Klamstvo ohľadom sms a moje pocity.

misoan
16. mar 2020

Ahojte. Sledujem vase prispevky a rozhodla som sa po uvazeni pridat moj vstup, pretoze by som rada vedela vas nazor ako nazor nestrannych osob. Skusim to vsetko popisat…

Mam takmer 2 rocny vztah (od jula 2018). S terajsim partnerom (nazvime ho Partner) sa vsak pozname dlhsie - budu to uz 4 roky. Spoznali sme sa na mojej narodeninovej oslave. Ja som v tom case bola vo vztahu a Partner sa do mna zahladel. Nevedel, ze som mala v tej dobe ineho priatela. Zacali sme si pisat a u neho sa na zaklade pismeniek vyvinula laska a akasi priputanost. Medzi casom Partner uz vedel, ze mam vztah. Ostal vsak pre mna bol butlavou vrbou, lebo som mu mohla povedat a zverit sa so vsetkym. Bol rad, ze moze emocionalne pomoct a byt so mnou v kontakte. Zveril sa tiez so vsetkym. Pisal mi dlhocizne listy, na ktore som niekedy nemala energiu odpovedat … bolo v nich vsetko. Bolo citit, ze po mne tuzi, ze je so mnou, aj ked realne nie je, ze na mna stale mysli. Brala som to ako cenne priatelstvo, ktore sa vyvinulo z nicoho. Ked som si vsak uvedomila, kam to speje a ze on je zalubeny, tak som sa snazila naznacit mu, ze to nebude z mojej strany dobre, lebo som stale so sucasnym a podvadzat nechcem. Vlastne ani nebol dovod, pretoze ma Partner v tej dobe fyzicky vobec nepritahoval (bola som paf zo sucasneho – ktory sa vsak ku mne spraval ako k inventaru – a ja som preto velmi trpela). Casom sme sa rozisli a nahoda osobneho stretnutia nas dala dokopy s Partnerom. Bolo to v case, ked on bol rozhodnuty ma uz nedobyvat a prave vtedy medzi nami preskocila iskra taka silna ako vyboj … neverila som, ze moze byt nieco take intenzivne.
Nas prvy rok bol krasny. Obaja sme vasnivi turisti a behame po vyssich kopcoch. Dialo sa postupne objavovanie, spoznavanie, travenie spolocneho casu v blizkosti – ved to poznate. Partner je vsak velmi pracovne vytazeny, ma velku zodpovednost v praci a je z tych svedomitych, ktori vsetko musia mat na 220%. On je Cech a ja Slovenka. On byva a ma firmu tam a ja mam pracu a deti tu. Moje deti su uz velke, syn ma 15 rokv a dcera bude mat o chvilku 13. S detmi si Partner tiez rozumie a isty cas sa snazil pomahat aj s vychovou. Teraz vsak prisla puberta a zvlada sa to tazko, ale nejako to ide. Partner nas berie na exkluzivne dovolenky a lyzovacku, chce s nami travit cas…mne hovori, ze ma miluje. Ze som pre neho vzacna. Kupuje kvety.

ALE

Koniec minuleho roka (to sme neboli este ani rok a pol spolu) sa nieco zacalo diat. Citila som to, ale nevedela som to pomenovat. Uvedomila som si, ze ta vzacna blizkost a tuzba zdielat uz davnejsie nie su z jeho strany take intenzivne. Postupna vacsia a vacsia vytazenost u neho v praci (ma tendenciu brat si na seba viac a viac … ) prerastla tam, ze zacal cestovat do zahranicia na sluzobne cesty (cestoval I vtedy, ale teraz zacal viac). Ked som sa ho pytala, co sa deje, dostala som stale odpoved, ze je vytazeny, ked som sa pytala na to, preco mi nepovie, co ho trapi, dozvedela som sa, ze je tazke zdielat s niekym, kto realne nepreziva spolu s nim danu situaciu. Ze opis nestaci, skratka, ze zdielanie nepocituje ako potrebne a chce si uzit tie chvile, ked mozeme byt spolu sami a nevnasat tam problemy.
Mna to trapilo, s kym sa rozprava, ked nie s partnerom? Viem, ze je silny a vela veci si dokaze vyriesit bez toho, aby sa so mnou poradil – ale pretym to tak nebolo. Obracal sa na mna so vsetkym ….

Dospela som k druhemu bodu zmeny v nasom vztahu:

- Zmena v spravani nastane vtedy, ak si druhy zacne byt prilis isty tym, co ma a nepotrebuje uz bojovat a dobyvat

- Zdielame len ked vieme, ze budeme pochopeni a druhy preziva aspon nieco podobne ako my

Bolo to v januari tohto roku – 2020 – boli sme na bezkach – bolo to krasne, ale stalo sa nieco, co uplne zmenilo mna a moje vnimanie nan as vztah. Od toho obdobia to so vsetkym islo dole vodou a ja sa neviem zbavit pocitu, ze to tak nechcem.

Pri preposielani fotiek z Partnerovho telefonu som natrafila na fotky, ktore som tam necakala. Mal odfotenu kolegynu odzadu v minisukni, ako ide pred nim po chodniku. Ostala soma ko obarena. Dovtedy som to nikdy neurobila, nelezeiem druhym do sukromia, ale v tej chvili mnou presiel blesk a ja som pozrela ich sms konverzacie. Nasla som tam spravy, kde jej pise, ako dobre vyzera a podobne veci, ktore nie su vobec vhodne na vztah nadriadeny – podriadena. Chystali sa dokonca spolu nakupovat … Nie, neboli tam ziadne pozvania na kavu, ani vylevy typu ako si chybaju, to nie. Boli tam vsak spravy z ktorych bolo citit, ze mu na nej zalezi. Pisali si aj cez vikend a aj ked prisla v noci domov po sluzobke – on okamzite odpisal, ze dakuje za spravu a je rad, ze dobre dosla. Pohotovy ako ku mne davno nie …

Povedala som mu to hned v tej chvili, ako sa vratil do izby. Hovoril, ze ma miluje a nechce ma stratit a nech nehladam nieco, co neexistuje…. Oni su v kontakte nonstop. Na pracovisku, na sluzobkach. Ak by chcel, podvedie ma jednoducho. Ale tvrdi, ze to nespravil. Fakty su vsak take, ze zacal mazat vsetky spravy s nou. Ja vsak viem, ze spolu komunikuju a mne sa to nepaci. Komunikuju spolu a zdielaju veci a ja sa kvoli tomu trapim. Boli ma to. Telefon nema zablokovany, ale strazi si ho. Sem tam sa stane, ze sa k nemu dostanem a znizim sa k tomu, ze sa donho poriem. Vsetky osobne spravy zmazane – ale den a cas odoslana poslednej ostane viditelny aj vtedy, ked sprava uz neexisuje …. On o tom zrejme nevie a tak veselo maze … a ja vidim, ze si pisu.

Pritom sa dusoval, ze jej cez vikendy nikdy (od januara) nepisal – ale to nie je pravda. Klame mi do oci v tomto. Konfrontovat ho nechcem, lebo sa nechcem priznat, ze mu leziem do telefonu. Povazujem to za znizenie sa k niecomu, co by sa ani mne nepacilo… A nechcem mu diktovat, ako sa ma/nema spravat. On to sam musi vediet. To, co chcem, je docielit, aby mi neklamal. Ak k nej nieco citi, aby mi to povedal. Moja dusa place…

Snazi sa, ked je so mnou. Je laskavy a napomocny. Je ochotny ucit sa s mojimi deti – ak to je treba.

Ale … uz to nie je to, co to byvalo kedysi.

Chcem sa vas spytat, ako to vidite? Ako sa mam zachovat? Mam mu povedat, ze viem o tom, ze si pisu a ze som niektore z tych sprav aj videla? A ze hlavne viem, ze takmer vsetky vymaze? Mam to nechat tak a akceptovat, ze aj s inymi ludmi potrebuje interakciu? Najviac ma hneva, ze mi klame do oci. Ze si cez vikendy nepisu – ale opak je pravdou..

Velmi ma to zranuje. Citim, ze je rozbite to, co bolo medzi nami kedysi. Dakujem za rady…

natassha1
16. mar 2020

jasne, ze by si sa ho mala na to spytat, ci co sa chces tvarit, ze si to nevidela? nie vybehnut nanho alebo co ale normalne ako ludia sa o tom porozpravat

misoan
autor
16. mar 2020

@natassha1 ... mam sa ho opytat, preco mi klame a priznat sa, ze mu chodim do telefonu? mali sme dikusiu o tej kolegyni, ktora je mimochodom typ koketnej jesitnej mrchy ... dostala som odpoved, ze spolu dobre vychadzaju, ale nnie je tam nic ine. Ale o to nejde, ide o to, ze mi do oci klame, ze si nepisu a pritom to tak nie je :(
preco ma potrebu mi klamat? nechapem.

gabrielapatrik
16. mar 2020

@misoan nevolá sa Tvoj Partner Miro? Mala som podobného Partnera, ktorý si ale napriek našej láske musel dokazovať aký je dokonalý, povabny, galantny ale u iných žien. Vždy vravel, že je to len kolegyňa, kamarátka, spolužiačka ale taktiež som isla do mobilu a taktiež som to videla.
Dlho mi trvalo kým som sa prebrala do života a ukončila to.

kittykat22
16. mar 2020

@misoan ja som vo vztahu 13 rokov a uvedomujem si, ze mat partnera - neznamena ho vlastnit. Nemozes mu liezt do telefonu 🙄 Samozrejme ze maze spravy ked vie, ze ich citas. Vies, robit niekomu stihacku nikdy vztahu neprospelo. Pravda je taka, ze on s tebou nemusi zostavat - niesu to vase spolocne deti. Zostava, pretoze chce. Ale ked budes robit co robis, tak mu coskoro zamavas papa. Preco si myslis, ze nie je s mladou babou - lebo nechce. Keby chcel, tak sa zbali a cau. Ste spolu kratko a nic ho nedrzi. A co chces aby spravil s nou? Vyhodil podriadenu? A dovod jej da asi aky? Prepac ale moja partnerka mi lezie do telefonu? Mozno by si mohla skor pomoct svojmu sebavedomiu - pretoze podla mna je pre teba problem ze ziarlis ze je mlada a ma pekny zadok v minisukni. Mozno je problem niekde uplne inde ako v jeho sms spravach. Mozno mas pochybnosti sama v sebe - a dovodoch preco by s tebou partner mal zostat. Mozno si myslis, ze ona je mlada, krasna a on ju bude chciet? Mozno by si mala zapracovat na vlastnom vyzore - pretoze zena moze byt krasna a pritazliva bez rozdielu veku.

anita6666
16. mar 2020

@misoan nerieš jeho sms ani žiadnu komunikáciu,je to absolútne jeho vec...keby nechcel,tak to nerobí...ja predpokladám,ze podľa veku detí máš dosť rokov aj ty a toto je správanie 15 r.pubertacky,ktorá sa prvýkrát zamilovala...nerieš chlapa... žiadneho!!!!!...venuj sa sebe, deťom a tomu,čo robí teba šťastnou!!!... chlap,akýkoľvek,či tento súčasný či iný nech je v tvojom živote iba bonus navyše,z ktorého môžeš niečo mať,nie bremeno,ktoré ťa ničí!!! Haló,žena zobuď sa!!! Proste ho ber ako niekoho s kým zabijes nejaký voľný čas,uzijes si a späť sup domov... nespája ťa s ním nič,nech si robí čo chce,jeho chovanie nijako neovplyvnis...možno iba tak,že si ho prestanes všímať a visieť na ňom...lebo toto je na tebe, (podľa príspevku), najviac odpudzujúce..prepáč ja byť chlap,tiež sa obzriem za mrchou, mne tá je celkom aj ľúto,ako to nerieš príliš vazne....v tomto veku si máš užívať a neriešiť chlapa...čo s kým,kde robí...veď nech...ži si svoj zivot

kitycat
16. mar 2020

- je to krasne napisane, ako by som citala lubostny roman mas velky talent dat myslienku na papier

- nebojis sa dat si sem fotku a rozoberat ze lozis partnerovi do telefonu? Niekto kto ta pozna si to tu moze z nudy citat a povie to tvojmu partnerovi, mozno si tu cita obcas sam

- akonahle sa zacnes partnerovi hrabat v telefone tak je koniec, sam ti povedal, ze je to kolegyna, s ktorou riesi pracu a mohol by ju poriesit keby chcel. Ale je s tebou, nie kazdy sa musi zverovat partnerovi s kazdym pracovnym problemom, su veci ktore sa daju dobre ohovorit iba s niekym kto do toho vidi. Mozno ho aj bavi flirtovat s nou...ak vie kde je hranica ver mu. Nemas 15 rokov aby si riesila tieto kraviny. Byvate spolu ked ste kazdy z inej krajiny?

retatka
16. mar 2020

@anita6666 Výborne si to vystihla.

misoan
autor
16. mar 2020

Dakujem za nazory a rady. Mate iste vo vela veciach pravdu.

majah212
17. mar 2020

Mne po precitani vyslo z toho ze sa historia opakuje ale v opacnom garde. On je vo vztahu (ako ty si bola so svojim ex) a zacal "zdielat" svojr pocity s niekym inym (ako ked si ich ty zdielala pocas svojho vztahu s ex s Partnerom). Skus sa zamysliet ake vazne/nevazne to bolo ked si si pisala s partnerom a preco si nezdielala svoje pocity so svojim exom? Mozno najdes odpoved preco partner si pise so svojou kolegynou. Zaroven ti poviem, ze kazdy rok/pol rok je vo vztahu najkrajsi pretoze ste zalubeni a v tom opojeni mate vypnute akekolvek racionalne funkcie mozgu. Cca po roku zamilovanost opada a zacne sa predierat na povrch realita a tam mnoho vztahov stroskota, mnohych to prestsne bavit a zacnu hladat opat tu zamilovanost niekde inde...

juliet86
17. mar 2020

ked sa narusi dovera je to na prd. kazdopadne mozno ty mas vycitky/skusenost z toho co si urobila s tymto partnerom byvalemu partnerovi. emocialna nevera to jednoznacne bola. ja keby som zdielala intimne veci psychicke s muzom mimo vztahu ktory po mne tuzi citila by som sa ako take dno... ked si odmyslis lixisne dovolenky atd. dajme tomu ze by skrachoval. milujes ho este? chcete vztah niekam posunut? dospelaci po roku a pol by uz mali vediet co chcu ci? on nidky nemal vazny vztah je len workoholik ktory ta ma ako bonus/rozptylenie? co on chce od zivota a co ty? skor to by som riesila... a to s tyn dobyvanim je rposte blbost. je to o cloveku a vyzretosti. mozes sa s niekym hlboko milovat a nedobyvat sa. proste uz byt dobyti a milovat sa.

mala_hobitka
17. mar 2020

@misoan Ja ťa chápem. Kto zažil vie o čom hovorím - ten pocit, že vieš že je niečo zle, snažíš sa riešiť ale druhá strana sa tvári, že nič sa nedeje a potom vieš, že sa stačí pozrieť a niečo nájdeš v mobile. A pravdepodobne aj nájdeš. Myslím, že žiadna z nás, ktorá sa chlapovi pozrela do mobilu alebo na účet sociálnej siete na to nie je pyšná. Ale tie, ktoré sme našli, vieme, že sme mali pravdu a nechceli sme byť klamané.
Neviem, čo sa odohráva medzi tvojím partnerom a jeho kolegyňou. Ale pokiaľ je s ňou v denno dennom kontakte a ešte k tomu maže ich správy, zrejme má čo skrývať. To je proste čistá logika. Nevinné neskrývam.
Ďalší problém, ktorý medzi sebou máte, je nedostatočná komunikácia a intimita - myslím emočná. Ako si správne napísala - ak problémy nemá riešiť s tebou tak s kým? Veď vy ste partneri. O tom sú vzťahy - ľúbiť sa, dôverovať si, zverovať sa, pomáhať si, podporovať sa. Medzi vami nie je dôvera, nie je zdôverovanie. No iste, že ho nemôžeš chápať keď nevieš, čo prežíva....lenže ako to máš doprčic vedieť keď sa ti nezverí? Ale zrejme sa zveruje inej...to je aká dôvera? aké partnerstvo? Ani ti nedáva šancu aby si ho vypočula, povzbudila, aby si mu poradila. Proste ta odstrihol. A vzťah v ktorom si ľudia klamú do očí a porušujú sľuby....to nie je vzťah, to je smutná atrapa vzťahu.
Možno mu niečo chýba a nevie to povedať (zbabelec) alebo je typ ktorý nie je spokojný v stabilnom vzťahu a potrebuje si niečo dokazovať, alebo mu vyhovuje to vzrušenie tajných správ v komplikovaných vzťahoch (to je choré, ale niektorí takí sú a vôbec im to nedochádza).
Je však úplne jedno aký má problém, ale tým, že sa bude zverovať inej, sa váš vzťah neporieši.