Kamarát z minulosti

jaja234
11. apr 2023

Ahojte. Pred rokmi som mala vzťah, v ktorom veci nefungovali avšak mala som aj kamoša, s ktorým som si rozumela bol tu pre mňa. Tým ze ten vzťah nebol to čo býval, tak som maal čoraz viac bližšie a bližšie k tomu môjmu kamarátovi. Bolo to obojstranne, cítila som to, no nikdy sa nevyjadril. Vedela som, že chce niečo viac tak som mu vravela, že bude dobre ak zostaneme len kamoši (nechcela som končiť 3 ročný vzťah, avšak to som bola v tej dobe ešte poriadne naivna) a vtedy prišiel zvrat.. prestal sa so mnou baviť a mne sa časom rozpadol vzťah. Trvalo mi dlho kým som sa z rozchodu dostala, no snažila som sa aby sa so mnou ten môj kamarát bavil.. nedal mi presne najavo, že sa so mnou prestal baviť kvôli tomu ze som mu dala košom, no ja to viem ze to bol ten dôvod.

Snažila som sa o nápravu dlhší čas, nebol ku mne najmilší no vždy keď si na neho spomeniem/ keď sme si písali tak ma hreje doteraz na srdci. Aj keď nie sme v kontakte už vyše dvoch rokov, no stále niečo cítim..

Verím, že existujú pre nás spriaznené duše.. moze byt on tou mojou? Cítili ste niečo podobné pri niekom inom?

anna_maria1
11. apr 2023

A stale si sa mu odvtedy neozvala? Rozhodne nieco sprav, mozes si to potom vycitat dlhu dobu. Zivot je kratky a mame len jeden. Mozno je skutocne ten pravy, tak len smelo do toho🙂

jaja234
autor
11. apr 2023

@anna_maria1 keď sme sa prestali baviť, tak som sa snažila dlhšiu dobu.. potom som sa mu ozvala raz za pol roka, pokecali sme kúsok a ďalej už neodpísal. Od poslednej mojej snahy to je už 1-2 roky. Preto neviem ci mu písať, či sa vôbec snažiť🙂

h2
11. apr 2023

Prepáč, ale vtedy si ho nechcela, uprednostnila si zlý vzťah. A teraz, keď nemáš nikoho, ti je zrazu dobrý aj on. Ja ho chápem, nikto nechce byť núdzové riešenie.

jaja234
autor
11. apr 2023

@h2 Nevyjadril sa a ja som bola vtedy pekne naivna, čo už.. ja sa mu tiež nečudujem 🙂

katarinka89
11. apr 2023

@jaja234 možno ma vztah- za 2 roky sa toho mohlo veľa zmeniť....alebo sa tak v tebe sklamal, že už viac to nechce zažiť

jaja234
autor
11. apr 2023

@katarinka89 Nemohla som odísť od vtedy môjho frajera, pretože sa našiel iný čo by mal aj záujem ale nikdy sa nejak neprejavil. Keby odídem a idem za ním, ako by si to normálny človek zobral? Asi tak ze idem zo vzťahu do vzťahu.

mimka1402
11. apr 2023

@jaja234 Pisu ti dobre, nechcela si ho a ani si neukoncila zly vztah. Zasluzi taku, ktora bude vediet co chce. A pises blbost. Ak potrebujes riesit co by ini povedali to vravi za vela… Nechaj ho zit svoj zivot urcite ani pre neho to nebolo lahke.

jaja234
autor
11. apr 2023

@mimka1402 vravím, čo by som si povedala ja keby som na jeho mieste. Rovnako by som nebola šťastná, keby niekto odhodi 3 ročný vzťah kvôli mne a poletí hneď za mnou.

h2
11. apr 2023

@jaja234 Ale ten vzťah by si neukončila kvôli nemu, ale kvôli tomu, že ten vzťah nebol dobrý. A keby si ho aj ukončila kvôli nemu, rozhodne nebudeš prvá, ani posledná.

aliii3
11. apr 2023

Neriešila by som, čo už bolo, nebolo. Ale teda by som sa mu ozvala a možno niektoré veci sa vyriešia aj bez toho aby si musela niečo špeci vysvetľovať. Ale ten prvý krok by som na tvojom mieste urobila.

kamatopo
11. apr 2023

Tak mu napíš a zavolaj ho na kávu. Máš o ňom dáke info? Alebo nevieš o ňom vôbec nič? Môže byť už vo vzťahu a vtedy by to bolo už trápne ho oslovovať. Spriaznené duše existujú no nie všetky sú tým čím sa zdajú

mimka1402
11. apr 2023

@jaja234 To je len čistá obhajoba, je jedno koľkorocny vzťah človek ak má city takéto veci nerieši. Príde mi, že už naozaj ti nikto neostal tak spomínaš na minulosť.
Kľudne ho zavolaj na kávu. Ale rátaj s tým, že môže byť veľmi odmerany a byť v živote už ďalej.

jaja234
autor
11. apr 2023

@mimka1402 Mala som 16, nie je to obhajoba ale sama viem ako som bola "vyspela" na to všetko a ako som si vôbec neuvedomovala ako to berú ostatní. Ospravedlnila som sa mu, no viac to už odčiniť neviem🙂 bohužiaľ.

katarinka89
11. apr 2023

@jaja234 teraz je už možno neskoro rozmyslat- co by bolo keby....ty si v tom čase vedela, že ten dlhoročný vzťah je nie ideálny a zrejme si mala v plane v ňom zotrvať až do ,,smrti,,. Možno ten druhy mal zaujem- ale malo to 1 hacik- bola si zadaná. Ty môžeš urobiť už len 2 veci: - zavolať ho na kávu a otvorene s ním hodiť rec o tvojich pocitoch a potom aj tých jeho alebo zabudnúť na neho.

ls56
11. apr 2023

Ak ma vztah tak ho nechaj nech si zije svoj zivot a nesnaz sa rozbit mu ho, lebo ty nikoho nemas. Ak nikoho nema, tak pokusit sa mozes, ale myslim si, ze tam zaujem nebude. Inak daco podobne sa mi tiez stalo, tiez som mala okolo 17 rokov vtedy. Akurat, ze som sa uz potom nesnazila kontaktovat toho kamosa. Uzavreta kapitola. On ma tiez svoju hrdost.

jaja234
autor
11. apr 2023

@ls56 Asi to tiež nechám tak, minimálne teraz.. možno za chvíľu budem mat iné starosti s nebudem mat čas zaoberať sa tým.

jaja234
autor
11. apr 2023

V každom prípade ďakujem za nazor 🙂

minuska777
11. apr 2023

Hmm niečo podobné som zažila ja ja, tiež som mala pocit akoby sme boli spriaznení, nakoniec sme si šli každý svojou vlastnou cestou, ale stále mám pocit že medzi nami visia nejaké nevypovedané veci...

katarinka89
11. apr 2023

@minuska777 najhoršie sú tie nevypovedane veci......to je vec, ktorá ti ho bude neustále pripomínať

jaja234
autor
11. apr 2023

@minuska777 môžem napísať správu?

minuska777
11. apr 2023

@jaja234 jasné