádia? Veď o vzťah sa treba starať každý deň a keď to už nevyzerá dobre, tak prečo s tým niečo hneď neurobíte kým sa úplne odsudzíte? Veď predsa sa beriete z lásky nie? A tá láska nemôže len tak opadnúť. 🤔

marca12
19. nov 2019

@777januska777 aka si len mudra,zazi a potom pochopis. Vztah prechadza roznymi fazami a zachranit ho mozes len ak chcu obaja. Ty sa mozes aj rozkrajat,ak polovicka nespolupracuje.

nini1010
19. nov 2019

Padny dovod v prvom rade na manzelsku poradnu.Az potom by som riesila rozvod.Mate male deti.Neodpustila by som si rozbit deyom rodinu skor ako by som vycerpala vsetky moznosti na zachranu a naozaj dobry parovy terapeut dokaze divy.Ved toto je ich kazdodenny chlebicek.

777januska777
19. nov 2019

@marca12 veď samozrejme, že prechádza, ale veď ak sú spolu dvaja spolu a na niečom sa nedohodnú, ale majú spolu pekný vzťah, tak aj dohoda je ľahšia. Veď na začiatku tiež vzťah prechádza rôznymi fázami, ale var par to vždy nejako vyrieši až sa nakoniec zoberú a prečo to už neskôr nedokážu? Čo sa zmení? Začnú na seba kašľať alebo čo? Ja sa len pýtam ja nerypem 🤔

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
blondtana
19. nov 2019

Súhlasím s @777januska777 vzťahy prechádzajú rôznymi štádiami a aj krízami, podstatou je bojovať, aby to neskončilo, tak ako to teraz medzi vami vyzerá. Raz som čítala článok o dlhodobých vzťahoch a bolo tam napísané, že v každom vzťahu sa vyskytnú obdobia, keď toho druhého neznášate a môžu trvať aj mesiace, ale láska sa len tak nestratí a časom si uvedomíte, že toho druhého kdesi v kútiku duše stále milujete. Vždy keď ráno vstanete, treba si uvedomiť, prečo ste sa do toho druhého zaľúbili a pripomínať si to. Každé ráno sa do seba znovu zaľúbiť. Môj vzťah si tým tiež prešiel, aj keď som neznášala ja jeho (skoro rok), aj o pár rokov naopak. Ale ani jeden sme to nevzdali, sadli sme si, porozprávali sa, pripomenuli sme si, prečo spolu sme a prekonali sme to. A dnes sa stále ľúbime a stále si to pripomíname a nezabúdame na milé nežnôstky, ktoré si uštedrujeme od rána (objatia, bozky, pohladenie). Ak máš pocit, že to stojí za to, zabojovať, tak sa nehanbi začať zachraňovať váš vzťah, slovami, pozornosťou, nežnosťou, milými maličkosťami, ak nie, tak sa rozveď.

anita6666
19. nov 2019

@777januska777 lebo niekedy ťa jednoducho ten druhý prestane baviť

marylinmary
20. nov 2019

Podla mna odcudzenie je dost dobry dovod na rozvod, len je na zamyslenie ci sa s tym neda nic robit, ja myslim, ze ak obaja chcu tak sa da na veciach popracovat a rozvod by som mala ako ozaj krajne riesenie

molly25
25. nov 2019

Rok som po rozvode z toho istého dôvodu odsudzenie ... Už ma nebavilo sa mu doprosovat za pusu objatie sex už som z toho bola unavena ja kolečko práca mala domacnost tiež som chcela nikoho kto si ku mne sadne a obijme ma....vravim,je tomu rok a ja ľutujem ,že som sa nerozviedla skorej môj terajší priateľ není dňa kedy by mi nedal pusu na dobrú noc a nedržal ma za ruku sam má namna chuť hocikedy atd..(nie niesme spolu pár dní )proste keď niesi spokojná choď preč budeš ľutovať roky ako ja že si si nedala šancu byť šťastná 💖

stanulienkat
25. nov 2019

@anita6666 fuuuha, toto je veeelmi smutny dovod na rozvod. Vzdy ta miekto prestane bavit,aj ty raz prestanes niekoho bavit,ale ludia sa beru pre nieco ine a na vztahu treba pracovat. Kazdy si musi byt vedomy,ze nebudete sialene a bezhlavo zamilovani navzdy. Ale musi byt laska,respekt,ucta. Ak tam nie je,potom ste sa nemali ani brat. Predpokladam,de si veeelka krestanka a sobas bol v kostole- lebo je to cool.
@777januska777 no ,ludia by sa mali brat z lasky,bohuzial v 70% "zostane" zena zbuchnuta a "musia" sa brat.

rol76
10. jan 2023

Nevera manželky