Kedy poznať, či ma niekto využíva?

8. nov 2023

Dobrý deň. Mam par kamaratiek s ktorými sa bavím už niečo cez 6 rokov sú to moje kolegyne a rozumieme si nasmejeme sa spolu no obcas je to aj také ze ma niekde nepozná a cítim sa taka navyše ale nebolo to tak vždy prúde mi ze sa mi to tak strieda raz super a raz zasa nanic. No v poslednej dobe mam fakt pocit ze uz ma skoro nidke nevolaj neviem ci preto ze čakajú ze sa sama ozvem alebo proste už nie som súčasťou partie avšak minulý týždeň jedna z mojich kamarátok chcela aby sme šli mojim autom do česká na par dni lebo ja mam 7 miestne a nikto z nich nemá. Tak to spravila už par krát ze ci by som nemohla zobrať moje auto a zo začiatku mi to prišlo ze no ved jasne prečo nie ale teraz neviem bojim sa ze ma iba využívajú a už to berú viac menej ako samozrejmosť ze s tým mojim autom pôjdem. Na cestu mi vždy peniaze dajú na to sa skladáme len neviem mam z toho taky blbý pocit.

reanda
8. nov 2023

za mna zakladom je robit iba veci, ktore chcem a nie preto, ze chcem ulahodit ci zavdacit sa druhym.. v takom pripade ta nemoze nikto vyuzivat.. a pokial mas v partii blby pocit, ze ta obcas 'nepoznaju', niekam nezavolaju a podobne, tak sa treba ozvat a vydiskutovat si to.. nie je dobre kamaratstvo, ked mas problem povedat, ked sa ti nieco nezda a necitis sa v pohode

autor
8. nov 2023

@reanda
Ako ja s do toho Ceska veľmi tesim nie je to tak ze by som to nechcela len ze neviem príde mi to také ze ta kamarátka najskôr vybavila výlet vsetkych pozvala a až potom sa spýtala na auto cize už čakala ze poviem áno. Kedysi ma stále niekde volali a jedna kolegyňa povedala ze co som taka nech prídem ze ma musia stále volať tak som im povedala ze skratka ja to potrebujem lebo inak sa citim nechcena

lindous
8. nov 2023

Využívanie pre mňa je, keď je vzťah jednostranný a viac ti berie ako dáva, keď niekam investuješ čas a energiu a nič sa ti nevracia… ale teda s tým čo píšeš v komentári mám skúsenosť, tiež máme známu, čo by potrebovala dobre že nie oficiálnu pozvánku na papieri, keď sa niekam ide… proste celý deň sa všetci dohadujeme, že niekam indeme, berieme ako samozrejmosť, že aj s ňou sa ráta, ale ona urazená, že sa jej nikto priamo nespýtal a nezavolal a je to tak trošku otravne, máme ju radi, ale máme z toho srandu už 😅

autor
8. nov 2023

@lindous ja to na jednu stranu chápem ale skratka neviem prečo to tak mam my si tiež robíme srandu ze kwd sa ich spýtam ci môžem ísť s nimi na obed alebo tak tak už vravia "nie nemozes" a viem ze to myslia zo srandy ale obcas priste mam taky pocit ze keď ma nezavolaju nechcú ma tam 🤷‍♀️😅

lindous
8. nov 2023

Presne tieto obedy 😂 každý deň chodíme zhruba o tom istom čase, kto vtedy môže, tak sa pridá, pripadne sa ozve nech chvíľu počkáme, ale nikto nikoho vyslovene nevolá, máme to tak zaužívané proste, iba ju treba zavolať konkretne 😂 ja tomu čiastočne rozumiem, je to asi vec sebaistoty, ale teda často sa takýto človek potom sám vyčleňuje, lebo sa cíti niesto a tak ostatní z toho majú pocit, že nemá záujem, tak oni strácajú záujem a je to taký začarovaný kruh… zober to do vlastných rúk, zavolaj ich niekam ty, tam sa ukáže, či sa budú vykrúcať a chcú s tebou tráviť čas iba, keď im to vyhovuje alebo s nadšením sa dohodnete

reanda
8. nov 2023

no tak to je potom tvoj problem.. ber to tak, ze ked sa niekam tesis, tak je to ok a vobec neries, ako to maju ony, ci ta vyuzivaju, alebo nie.. ved to je podla mna normalne, ze ked ste kamaratky a ony vedia, ze rada s nimi chodis na vylety, tak beru ako samozrejmost, ze pojdes a pojde sa tvojim autom, ked je najvacsie.. ja v tom nevidim nejaky kalkul.. prave mi to pride ako dokaz blizkosti, ze sa ta nemusia vzdy na vsetko vypytovat.. a zas ak by si nemohla a povedala, ze nejdes, alebo nemozete ist tvojim autom, tak myslis, ze by sa hnevali?

autor
8. nov 2023

@reanda nie to určite nie. Ja si uvedomujem ze to je asi mojou chybou to ze sa citim ze uz do tej partie nepatrím keďže nidky za nimi nechodím. Ale par krát som skúsila sa len tak pridať bez toho aby ma zavolali a proste ja neviem ci si to namyslam ale to sko sa na mňa pozreli keď som za nimi prišla proste som mala pocit ze si vnútorné hovoria ze co tá tu zasa chce. Teraz začali chodievať spolu po robote do parku na cigaretu lenže ja nefajčím tak som tam s nimi prvý krát ani nešla ani ma nezavolali tak som z toho nerobila veľkú vedu no potom na ďalší krát zavolali druhú kolegyňu ci tiež nefajčí nech ide s nimi a mňa nič a snažila som sa im aj naznačiť ze by som rada s nimi šla ale neviem ci môžem no aj tak nič už asi mesiac každý deň tak chodia ale bezomna preto sa citim tak vyradene

lindous
8. nov 2023

Tak trošku FOMO? Ak nepoznáš skús si pozrieť aj ako proti tomu bojovať 😊 ale teda, nepoznáme vás, nevieme aká je vaša dynamika, čiže možno sú to pocity na mieste, to sa časom vyvŕbi.. keby moje dobré kamošky fajčiarky išli spolu na cigu a mne sa chce ísť tiež, tak proste im poviem “kočky, idem sa aj ja vyvetrať” a šla by som…asi to bude tak nejak obojstranné, ako som spomínala, ty sa zo strachu tak trochu sama vylučuješ pasivitou, tak už ťa vylučujú aj ony, na druhu stranu aj ony by voči tomu mohli byť trošku empatickejšie, keď ťa poznajú… ja by som asi tu tému jemne nadhodila 😊

autor
8. nov 2023

@lindous jasne skúsim

reanda
8. nov 2023

tak ono moze byt, ze ta nemaju az tak rady, ako napriklad niektoru inu 🙂 to jasne, ze clovek citi.. a myslim, ze treba mat fakt stastie, aby clovek niekam stopercentne zapadol a citil sa uplne prijaty.. ale tak zas podla mna z toho netreba robit taku vedu, ved su to len kamosky z roboty.. mozes z toho vztahu vytazit, co ti to dava a ostatne veci si nebrat az tak osobne a neklast tym vztahom az taku velku dolezitost..