Kamarátke som odmietla robiť vizáž na svadbu

7. máj 2024

ahojte, ide o to ze som odmietla kamoske na svadbu robit vyzáž. Nie som vyzážistka, amatersky robim len sebe a ano, robim to velmi pekne, ale nikdy som nerobila nikomu inemu. Povedala som ze nie, je to uplne ine na sebe a na inom, necitim sa pohodlne mat na ramenach vyzaz v tak dolezity den. Dalsia vec je, ze stale ked niekde je akcia, vsetci dookola ma pytaju urobit vlasy, nakreslit obocie, linku, atd atd. Realne ked niekam ideme tak od rana beham aby som kazdemu urobila to co chce, mam z toho stres, som spotena, nestiham poriadne ani seba. Nebavi ma to. Neviem si predstavit od rana robit vyzaz a potom utekat domov aby som nejako stihla prichystat seba. Chcem aspon raz mat cas sa v klude prichystat, len seba. Nechcem byt hnusna, ale skratka nie. V podstate som uz rozhodnuta, ale zaraza ma ze som sa stretla s nazorom, ze som strasne neochotna a je uplne v poriadku ze to odo mna chce. Jasne opytala sa, ale to naozaj som taka “zla”? neviem uz ci ja som mimo.

monikkatt
8. máj 2024

Je uplne v poriadku ze sa ta opytala..
A je tiez uplne v poriadku ze si odmietla ked sa na to necitis. Nemaj ziadne vycitky, treba hovorit nie ked nechceme.

autor
8. máj 2024

@mamina7070 ja uz neviem po akom inom jazyku napisat ze nikoho som nikdy nechystala aby sa to pochopilo 😀 nakreslit tete s ceruzkou obocie, alebo babke vyfukat vlasy urcite nie je to iste ako robit full face makeup s ocnymi tienmi s dokonalym prechodom a glitrami a cut crease. A rovno dvakrat, pretoze aj sebe, v jeden den, plus aj vlasy.

autor
8. máj 2024

@jana_eyre_2 tak teda uz asi po 13x nikdy som nikomu taky makeup nerobila, okrem seba… 🙂

jana_eyre_2
8. máj 2024

Autorka, tak potom nepíš toto ak to neznamená že si nikdy nikoho iného nemalovala "Realne ked niekam ideme tak od rana beham aby som kazdemu urobila to co chce, mam z toho stres, som spotena, nestiham poriadne ani seba." 🙃
Tak ako som povedala tak ako ty môžeš odmietnuť, kamarátky sa to môže dotknúť s tým nič neurobís..

jana_eyre_2
8. máj 2024

"Dalsia vec je, ze stale ked niekde je akcia, vsetci dookola ma pytaju urobit vlasy, nakreslit obocie, linku, atd atd." Chcela som okopírovať aj toto ale nevlozilo mi to do príspevku čo som si nevšimla
.

autor
8. máj 2024

@surama ano presne tak, a to som robila len prkotiny vsetkym dookola ked sme niekde sli. Ked priatel vidi, ako som musela vstavat o 6 rano, bola vystresovana, nasrata a bez energie niekde kde sme sa mali ist zabavit, tak povedal ze takto to nejde. Ja rada pomozem, je mi blbe povedat ze nie, ked ma niekto ziada o nieco co sam nevie. Ale skratka ked to ma byt na ukor mojho vlastneho komfortu a zazitku a pohodlia z celej udalosti, neda sa aby kazdy bol spokojny, stastny a ja si sadla do lavice uplne vyšťavena a chcela to mat cele uz najradsej za sebou. Povies jednej ano, jasne vyzehlim ti vlasy, a potom dalsia chce nieco, dalsia to iste, a tamta chce toto a tej sa paci ako mam toto, no a vysledok je ze som fakt ako na šichte a nestiham nic svoje.

autor
8. máj 2024

@jana_eyre_2 ano a ja som vysvetlila uz asi 5x ze nakreslit obocie a urobit linku, a vlasy nie je to, co robim sebe, a co by chcela ona. 🙂 Ale aj keby bolo, tak isto som aj pisala, ze kvoli tomu ze som uz tak z toho mala stres a nic nestihala, tak to uz odmietam robit znova. Pretoze realne nejaka akcia pre mna znamena ze od rana niekoho obskakujem a seba nestiham.

martul
8. máj 2024

Keď sa na to necítiš, tak je ok, že si odmietla.
Ja by som kamoške nepovedala nie, a áno aj zadarmo. Lebo je to kamoška, mňa samotnú na svadbu pozvala, tak by som to brala ako môj dar pre ňu.
Robila som tak svadobnú tortu, samozrejme, že som mala trošku stres, či sa podarí, lebo som totálny samouk, ale zvládla som to.

autor
8. máj 2024

@jana_eyre_2 ano chapem ze to vela ludi pochopilo ze takto malujem kazdeho, ale tak isto som to uz v tejto diskusii vysvetlila niekolkokrat ako to bolo myslene, ze nie, beham okolo kazdeho ale iba prkotiny, ziadny full face makeup 🙃

martul
8. máj 2024

rozčuluješ sa, ale prečítaj si ešte raz úvodný príspevok, ako si to napísala. Veľa z nás to tak pochopilo a ty chytáš jedy.

dixitka
8. máj 2024

Úplne v pohode, že si odmietla 🙂 svadobnú vizáž je isto lepšie zveriť profesionálovi. Ešte by sa jej to napokon nepáčilo a bola by z toho hádka. Na tvojom mieste by som sa na to dala iba ak by išlo o SOS situáciu, že jej zajednaná vizážistka si v deň svadby, čo ja viem, zlomila ruku, a nemá ju kto vychystať. To by som neodmietla a pomohla jej aj za cenu, že nestihnem vychystať seba 🙂 ale toto nie je taká situácia, čiže vôbec sa necíť zle, že si odmietla 🙂

jana_eyre_2
8. máj 2024

Ale mne to nemusíš vysvetľovať, pretože ja chápem o čo ti ide, ale jednoducho keď kamarátka videla už x krát pri akciách ochotu mnohým pomôcť s prkotinami tak jej môže prísť ľúto, že zrovna jej na pre ňu v dôležitý deň povieš že nie.. je to akoby si bola super kuchárka, na každej opekacke si doniesla svoj vychýrený gulas a keď ťa niekto poprosí cojaviem na narodeniny urobiť tvoj výborný guláš povieš že nie lebo ho varíš pre muža doma a nechceš byť v strese.. chápem tvoj pohľad, ale chápem aj ak sa to kamarátky dotklo to je celé..

A nemusíš sa cítiť zle pre odmietnutie, to je jednoducho asertivita.. s tým že sa niekoho tvoje nie dotkne sa človek proste musí vyrovnať..

autor
8. máj 2024

@jana_eyre_2 podla mna sa to neda vobec porovnat s vychyrenym gulasom. Je to skor akoby videla ze na grilovacku pomozem narezat cibulu ale na grilovacku kde mam prichystat svoj gulas, nechcem prist varit aj ten jej. Lebo narezat cibulu je nieco ine ako navarit svoj gulas a este gulas aj niekomu inemu.

blanblan
8. máj 2024

Záleží asi aj aké blízke kamošky ste, alebo či je to skôr len "známa" ale mňa by to teda zamrzelo na mieste nevesty. A to som naozaj typ čo sa len tak neurazí. Kamoška ti preukázala dôveru + ta pozvala na svadbu...je celkom pochopiteľné ak budeš za zlu aj keď samozrejme máš právo odmietnuť. Dobrý nápad bol zaplatiť vizazistku ako tu niekto písal.
A to že ľudia očakávajú služby zadarmo od rodiny a priateľov to nie je len na Slovensku🙂

autor
8. máj 2024

@blanblan ja samozrejme uplne chapem, ze niekto by takto kamoske rad pomohol aj za cenu ze bude sam v strese a na nervy z toho, iba ma zarazilo ze ma niekto problem pochopit, ze iní zas za tuto cenu nieco take pekne odmietnu. Uplne akceptujem obe skupiny, aj tych obetavych aj tych co im ide o svoje vlastne nervy a netrufnu si na to. A ano, zaplatit vizazistku je super napad, to mi nenapadlo, mozno to bude sucast mojho svadobneho daru 🙂

basska_b
8. máj 2024

Mne hovorila svadobna vizazistka, ze to vobec neni sranda, ze ten makeup musi naozaj vydrzat do skorych rannych hodin a neni dobre sa zverit len tak hocikomu. Asi teda kamoska caka, ze to bude lacnejsie... ked to spravis ty... ale zial, ked si netrufas, tak ona to musi pochopit, to ako keby som mojej babke kazala upiect svadobnu tortu, lebo ved ona pecie vyborne torty a babka zinfarktuje z nervov a torta sa jej na just nepodari a ja jej dam peniaze len za suroviny

mamina7070
8. máj 2024

ťale tak si tonv uvodnom prispevku nepisala ze len malujes sama seba a obcas niekomu vyfukac vlasy a dokreslis nieco ceruzkou 😂
mozno si proste len o tom takto rozpravala pred kamoskou a preto nadobudla dojem ze by si jej mohla urobit vizaz
takze no stres len skus do buducna realne komentovat svoje schopnosti a nebudes takemuto vystavena do buducna 😉
proste povedz ze nie si vizazistka ani amazerska a zvladas namalovat a upravit len sama seba

purple_wolf
8. máj 2024

lidom sa len nepáči ze zo seba nerobis rohozku... je to uplne v poriadku ... ak maju ludia taketo keci najdi si inych - viac ochotnych chapat tvoje hranice... nie si neochotna mas svoj vlastny zivot

gab
8. máj 2024

Pre mna je nezodpovednost, ak clovek nedodrzi termin, nepride v ten den, alebo zrusi naozaj na poslednu chvilu (nehovorime teraz o chorobe), a nevesta zostane na "holickach" a caka zbytocne. Ale pokial vcas, z roznych dovodov, odmietnes, neprislubis, tak to beriem ako ferovu hru. Dotycna ma dost casu si niekoho ineho zaobstarat. Mne sa neraz stalo, ze na termin, ktory som mala plne obsadeny pol roka dopredu, chceli uces a vizaz. No proste to logisticky neslo. A pochopili preco.

muchotrafka298
8. máj 2024

Chciet od niekoho, kto nelici bezne inych ludi len seba, kompletny svadobny makeup je dost odvaha. Lebo licit sam seba je jedna vec a licit nevestu vec druha. A cim by si ju licila? Vlastnymi sminkami ci by si isla kupit nove veci? Toto si vela ludi neuvedomuje. Ja napriklad nevidim dovod na to, aby si jej platila a zhanala vizazistku. Ty si ju nenechala len tak na holickach, ze v den svadby si odmietla. Vie to dopredu, tak nech sa zariadi. Ona pocitala s tym, ze kamoska jej urobi zadarmenko full face makeup a vlasy a ona usetri.

moulin20
8. máj 2024

Ja mam sesternicu kadernicku a ani ma nenapadlo ju v den svadby otravovat aby mi robila vlasy .. ona bola hosť a nie niekto kto bude kvoli mne ten den este makat